Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario a potíže s budíkem

mmoobbyy (136)|27.1.2006 18:42
SPB to asi nebude, odinstaloval jsem ho a ani po tom se po zadání události nevytvoří notifikace. Na čem to asi hnije :mad:
mmoobbyy (136)|31.1.2006 10:59
A je to tim! Dnes rano budik opet jen vibrace a zmeskana udalost, nespal jsem, videl jsem to online. Uz vim kam sahnout, v SPB/Tools/Ad... je polozka Enable... sama od sebe vypnuta. Nakopl me topic k MDA Universal a nainstaloval jsem 3.1. Zacal chodit kalendar i budik bez toho nastaveni v Tools (ktere je urceno pro WM2003). Jen me matlo, ze nestacilo ten bastl 3.0.4. odinstalovat, aby Vario chodilo jako před tim! :D
macula_ce4you (691)|31.1.2006 11:31
To je divný, mě to s tím bastlem (SPB 3.0.4) budí normálně. Nemám zaškrtlou ani tu volbu enable v Advanced Settings. A teď, po nainstalování nové verze ROM, jsem nepoužil ani žádný zásah do registrů a budí. Tím nechci říct, že by nebudil i v původní ROM, bohužel jsem několik úprav provedl zároveň a tak nevím, která pomohla (viz můj předešlý příspěvek).

Napadlo mě, zda nějaké problémy nezpůsobuje uložení zvuku budíku (popřípadě softwaru na buzení) na miniSD kartu. Chvíli trvá než se po zapnutí Varia zinicializuje. Tento problém jsem již řešil v jiné souvislosti (zástupce ve Start menu).
mmoobbyy (136)|3.2.2006 09:41
Nikoliv :( Mel jsem nastaveny nejaky systemovy zvuk. Neinstaluju zadny blbiny, tak vim jiste, ze to bylo po instalaci 3.0.4 a naprava po 3.1.
janopi (19)|5.2.2006 00:12
... tak som sa dočítal až sem, vyskúšal som snáď všetky rady, ale ako to opraviť som odpoveď nenašiel. Bežne sa mi stáva že niekedy budí a niekedy nebudí. Je možné že ešte žiaden expert na ešte neprišiel ? Toto forum je naozaj super verím že to niekto vyrieši. :yes:
zool_cz (64)|5.2.2006 12:06
Tak nejdriv me budik budil na stare ROM....

Pak prestal.......

Pak sem laboroval jak sem psal vyse a zacal fungovat.....

Nainstalovat sem novou ROM od T-Mobilu a fungoval.....

A ted funguje tak ze zazvoni a zvoni a zvoni a zvoni......
Nikde zadna udalost jako ze vypnout nebo odlozit budeni za 5-15 min
Dam restart nebo MDA vypnu a znovu zapnu a zvoni a zvoni.....

Takze jdu do adresare win a prejmenuju ten soubor se zvukem co pouzivam na budik ale on porad zvoni takze restart a konecne je tichoooo......

Zkusil sem Checknotifications a smazal vse cervene ale zas to nepomohlo....

Sakris co s tim poradte nekdo???
macula_ce4you (691)|5.2.2006 22:02
Když jsem měl potíže s notifications od budíku a něvěděl jsem co můžu vymazat a co ne, tak jsem vymazal vše, co obsahovalo slovo "Clock" a "Time". V mém případě to pomohlo.
Jirka_j (186)|24.2.2006 07:16
Tak mi taky přestal budit :( mám dojem že je to od doby co jsem nainstaloval MemMaid a nastavil přetaktování. Taky mi připadá, že když ho uspím, tak přestanou jít hodiny, když ho probudím, chvilku tam je špatný čas a cca po sukundě se nastaví správný. A začne zvonit ráno budík (když se už probudím je mi to houby platné :( )
zool_cz (64)|27.2.2006 09:00
Presne tak s tim casem!
Taky kdyz ho uspim prestane jit cas!
Kdyz ho probudim je tam cas kdyz sem ho uspal a po chvili se nastavi spravny cas!
Budik zatim zase zvoni! Ale jen jednou ikdyz mam nastaveno opakovat!

Chtelo by to nejakou vyladenou ROMku!
mr_syck (55)|27.2.2006 12:59
Mam 2.8.7.1 WWE test.
Cas uz je tam resen trosicku jinak (zobrazuje se primo na today).
S predchozimi ROM jsem mel take potize s budikem. S touhle novou jsem s casem nemel sebemensi problem a uz 14 dni me rano budi defaultni WM5 budik bez minutky spozdeni.
zool_cz (64)|27.2.2006 14:07
Pro: mr_syck
A muzes vyzkouset jestli kdyz ho uspis a pak probudis jestli je cas OK!
Jirka_j (186)|27.2.2006 18:01
Je ta nová romka ke stažení?
Surgical (2364)|27.2.2006 18:03
na www.xda-developers.com po zaregistrovani
McRey (8)|20.4.2006 18:42
Tak som znova na zaciatku. Nainstaloval som tweak, ale budik funguje iba ked zaskrtnem volbu "Always wake up PPC". To ale znamena, ze vzdy po nastavenom case sa Vario prepne do aktivneho modu, tzn. neostane v sleep mode.
Vzdy po prebudeni nezabudne zapnut aj podsvietenie, takze bud budem mat budik a rezervnu bateriu, alebo to vsetko vyhodim von. Mozno aj s Variom :o))
JecminekMaselnik (464)|21.4.2006 07:59
od te doby, co mam romku 2xxx a pouzivam aplikaci pocket wakeup (freeware, bohuzel francouzsky, ale da se s nim zit, umi mp3, oggq a tak jako vyzvaneni) nemam problem. Kdyz jsem to zkousel, funguje i normalni budik.
McRey (8)|21.4.2006 12:24
... a neudrzuje ti to Vario stale v zapnutom stave? Slovensky upgrade ROM vraj nie je, takze ja to asi urobit nemozem.
vario (441)|21.4.2006 13:20
"WakeUp Alarm (fr)" funguje i na původní ROM Varia
JecminekMaselnik (464)|21.4.2006 13:36
mi wakeup na jednickovych romkach blbl stejne, jako vsechno ostatni vcetne ptravel alarmu. Od dvojek mi funguje vsechno i mortplayer jako budik. Jedine doporuceni na zaklade vlastni zkusenosti bych mel: jak budikova aplikace, tak i melodie v interni pameti. Kdyz se zamysli karta, tak to sem tam budik nevydycha.

A urcite mi nic neudrzuje qteka v zapntutem stavu, mam ho normalne standby vypnuty kratkym stiskem power.
McRey (8)|21.4.2006 13:50
Skusal niekto mobialarm?
vario (441)|21.4.2006 14:44
[QUOTE="JecminekMaselnik"] Jedine doporuceni na zaklade vlastni zkusenosti bych mel: jak budikova aplikace, tak i melodie v interni pameti. Kdyz se zamysli karta, tak to sem tam budik nevydycha.
[/QUOTE]
tak pod to se mohu podepsat, aplikace mám v přístroji, ne na sd kartě..většiny problémů jsem tak byl ušetřen :))
trminek (88)|27.4.2006 16:15
nemáte někdo s budíkem podobný problém jako já: po nastavení budíku se alarm normálně objeví, ale nastavený zvuk se nepřehraje. Pokud mám nastavené i vibrace tak budík vibruje, ale zvuk se již nepřehraje. Pokud budík nastavuji tak po výběru zvuku se zvuk normálně přehraje. Takto se budik chova at je zarizeni zapnute ci vypnute :-( Za jakoukoliv radu budu vdecny.
wisp_ce4you (200)|3.5.2006 08:39
[QUOTE="trminek"]nemáte někdo s budíkem podobný problém jako já: ................[/QUOTE]
Mel jsem stejne problemy a po pouziti postupu ktery uvadi mmoobbyy na strane 6 teto diskuze to vypada OK
99rk_ce4you (164)|11.5.2006 21:16
Tak se budím JA:
Vyresil jsem to tak,ze nemam zaskrknute u externího napajeni vypnuti a jsem pripojen k PC(nabíječce).Pouzivam Spb Time :?
Musí se na to něco vymyslet:!:
JecminekMaselnik (464)|12.5.2006 07:45
vymysleno davno je: update na ROM s AKU2.
SpeedyTuning (240)|29.5.2006 02:08
stejnej problem na mda compact II, vyresil sjem to 100% metodou.

koupil jsem na nocni stolek budik na baterky z globusu, stal 130kc a budi opravdu spolehlive. moznost nastaveni pipani nebo radia :) takze me budi evropa 2 , komu se tohle podvede na variu nebo compactu? jen mi nejde do hlavy proc blba nokia je schopna zbudit cloveka i pri vyplem zvuku i telefonu, no nic, vsechno mas ve muchy
99rk_ce4you (164)|10.6.2006 02:14
a ktera ROM je s AKU2.2 ? Nebo u ktere ROM funguje budik i pri uspani ?
Bodanek (10)|15.8.2006 12:47
Takze .... pokud ma nekdo problemy jako ja s budikem a kalendarem, ze si pan Vario nezobrazuje popup a vesele vam jen strada alarmy a upominky do notification a pote kdyz zapnete MDA tak vam to dela diskoteku a nevite jak to vypnout tak mam reseni.

Zabackupoval jsem spritem, pote HR a pak restore spritem (pro WM5) jenze jsem odskrnul vse kolem notification (tzn. system data - system database; other database - categories database )


Stravil jsem zas u pocitace procitanim ce4you a xda-developers skoro celej den a nikdo mi neporadil, takze co sem si neudelal sam to sem nemel :-D
Zkuste to nekdo a dejte vedet jestli vam to facha, rad bych to vedel ....
szoustal_ce4you (174)|15.8.2006 13:26
Měl jsem compact,teď vario a jako budík používám pTravelAlam 258.Za celou dobu cca 1rok jsem neměl sebemenší problém jak s původní Rom,tak s se součastnou Orange.Nainstalováno na paměťové kartě stejně tak jako melodie v MP3.V profilech mám asi na 6hodin v noci nastaven letecký mód.
Hofi_ce4you (8)|15.8.2006 14:48
ja mam problem s tim, ze kdyz vario uspim, tak po probuzeni vidim cas, kdy jsem vario uspal - po asi 3 sekundach je cas v poradku. proto budik nezvoni.
kdyby nekdo vedel, co s tim, tak bych byl rad....

zatim pujdu hledat nejaky rady po netu a experimentovat.
szoustal_ce4you (174)|15.8.2006 19:44
[QUOTE="szoustal"]Měl jsem compact,teď vario a jako budík používám pTravelAlam 258.Za celou dobu cca 1rok jsem neměl sebemenší problém jak s původní Rom,tak s se součastnou Orange.Nainstalováno na paměťové kartě stejně tak jako melodie v MP3.V profilech mám asi na 6hodin v noci nastaven letecký mód.[/QUOTE]

Mě se ten čas taky mění až po nějaké chvilce,ale je to asi jen otázka displeje protože to budí úplně v pohodě.Jo a k tomu ptravelAlarmu je i malý prográmek WakeUp,který nastaví ideálně timeout v registrech
Hofi_ce4you (8)|16.8.2006 14:48
[QUOTE="szoustal"]
Mě se ten čas taky mění až po nějaké chvilce,ale je to asi jen otázka displeje protože to budí úplně v pohodě.[/QUOTE]

no a me nebudi vubec. brzy budu delat HR a uvidim
K4N3C_ce4you (48)|16.8.2006 14:50
Jak psal szoustal..cas se mi meni taky po nejake chvilce, ale budik mi funguje bez problemu. Ale stejne vyuzivam pTravelAlarm, kvuli vetsim moznostem :)
Michalek_ce4you (75)|2.9.2006 20:51
Takže zatím žádné 100% řešení? Mám nejnovější ROMku od T-Mobile a budík občas hraje občas ne. Myslím; druhá možnost je tvrdý spánek.
Warlock_ce4you (43)|9.9.2006 02:15
Nemusim rikat, ze jsem si s timhle problemem okolo budiku taky dlouho hral...
Vyzkousel asi deset ruznych alarmu (ptravel, stop time, xclock, alarmclock, mobilalarm, pocket clock, wolf clock...) - zadny nefungoval pri "uspanem" telefonu. Fungoval az ATalarm - ten je ale bez registrace celkem k nicemu, protoze naskocila pouze hlaska o registraci a az pote samotny budik. Spasou byl az francouzky Pocket Wake Up - nastesti castecne prelozen do EN. Ten podle nekterych diskuzi se spousti nejak oklikou pres nejaky exe soubor.

Pocket Wake Up
http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=1299

EN do Pocket Wake Up
http://www.derk.ca/downloads/ppc/pocket_wakeup_1.1_english.zip
Unzip and replace in \Program Files\Pocket WakeUp
ATalarm
http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=10690

EN diskuze k tomuto tematu
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=43692
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=31895&postdays=0&postorder=asc&highlight=wakeup&start=75

Smilo (26)|10.9.2006 12:37
[QUOTE="RStein"]Zadnemu SW neverte uplne :), CheckNotifications umoznuji i rucni vymazani - u vas jste mel hledat notifikaci clock.exe typu CNT_CLASSICTIME, kterou muzete dobre identifikovat podle textu dialogu, ktery je zobrazen budikem (v Check Notifications dialog text).

NIKDY nemazte, kdyz nevite, co presne delate, udalosti AppRunAfter/At*. Kriticke jsou hlavne udalosti APPRUNAFTERRNDISDETECTED apod.

Ano, notifikace lze programove znova zalozit. Kdyz si priste opiste vsechny argumenty udalosti, tak vam poslu script, kterym udalost znovu zalozite. [/QUOTE]
Zdravím.Měl jsem stejný problém s budíkem,zvonil i když neměl.Dnes jsem promazal to,co jsi upřesnil.Zajímalo by mne pls,co ještě mohu promazat(VARIO).Děkuji za radu a ráno v 0:30,3:50,3:55 zjistím,zda se tento postup osvědčil.Ale myslím,že se povede,páč tam ty časy skutečně byly.Ještě jsednou díky.:yes:
petrpan_ce4you (24)|26.9.2006 10:02
[QUOTE="Hofi"][QUOTE="szoustal"]
Mě se ten čas taky mění až po nějaké chvilce,ale je to asi jen otázka displeje protože to budí úplně v pohodě.[/QUOTE]

no a me nebudi vubec. brzy budu delat HR a uvidim[/QUOTE]

Ja mam puvodni verzi SW co jsem s Variem dostal a taky jsem mel problem s budikem, kdy se delal co chtel. Nechtelo se mi upgradovat firmware, tak jsem zacal pouzivat misto budiku udalost v kalendari a ta me vzbudi vzdycky narozdil od budiku, kdy se stavalo ze me necha ve stychu.
DuckDaffy (51)|24.12.2007 00:42
Bohužel jsem se také stal obětí budíku, který zvoní, ale nelze jej vypnout - nevyskočí notifikace...
Došlo k tomu zřejmě při nějaké čistící proceduře SK Tools, buď jsem smazal něco v registru, nebo nějaký soubor či adresář, nevím. Každopádně je to asi rukama. ::)

Našel jsem však tyto zajímavé příspěvky k problému:
http://www.aximsite.com/boards/x50-x51-forums/116727-i-fixed-my-reminders-no-uninstall-no-resets-7.html#post1344426

http://www.aximsite.com/boards/x50-x51-forums/116727-i-fixed-my-reminders-no-uninstall-no-resets-4.html#post1203142
http://www.aximsite.com/boards/x50-x51-forums/116727-i-fixed-my-reminders-no-uninstall-no-resets-6.html#post1257098
http://www.aximsite.com/boards/x50-x51-forums/116727-i-fixed-my-reminders-no-uninstall-no-resets-7.html#post1312267
http://www.aximsite.com/boards/x50-x51-forums/116727-i-fixed-my-reminders-no-uninstall-no-resets-8.html#post1059132391

Ještě jsem to nezkoušel, dám pak vědět...
DuckDaffy (51)|24.12.2007 14:05
ŘEŠENÍ zvonícího budíku bez notifikace, nefunkční notifikace Kalendáře a Úkolů! Heuréka! :D

Zde:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=27221&fi=0