Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pripojeni HTC Universal k Linuxu

TimeMaster (11)|5.1.2006 21:13
Potreboval bych pomoct s pripojenim tohoto zarizeni pod linuxem, zkousel jsem kernel modul "ipaq" ale nefunguje to..
ma s tim nekdo zkusenosti ?

dekuji
beecher (9270)|5.1.2006 21:16
A jak to chcete pripojit? Jako modem nebo na synchronizaci?
Maartin (33)|5.1.2006 21:35
Skus mrknout na projekt SynCE, ale mam obavu, ze to chodit nebude, podpora pro WM5 se teprve vyvyji.
TimeMaster (11)|5.1.2006 21:39
kvuli synchronizaci.. modem nebude problem rozchodit treba pres bluetooth myslim.. ale ted mi jde o tu synchronizaci..
synce znam,ale to je jen synchronizacni software.. nejdriv je potreba aby se to zarizeni prihlasilo a melo node v /dev
neco jako /dev/ttyUSB0 ale nejak to bohuzel nejde.. ale je mi to divne.. nasel jsem na internetu howto, kde byl popis pripojeni MDAIII pod linuxem.. postup byl stejny jako jsem zkousel, ale nic..
nejsem si jist jestli ma MDAIII defaultne wm2003se nebo wm5
pokud 2003, tak je to jasne a jeste neni podpora wm5 devices v kernelu, ale pokud wm5 tak je neco spatne.. :(
TimeMaster (11)|5.1.2006 21:55
pripadne nemate nekdo zkusenosti se synchronizaci kontaktu ze syncML serveru ? bud rovnou do PDA nebo treba do outlooku a z nej pres active sync do PDA ? nemuzu na to nic najit .. :( a uplne by to stacilo, mam adresar v evolutionu v linuxu na pocitaci a pak jeste na syncML serveru...


thx
Miloš Strouhal (3997)|5.1.2006 22:13
[QUOTE="TimeMaster"]
nejsem si jist jestli ma MDAIII defaultne wm2003se[/QUOTE]Ano, defaultne ma wm2003se. Zadne oficialni wm5 pro MDA III neexistuji.
Maartin (33)|5.1.2006 22:42
[QUOTE="TimeMaster"]synce znam,ale to je jen synchronizacni software.. nejdriv je potreba aby se to zarizeni prihlasilo a melo node v /dev
neco jako /dev/ttyUSB0 ale nejak to bohuzel nejde.. ale je mi to divne.. [/QUOTE]

ipaq modul urcite nase masinky nezna, ale lze mu vnutit vendorid a productid. Pak si nody v /dev/ vytvori.
Prikaz pro nacteni modulu s MDA Vario (kernel: 2.6.13-gentoo-r3):
[CODE]modprobe ipaq vendor=0x0bb4 product=0x0bce[/CODE]

je to ale stejne jedno, protoze SynCE zatim WM5 nepodporuje, takze bezne postupy tu nefunguji. Ale na podpore WM5 se uz pracuje.
TimeMaster (11)|5.1.2006 22:48
ok, diky za rady