Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Na vysvětlenou..

Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 15:51
[QUOTE="scenic"]To all: Sorry hosi ale toto je moja posledna reakcia na tuto temu:

Takze poprve, bol som tu novy a ano neprecital som si pravidla hry a spravil som nejake chyby. Fajn za to si beriem zodpovednost na seba. Ale ked uz s niekym mam problem tak to nehadzem do fora ale existuju tu aj tzv Sukromne spravy a riesim to tam. To ze Milos skoncil s moderovanim bolo preto ze na vsetko reagoval sem miesto toho aby po mne siel cez SZ a niekto mu tie jeho a aj moje prispevky smazal a to ho ranilo natolko ze s moderovanim prestal ( ???? ). No kedze som tu ja sa ma aspon na koho vyhovorit.
Po druhe, fora su podla mna pre to aby sa v nich diskutovalo a ked niekoho stve ze ja s tym (myslim HTC UNI) neviem robit, neviem anglicky a to co potrebujem som tu este nenasiel tak sa stale pytam. Tak ja za to nemozem.

To Jirko: A ano pre tento server som nic nespravil to je tiez pravda, tento server navstevujem necely mesiac takze som toho ani vela nemohol stihnut az na to ze z mnoha for kde som prihlaseny a kde prispievam a odoberam info je toto jedin a myslim tym forum o HTC uni nie lecy web kde sa do mna niekto obul. Ja neviem komu som co spravil ze to tak bolo, mozno mam len horku hlavu a Milos tiez a nesadli sme si, ale mna to dost stve ze za kazdu hovadinu sa do mna obuva. Ako som uz vyssie spominal citacie davam preto lebo podla mojho nazoru je to prehladnejsie pre niekoho kto pride neskor a precita si tu tych 50 az ja neviem kolko stranok a nakolko dnes som sa snazil zmensit jednu citaciu a omylom som zvyraznil text ktory som tam nechal o5 som dostal od Milosa. Priznavam sa, neviem ako na to, bohuzial som sa nauceny nenarodil a preto tam nechavam celu citaciu.

To Pavel: Netvrdim ze ma Milos sikanoval, ten som zazil toho casu davno na vojne, ale nemam rad ked do mna stale niekto vrta a nie je to len moj nazor...

To Jirko2: Takze Jirko hor sa do moderovania tejto sekcie, slubujem ze ti nebudem robit nervy ked ani ty nebudes robit mne....

To je vsetko co som k tejto teme chcel este dodat. Prajem prijemny zvysok dna...[/QUOTE]

1. psal jsi, že se snažim mít vždy poslední slovo, a to je asi tak jediné pravda z toho co jsi psal, což potvrzuje tento příspěvek, vim že ho za chvilku třeba někdo smaže, ale stejně mi to nedá a musim naposledy reagovat

2. ty chyby jež jsi udělal a o kterých mluvíš je odkaz na warez, a neustálé opakování zbytečných citací. Obojí má co do činění s porušením pravidel tohoto fóra. Tvé příspěvky jsem tehdy okamžitě opravil, a napsal do nich důvod proč byly upraveny, resp. z části odmazány. Nic víc, takhle se to tu v podobných případech řeší, aby jsi hned viděl proč byl tvůj příspévek změněn a nebo smazán a nemusel se divit co že se to tu divného děje. Ještě po icq a po SZ jsme spolu komunikovali a já tě žádal o přečtení těch pravidel, abychom se podobných konfrontací do budoucna vyvarovali. Ovšem dle všeho jsi si ta pravidla nepřečetl dodnes, a cítíš se ukřivděně že se do tebe navážim. Jenže to je jen tvůj dojem, já bych stejným způsobem reagoval na chybné příspěvky kohokoliv jiného, třeba i davidkm byl mnou upozorněn na způsob užívání citací, a to je to odvážim se říct můj "známej", už jsme spolu měli tu čest i osobně. Stejně bych nakládal s příspěvky Pepy, Honzi nebo Vlasty! Mě je to jedno že jsi "scenic", kámoš, nebo nekámoš, prostě jsou tu nějaká pravidla a ty je třeba respektovat, a já jako moderátor na to měl dohlížet. Mluvíš o upozorňování přes SZ, ale vždyť mi jsme se o těch citacích neveřejně bavili po icq! Ale přesto jsi tu stejnou chybu opakoval, a opakuješ, a já ti stále dokola posílal odkaz na stránku s pravidly ce4you. A stále dokola a stále a stále..:oops: A ještě jedna věc myslím přispívá k tomu aby jsi si myslel že se navážím jen do tebe, a opravuji jen tvé příspěvky. To že v poslední době jsem opravoval skutečně pouze tvé příspěvky, a nikoho jiného. Ano, ale víš čim to je způsobeno? Vypadá to, že ostatní přispěvatelé si ta pravidla pro diskutující asi na rozdíl od tebe přečetli.. ;)

3. to že jsem skončil s moderováním je dáno nedostatkem času, mam v poslední době HODNĚ velký fofr v zaměstnání, a dalším důvodem je to, že jsem se ti opakovaně snažil veřejně vysvětlit aby jsi si ta pravidla přečetl, že po jejich přečtení již vše pochopíš a nebudeš muset mít tak trochu nesmyslné a neopodstatněné narážky ve svých příspěvcích na můj způsob moderováni, respektive upravování tvých příspěvků, jelikož ti dojde že ti nikdo nic zlého nedělá, že je to běžné že moderátor upravuje nevhodné příspěvky a zanechává po sobě upozornění na důvod těchto úprav. Ale na tom by nebylo nic špatného kdyby nepřišla osoba jež je sice mě nadřízená, ale to jí nedává právo porušovat pravidla tím, že smaže skoro celou stránku příspévků včetně těch mých opětovně vysvětlujících pravidla serveru bez vysvětlení a bez upozorněni do SZ. Existují i jistá pravidla mezi moderátory, a toto je dle mého názoru porušení těchto pravidel. A jelikož se toto nestalo poprvé, rozhodl jsem se s moderováním seknout. Jsem docela dost pracovně vytížená osoba, a abych se půl hodiny v pracovní době potil s vysvětlujícími příspěvky které mi záhy někdo hned smaže a připraví mne tak o můj čas jež bych mohl věnovat své práci a ještě mi tím podkopává autoritu u přispěvatelů, to mne dokáže vytočit natolik, že raději už nechci cokoliv moderovat. Ať si tedy hlavní moderátor odmoderuje celé ce4you sám, zřejmě to v pohodě zvládá, já již u toho tedy nemusím být. Takže neni třeba nic zkreslovat ve stylu, že se na tebe "vyhováram".. Problém je v tom, že bych se s tím moderátorem nedostal do konfliktu pokud bych nebyl nucen neustále reagovat na tvé příspěvky a chyby v nich, jež se dle pravidel tohoto serveru prostě netolerují.

4. to že se tobě zdá, že je příspěvek se sáhodlouhými citacemi-naprosto zbytečnými citacemi přehlednější je naprosto irelevantní. Jsou tu jistá pravidla pro příspěvatele na tomto serveru, a ať chceš nebo ne, musí se dodržovat. To by pak taky mohlo dopadnout za čas tak, že přijde nějaký "Pepa" kterému se bude zdát naprosto vhodné aby ke každému druhému příspěvku přidal nějaký ten odkaz na warez. A mohl by se do krve hádat jak je vhodné příspěvky doplňovat přikladáním softwaru na kterém si čtenáři rovnou mohou ověřit pravdivost jeho rad v příspěvcích. A že je přeci naprosto zbytečné za software platit když (cituji tebe) 90% uživatelů používá warez, tak co všichni furt máte!

Takže tolik na vysvětlenou.
davidkm_ce4you (248)|4.1.2006 16:02
.. tak když už se to dostalo až sem, tak taky můj komentář ... stojím v této "diskuzi" opodál a tak snad mohu mít nadhled ...

Myslím si, že jedním z problému proč i toto nastalo je to, že je zatím hodně málo uživatelů kteří toto zařízení mají, natož s ním mají větší zkušenosti ... proto se tu opakuje několik jmen a Miloš to holt odnáší nejvíce :)

Každopádně by bylo škoda, kdyby někdo z vás na tuto diskusi zanevřel ...

A kdo že má poslední slovo? :D
Pavlucha (1496)|4.1.2006 16:41
1./ ... tím, kdo Milošovi promazal diskusi jsem byl já
2./ ... bylo to proto, že se zvrhala ve slovní přestřelku
3./ ... ano, udělal jsem tu chybu, že jsem pouze v diskusi nechal upozornění a neposlal Milošovi SZ (se Scenicem jsem vše probíral na ICQ)
4./ ... ano, měl jsem promazání nechat na moderátorovi, což mi došlo poněkud pozdě
5./ ... Milošovi jsem se omluvil, to že seknul s moderátorstvím je jeho věc, nicméně myslím si, že zbytečná
6./ ... víc pro to udělat nemůžu
scenic (225)|4.1.2006 17:30
1... Hovorim ze musis mat posledne slovo :) a nie len to je na tom co som napisal pravda.. Ale to nech posudia iny, co citali celu diskusiu a aj nasu obcasnu vymenu nazorov...

2... Ano bol tam raz warez ktory sa uz viac nikdy po tvojom upozorneni neopakoval. A aj ked si niekto pytal free soft tak radsej som to posielal osobne kazdemu kto sa mi ozval cez SZ no i za to som od teba dostal ze preco sem nedam soft ktory mozem. NO LEBO NECHCEM... Cez SZ si so mnou nediskutoval iba cez ICQ, resp ja som ti napisal SZ ale odpovede som sa deockal nakolko som medzi tym vypatral tvoje ICQ a napisal ti tam a docital som sa v tvojom profile ze na SZ aj tak neodpovedas. Nemyslim si ze citacia 4 az 6 riadkov je az take strasne porusenie PRAVIDIEL. Mimochodom predpokladam ze si v zivote ziadne pravidlo neporusil..... (V zivote ta nezastavil policajt pre to iste porusenie pravidiel cestnej premavky napr rychlost, bezp. pasy atd.)
A som si tak prezeral prilohu c1 a nezda sa mi ze mnou pouzite citacie by sa k tomu nejak priblizili. Pouzit 4 az 6 riadkov citacie je obrovsky rozdiel oproti tej v prilohe 1. Tak teraz ked som si precital pravidla neviem co ti vadilo na mojich citaciach. pise sa tam aby spravy boli prehladne, ja som tak uznal za vhodne citovat predoslu spravu... Ziadna citacia na 20 riadkov ako v tvojom neviem ktorom sprdnuti uvadzas...
Mimochodom hned prva veta pravidiel je: "Chovejte se tak, jak byste byli rádi, aby se ostatní chovali k vám."

3... Ak sa dobre pamatam jeden jediny krat som ti zo srandy napisal ze urcite nemas rad slovakov preto do mna vrtas....
Ved hovorim ze na niekoho sa vyhovorit musis...


4...prosim ta co je u teba sahodlouha citace? 5 riadkov? Pozri si ine fora kde moderator mrnci az ked to je cez pol strany ako aj v pravidlach priloha c.1. To je dlha citacia a nie tie moje... A ano 90 uzivatelov ma nejaky warez v PDA. A ked uz sme pri tom za ten warez som sa "ospravedlnil a zobral na vedomie a uz sa to neopakovalo od vtedy"...


tot vsjo....

Pekny vecer
freeman_ce4you (428)|4.1.2006 17:53
Ja len k tomu warezu jeden z vyššie postavených NEMENOVANY dal v jednej diskusii odkaz na stránku kde je warez,možno nevedome ale je zaujimavé že si to nik nevšimol alebo nezmazal.:?:


Nič proti len pre informáciu.
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 18:01
Zda se ze ti dosly argumenty tak v podstate placas a varis z vody.. :? Na SZ odpovidam pokud se netykaji veci jez jdou snadno objasnit v diskuzich. To jsem tam mel i napsane. Na tu tvou SZ jsem ti nemel cas odpovedet, nez jsem ji docetl, uz jsi mne zadal o autorizaci na icq a ptal jsi se mne po icq na ty stejne veci jako v SZ, odpovedel jsem ti tedy po icq, nevidim duvod odpovidat dvakrat.
Nevim jestli sis toho nevsiml, ale naprosta vetsina tvych "citujicich" prispevku je jiz davno mnou nebo tebou opravena, takze s cim porovnavas ta pravidla pro diskutujici, jez sis zrejme pred chvilkou konecne precetl, s temi poslednimi dvoumi citacemi? A co ten smazany zbytek? Ten uz si nevybavujes? Chces mi najednou namluvit ze to vsechno byly maximalne ctyr az sestiradkove citace??? Ale no tak, co to tu na mne hrajes..!!! :D
scenic (225)|4.1.2006 18:05
No podla mna placas ty lebo co popisuje s tym ICQ a SZ som uz ja popisa v mojej odpovedi.
Ja som sa priznal ze ano spravil som chyby (warez, dlhe citacie) no ty tvrdis stale dokola ze su dlhe a aj dnes si mi nadaval za to... Alebo ty to robis tak ze ked raz clovek spravi chybu tak do neho hucis aj ked to nerobi????

Dnes si sa do mna zas pustil za podla teba dlhu 4 ridkovu citaciu a teraz sa bavime o tom, lebo tato diskuhadka vznikla kvoli tomu. No proste si nepriznas (napr ako ja) ze si spravil niekde chybu. Ty si pan neomylny a dokonaly asi. A uz ma celkovo s.... tak kaslem na to. Ja na toto nemam naladu takze nech sa paci, mozes mat posledne slovo. Urcite sa ti ulavi a mozes si doma na stenu pritlct dalsiu trofej... ;)
scenic (225)|4.1.2006 18:06
To Freeman: To vies, co mozu oni nemozeme my.... :cool:
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 18:20
O SZ se rozepisuji abych vec uvedl na spravnou miru, aby si lidi dle tveho prispevku nemysleli ze na SZ nikomu neodpovidam, takze se sklidni, nemyslim si ze bys to popsal presne tak jak to bylo..

Ale tady nejde jen o delku citaci, jde i o to zda je vubec nutne a ucelne citace na nekterych mistech pouzivat! Mas to presne popsane v tech pravidlech. Vysvetli mi, proc je podle tebe vhodne citovat cely prispevek ktery je primo pred tim tvym, na ktery vlastne primo reagujes??? Co tim vlastne "zprehlednujes"?
Priklad.

Edit: takhle nejak vypada na mem zarizeni jedna z tech tvych udajne ctyrradkovych citaci z dnesniho dne.. Pricemz muj prispevek jez cely citujes je primo nad tim tvym.. :(
00112028_capture003_DTEw.jpg
scenic (225)|4.1.2006 18:34
Mozno na tvojom zariadeni ale ja pisem cez PC a ako je to vidiet aj na zariadeni ktore ti krasne lame riadky tak tam mas 3x t riadky takze citacia bola na 4 riadky. A preco to tam davam? Jednoducho si myslim ze je to prehladnejsie ked si to niekto cita a vi na co som odpovedal svine. Ale ako som uz spominal mas uplnu pravdu a to vo vsetkom...
CommanderZ (1798)|4.1.2006 18:34
Hele hele, nejak mi prijde, ze diskuzni forum je tu od neceho trochu jinyho nez od reseni tohohle???

To Scenic: Kdyz prestanes reagovat timhle zpusobem a pravidla pro diskutujici se naucis tak, ze je budes odrikavat i pozadu, treba se taky jednou stanes moderatorem:sarcastic: Mozna prijdes na to, ze neanapadat ostatni je jeste vetsi zaklad nez ty citace. Milos ma 2700 prispevku z nichz dost velka cast ma hlavu a patu. Zajimalo by me o kolika tvych se to da rict.
scenic (225)|4.1.2006 18:48
To Commander2: Ked tu budem tak dlho ako Milos a budem mat tolko prispevkov ako on mozme sa kludne pobavit na tuto temu. Ja som sa do neho neobul, on s tym zacal. Ja som svoju chybu priznal ale on pokracuje dalej lebo musi mat stale posledne slovo... Takze to ide asi tak ze on mi pravom vynada, mu odpisem ze ok ale... a uz to ide jak lavina...:?

EDIT Ukaz mi prosim ta prispevok kde som ho napadol. Ja sa len branim, aj pes sa brani ked na neho zautocia...
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 18:53
[QUOTE="scenic"]A preco to tam davam? Jednoducho si myslim ze je to prehladnejsie ked si to niekto cita a vi na co som odpovedal svine. Ale ako som uz spominal mas uplnu pravdu a to vo vsetkom... [/QUOTE]Ale ano, ted jsi to napsal sam, chces aby lidi co to budou budou cist presne vedeli komu jsi nadaval do svini, je pravda? Ale cim si pomuzes ze to cele odcitujes??? Vzdyt kdyz primo za muj prispevek napises ze jsou to svine, jsi primo za mym prispevkem, a vsichni naprosto presne vidi komu nadavas do svini.. :yes: Je to tak? A ted mi rekni co ma za smysl citovat me a teprve potom napsat ze jsou to svine? Jaky je v tom rozdil? O co je to proboha prehlednejsi?..
Bavime se ted o tomto jednom konkretnim pripade, nema cenu rozebirat ty stare jez jsem ti smazal, nebo jsi si je po mem upozornovani smazal sam, a ktere treba opakovaly treba i tri stejne ci podobne typy citaci na jedne jedine strane.
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 19:03
Ale ja na tebe nehodlam utocit, tuhle diskuzi jsen zalozil abych lidem jez cetli tvuj "vysvetlujici" prispevek vysvetlil take druhy uhel pohledu, a sice ten muj. A preci jen bylo vhodnejsi prejit s tim handrkovanim sem, do off topicu, nez pokracovat v puvodne ryze technicky zalozene diskuzi o HTC Universalu. A ted uz na tebe neutocim, jen s kazdym tvym prispevkem jez o me napises musim ja napsat dalsi ve kterem o5 veci uvadim na spravnou miru. Kazdy mame tu svou PRAVDU, ze? A v neposledni rade, ted se tu take bavime o tech citacich, a ja se ti snazim vysvetlit na konkretnim pripade ze ten nas pravidly "predepsany" zpusob citovani prispevku je daleko lepsi nez ten tvuj. Tot vse. ;)
scenic (225)|4.1.2006 19:04
Hele Milosu, uz neviem kolky krat sa ti dnes priznavam ze ano spravil som chybu. V jednom mojom prispevku kde som sa snazil nejak okresat tu citaciu som omylom zvyraznil tvoju vetu tak si ma o5 sprdol (A mohl by jsi si ušetřit to zvýrazňování mé citace, jeden z dúvodú proč jsem přestal moderátora dělat jsi ty a tvé příspěvky.) . Som ti vysvetloval ze som tu novy a neviem ako na to. Napr mi trvalo hodinu kym som na to dosiel ako sem dostanem svoj obrazok (mimochodom aj tie mi niekto zmazal ze su moc velke a aj to bolo tym posobene ze som nemal ziaden soft na zmensovanie obrazkov v mojom pda). To zvyraznenie ani neviem ako som spravil, jednoducho som vymazal cast citacie a bolo to takto ked som to odoslal....
tak ja asi prestanem sem uplne pisat, pytat sa budem len cez SZ a mozno sa dockam aj nejakej odpovede skor ci neskor a nebudem sa musiet s nikym hadat a nikto ma nebude zdrbavat...
Velmi jednoduche riesenie...
scenic (225)|4.1.2006 19:06
[QUOTE="Miloš Strouhal"] ...A preci jen bylo vhodnejsi prejit s tim handrkovanim sem, do off topicu, nez pokracovat v puvodne ryze technicky zalozene diskuzi o HTC Universalu...[/QUOTE]

plne s tebou suhlasim...
scenic (225)|4.1.2006 19:42
Mimochodom u mna to vyzera takto


CommanderZ (1798)|4.1.2006 21:46
A dalsi drobnost...kdyz chces dodat nejakou informaci, tak zmacknes UPRAVIT a pripises to tam, samozrejme pred to jeste napises "EDIT:".
Zdenek Malinsky (9781)|4.1.2006 22:18
Myslím si, že celá tato diskuze i přestřelka v této diskuzi být vůbec nemusela (včetně nedorozumění mezi Milošem a Pavluchou), kdyby si Scenic přečetl pomalu a důkladně PRAVIDLA PRO DISKUTUJÍCÍ včetně tohoto doplňku a také se podíval na druhou část pravidel, aby věděl, jak nemá vypadat citace a trošku se tím řídil. Miloš by dál dělal moderátora a já nemusel celý dnešní den (a asi i zítřek a pozítří) trávit tím, že za něj budu shánět náhradu. :mad:

Ještě malá pomůcka (nejen pro Scenica):
1. Než dáš příspěvek odeslat, můžeš si ho pomocí vedlejšího tlačítka "Náhled" překontrolovat.
2. Jak má vypadat tvar citace, tučného textu apod. zjistíš, když si nad okénkem pro psaní příspěvku najedeš myší na jednotl.čverečky a obdélníky.
3. Citovat předchozí příspěvek je zcela zbytečné. Pokud už cituješ, rozumně citace zkracuj a necituj s obrázky.
4. Obrázky vkládej pokud možno menší (zmenšit v PC). Ne každý se připojuje z PC a rychlostí 1gbps, ne každý má neomezený paušál na GPRS (studenti) a to je pak celkem na odebraných datech znát.
Wuffi (1599)|9.1.2006 21:15
Mno, tohle mne spolu s dalsimi vecmi presvedcuje o tom ze bylo opravdu dobre prestat pomalu navstevovat tohle forum, jehoz uroven stabilne klesala.
Je zajimave, jak se s vetsi moci meni povaha tech lidi co se nas kdysi kazdou chvili ptali na to jak maji na sve zarizeni nainstalovat aplikace, jak se provadi restart a co ze je to vlastne ten flash.
HOWGH.
Pavel Koza (4761)|9.1.2006 22:33
Panove,

pisu to uz po nekolikate. Tento a spousta dalsich probelmu prameni z toho, ze ce4you roste rychleji, nez se vyviji web a nastroje administrace. Z vyrazu "nove ce4you" uz dostavam zaludecni vredy, protoze se to proste vlece a vlece, ale nezbyva nez doufat, ze se dockam.

Zanedbal jsem toho spoustu, protoze uz skoro 2 roky vse krome bezneho provozu odkladam se slovy "ted to nema cenu, pockam na nove ce4you". Pravidly pro moderatory pocinaje a radove vyssimi moznostmi administrace konce. Nastroje, ktere jsou nyni k dispozici, byly vytvoreny pro radove nizsi navstevnost a vubec se moderatorum nedivim, ze jsou z toho frustrovani - vse proste trva prilis dlouho, vsechno je pracne, vsechno je slozite. Jak to delat jinak a lepe je uz vymyslene, ted to uz "jen" zbyva naprogramovat, coz je bohuzel z nekolika duvodu prace pro cely vyvojovy tym na pul roku a ne pro jednoho beechera...

Takze - prosim vas o trpelivost a slusnost... Dik