Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaký máte notebook?

samsanek_ce4you (37)|25.12.2005 23:24
Ahoj lidičky.
Vím, že jste fandové hlavně pdaček, ale zajímalo by mě, jaký máte, tedy pokud máte notebook. Uvažuji o koupi notebooku IBM R52, nemáte ho třeba někdo? Nebo jakou značku byste doporučili?
Děkuju za každou odpověď.

:)
_blackBone (271)|25.12.2005 23:47
zalezi ciste na tobe, moje osobni zkusenost hovori spise pro "drazsi" znacky (i kdyz byvaji diky ruznym akcim casto nejlevnejsi) jako je napr. IBM, HP, Dell.

Ja mam ted IBM, kdybych si mel koupit novy, asi bych sel do HP 6110, ma super cenu, ... a to hlavne proto, ze nejsem priznivcem velkeho utraceni za pocitac.

Co se tyka propojeni s PDA, asi nelze urcit, ktery ntb je lepsi. Maximalne si muzes vybrat rozhrani, USB a IrDA maji snad uz vsechny, BT vetsina :D

Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2005 16:05
Těžko radit, záleží na tvých preferencích, zda chceš raději malý a lehký sub-notebook, nebo velký s velkým displejem, ale i velkou váhou. Co všechno by měl ntb mít (vypalovačku CD nebo i DVD, BT, Wi-Fi, sloty na pam.karty, počet USB portů...) a co na něm chceš dělat? Dle toho si udělěj hrubý výběr a pak už se dá vybírat mezi jednotlivými modely různých výrobců.
Mám Asus (spokojennost), ale teď bych volil nejspíše Sony Vaio, popř. Dell (s CompleteCare) nebo HP.

Pokud budeš notebook vozit s sebou a ne jen nosit kousek k autu a z auta, tak je váha velmi důležitá. Při delším nošení v ruce nebo na rameni je pak každý gram znát.
Honny_ce4you (6)|26.12.2005 16:18
Jakejsi Compaq... Pentium 130MHz, 48MB RAM, 2,5GB HDD, 13" LCD... :yes:
CommanderZ (1798)|26.12.2005 17:00
Acer TarvelMate 900MHz :D

Ale IBM (Lanovo) jsou v pohode - rychle, lehke a kvalitni. Ten konkretni model ale neznam.
hrtak_ce4you (314)|26.12.2005 18:15
Acer aspire 3023WLMi
Sempron 3000+, 1GB RAM, ATI Radeon x700 - 128MB, 80GB HDD, DVD-RW, 15,4" LCD
- zel bohu, zpracovani Aceru je nic moc, objevila se prasklina na viku, zjevne jde o vadu materialu a taky mi vypadlo z ntb. par sroubku, pujde na reklamaci.

Jinak co vim, nejlepe se nakupuji notebooky v USA, znamy ma Sony VIAO (ci jak se to pise) v podobne konfiguraci jako ja, jen ma asik polovinu velikosti, kupoval za 1200$ a to pred rokem.... co uz
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2005 23:09
[QUOTE="hrtak"]Jinak co vim, nejlepe se nakupuji notebooky v USA..[/QUOTE]Jenže pak jsou problémy se zárukou a vůbec se záručním a pozáručním servisem. :(
hrtak_ce4you (314)|27.12.2005 12:27
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="hrtak"]Jinak co vim, nejlepe se nakupuji notebooky v USA..[/QUOTE]Jenže pak jsou problémy se zárukou a vůbec se záručním a pozáručním servisem. :( [/QUOTE]
co vim tak IBM, DELL a asik i SONY maj svetovou zaruku - mel by ti je prijmout servis vsude, kde tyto spolecnosti pusobi
Zdenek Malinsky (9781)|27.12.2005 15:42
To má i Asus, ale pokud si koupíš nějaký spešl notebook, který se dělá jen pro USA, tak máš většinou u nás smůlu. Říkal mi člověk, kterému jsem prodával 4150, že si jeho přítelka koupila v USA Sony Vaio, asi po 4 měsících se tam něco "rozbilo", u nás s tím nechtěli mít nic společného, tak noťas putoval do USA, pak zpět do ČR, hrabalo se v tom asi 5 lidí a servisů, až nakonec nějaký člověk na Novém Zélándě přišel na to, že někde chybí pár šroubků a proto to nejde. :?

Před rokem chtěl kolega moderátor kupovat ntb od HP, ale kvůli ceně si ho chtěl koupit na Slovensku. Informoval se u HP CZ, jak je to s mezinárodní zárukou, když by to takto udělal. Je to na delší povídání, myslím se to tu někde řešilo i v OT diskuzích, ale to, že si nakonec koupil Acer o něčem mluví, že?

Prostě nákup levnějšího zařízení v zahraničí se může prodražit:
1. záruční a pozáruční servis, reklamace, výměna, vrácení zboží
2. doprava, clo, DPH - pokud ho nepropašujete (clo jen u zemí mimo EU)

Chce si to všechno důkladně zvážit a propočítat, aby s tím nebylo více starostí a fin.nákladů, než v případě nákupu v ČR. Pokud jezdíte (nebo kolega, známý, příbuzný) pravidelně do zahraničí, je to podstatně lepší, než si něco koupit při prázdninovém nebo dovolenkovém pobytu v cizině.

Miloš Strouhal (3997)|30.12.2005 13:35
Pred 2 rokama jsme do firmy koupili 4 ks IBM notebooku. Byly to vzdy nadprumerne vybavene masinky, zadnej low end. V prubehu druheho roku pouzivani nam u 3 z nich postupne odumrely zakladni desky.. :(

Osobne jsem si pred rokem koupil Acera 1524wlmi, s 64bit CPU 3400+.
V zivote jsem nemel v ruce rychlejsi notebook, po zakoupeni rychleho disku je na nem doslova radost pracovat, klidne strci do kapsy i spoustu nadupanych stolnich PC. Ale taky jsem jeste nevidel notebook jez by byl tak poruchovy, jez by se tak hrozne prehrival a jez by byl tak neuveritelne hlucny. Vcera sel ten Acer poctvrte na reklamaci. :evil:
Takze myslim ze si clovek moc nevybere.. :?
Pred nedavnem jsem pokukoval po VAIu. Jenze pak jsem si koupil Universala, a rozhodl jsem se ze mi jedna mala lina mrcha staci, ze by to bylo vyhazovani penez. :D Jeste s tim Acerem chvilku vydrzim, nez prijde nejaky fakt vychytany notebook se skvelym pomerem vykon/cena. :yes: