Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s Haicom HI-303E

Ivo Pokorný (400)|12.12.2005 07:29
Zdravím,
mám problém s výše uvedou GPS, neumí se "najít". GPSka vidí satelity (dle SW), ale jako by z nich nestahovala data nebo je psis neumela zpracovat. Vidim ze NMEA data prijima, ale to je vsechno. Zkousel jsem ji s ruznym SW a dokonce i s jinymi zarizenimi. Vsude se chovala stejne. Pujcena GPS mi se SW, na kterym ji provozuji fungovala bez problemu. Tu HI-303E jsem pouzil napolsedy pred par mesici a nyni proste nefunguje.

Neumite nekdo poradit co by se s ni dalo udelat a jak? Nenasel jsem moznost ji "restovat" vymeni FW (pokud to vubec jde) atd...

Nejak pred vanoci nemam zbytecne penize na novou...

Pripadne zda i-Tec by byla dobra volba pri koupi nove GPS.

Díky za vsechny rady.
Surgical (2364)|12.12.2005 11:22
Popisovany problem s tim Haicomem vypada jako problem komunikace zarizeni pres seriovy port, vzhledem k tomu, ze se chova stejne ve vice zarizenich se obavam, ze nejspise pijde o HW zavadu, at uz mechanicke poskozeni konektoru nebo zavada na ridici elektronice....
Jinak citovany I-Tec BT-339 je co do pomeru cena/vykon asi nejlepsi BT GPSka nyni dostupna. Osobne ji pouzivam a pomahal jsem ji sehnat 5 dalsim kolegum, vsichni jsou s ni maximalne spokojeni.
beecher (9270)|12.12.2005 11:37
Hm, pokud ta GPSka nebyla tak dlouho zapnuta, tak se v ni urcite ztratily almanachy (predvypoctene pozice satelitu), takze si je stahuje z aktualnich satelitu znova a trochu dele ji trva fix. Pokud nenajede tak do 5-10 minut, je opravdu vadna, jinak to chce chvili strpeni... ;)

EDIT: Chce to taky vyjit nekam na volnejsi prostranstvi, cim vice satelitu tim lepe a mela by se rychleji fixnout...
Ivo Pokorný (400)|12.12.2005 13:08
Diky, ale ze trva najiti pozice po nejake dobe dele samozrejme vim. Ale GPSka lezela pred sve hodiny s dobrym vyhledem, zobrazovala i dostupnost signalu 7mi satelitu, ale proste nic...

Asi i si budu muset nadelit pod stromecek darecek... :cool: