Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 alias Tornado alias i-Mate SP5 alias Eurotel Smartphone , zkušenosti , tipy .......

VaRo (61)|26.12.2005 11:06
[QUOTE="Milan Švec"]Tak pak už jenom ty registry popsané výše. Zkontrolovat Tudíž doplnit TC o plugin pro PDA způsobem už tady (ce4you/diskuze/návody) mnohokrát popsaným i citovaným. Funkce Hledat.[/QUOTE]

Dík Milane, to jsem sice (samozřejmě) dohledal, ale rozchodit se mi to jaksi nepodařilo, budu zkoušet dál... ;)
Vegan (133)|26.12.2005 11:09
[QUOTE="Arthur"]Tak panove setkal jsem se se zajmavym probleme. Kazde rano mi zvoni budik a probuh nemuzu najit jaky. Vse jsem vypnul a stejne mne zvoni kazde rano v 8 :o))))) Nevite co s tim? [/QUOTE]

start /nastaveni /hodiny a pripomenuti/pripomenuti

neni to toto ??
Arthur_ce4you (13)|26.12.2005 11:13
Nope :D Fakt uz jsem zoufaly :)
hybo (3107)|26.12.2005 11:41
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]Existuje pro Smartphones něco jako je PocketBreeze na PocketPC?[/QUOTE]

Facade od SBSH (jako POcketBreeze) ted zdarma v bete, funguje OK, jen ma o hodne mene moznosti...
Zbyšek Záliš (203)|26.12.2005 11:52
Děkuji, na ten jsem již koukal. Bohužel mi chybí naproti PocketBreze možnost zobrazit úkoly i schůzky najednou v jednom "okně".
hybo (3107)|26.12.2005 11:56
i to lze, v diskuzi tam najdes jak na to, v podstate pod sebe naskladas 2x plugin, jen s jinou volbou...zalozky je mozne zrusit smazanim, nebo si jich pridat dle potreby, skoda, ze zatim neni moznost do zalozek dat co chci, treba jinej plugin (napr. pocasi)...ale prej to bude casem mozne...
Vegan (133)|26.12.2005 12:07
nevite nekdo jak udelat to aby na uvodni obraozvce misto "Zpravy SMS (0)" se zobrazovalo "SMS (0) Email(0) Outlook (0)MMS(0)" tak aby to bylo vse na jednom raku vsechny mozne zpravy

ono je sice hezke ze sms tam jsou porad ale ja bych rad aby tam bylo vse porad a pokud mozne ne kazde na extra radku ale vse na jednom
hybo (3107)|26.12.2005 12:11
ano, lze to, takhle jsem si to udelal ja:
Miroslav Nezbeda (163)|26.12.2005 12:27

Je to v \HKEY_CLASSES_ROOT v docfile\DefaultIcon\Default a tam musí být \Windows\TCVDocV.exe, 0
a v \HKEY_CLASSES_ROOT v docfile\Shell\open\Command a tam musí být v Default hodnota String
"\Windows\TCVDocV.exe" %1

Mohl by mi někdo (MŠ?)poradit jaká je cesta do těchto registrů?
Zbyšek Záliš (203)|26.12.2005 12:47
Rozhoduji se mezi QTEKEM a MDA Vario, Smartphone/MDA potřebuji především na Agendu (zadávání úkolů + schůzek) a slovník. Mohli byste mi říci své názory, co se týče komfortu práce atd. Děkuji
Arthur_ce4you (13)|26.12.2005 14:01
Vim ze uz tech dotazu ode mne bylo dost, ale preci jenom jsme tu od toho aby sme se pomahali ta kse zeptam zda li existuje nejaka folie v prodeji v CR na chrnaneni displeje u 8310? Diky.
ivov (15)|26.12.2005 14:12
Narazil jsem ještě na jeden problém. Tím je příjem zpráv z buňky (cell broadcast). Když jej nastavím (info o lokalitě) přijímá se mi pouze SMS s číselným kódem, ale nedojde k jejímu zobrazení v Home Screen Plug-in. Na Typhoonu mi to fungovalo, teď ne. Týká se to Eurotelu (channel 50). Nějaký nápad ;-)
Milan Švec (938)|26.12.2005 14:48
[QUOTE="Miroslav Nezbeda"]... jaká je cesta do ... registrů? [/QUOTE]
Jednoduchá. Pro Qtek jich lze vybrat víc, uvedu dvě. Resco Explorer (dále RE) nebo Total Commander (dále TC). První je na 30 dnů free, druhý je free stále a navíc i česky.
1) RE
Stáhnout a nainstalovat. Současně s ním se nainstaluje i "Resco Registry" (dále RR).
Spustit RR. První složka se jmenuje HKEY_CLASSES_ROOT. Do ní.
Sjet dolů až na složku docfile. Do ní.
První složka v ní je DefaultIcon. Do ní.
Je tam jediná položka Default. Do ní.
Musí v ní být tento obsah:
\Windows\TCVDocV.exe,0
nebo (mám-li ClearVue SW na kartě)
\Storage Card\Windows\TCVDocV.exe,0
Není-li, změnit editací přesně jak výše uvedeno.
Done. Ano.
Zpět o úroveň výš. Pod DefaultIcon je složka shell. Do ní. V ní je složka open. Do ní. V ní je složka command. Do ní. V ní je položka Default. Do ní.
Musí v ní být tento obsah neboli řetězec/String:
"\Windows\TCVDocV.exe" %1
nebo (mám-li ClearVue SW na kartě)
"\Storage Card\Windows\TCVDocV.exe" %1
Není-li, změnit editací přesně jak výše uvedeno.
Done. Ano.
Menu. 6 Exit.

2.) TC
Stáhnout (jak už dřív uvedl Petr Šeba) a nainstalovat.
Spustit TC. Nahoře jsou \\ (dvě lomítka). Do nich. (zpátky na kořenový adresář přes šipku Zpět).
Druhá složka je registry. Do ní.
První složka je HKCR. Do ní. Sjet na docfile ... atd. atd. - obdobně jako výše.

Není to zas taková věda, ale každý jednou začíná. Výše popsané akce lze vyzkoušet celkem snadno. Nepřehlédnout se! Přeji úspěch.
___________

[QUOTE="VaRo"]... TC o plugin pro PDA ... [/QUOTE]

Jak na Total Commander (varianta pro PC) plugin pro PDA (současně i pro Qtek). Někdo ke stejnému účelu používá i Servant Salamander.
Miroslav Nezbeda (163)|26.12.2005 17:59
Tak jsem přes TC změnil registry jak jste mi doporučil.Myslím že jsem chybu neudělal.Nyní již přes prohlížeč soubor ve wordu Qtek nechce otevírat přes T9,ale stejně nenajde Clear Vue,kterým by soubor otevřel a před souborem je znak Windows.Najedu na Otevřít s a Clear Vue ho otevře.Názor?
VaRo (61)|26.12.2005 18:05
[QUOTE="jbem"]
Myslis plugin do Total Commanderu na desktop PC? Aby jsi mohl projizdet pamet na mobilu? na vsechny WM zarizeni pouzivam jeden plugin - tento - funguje mi na Motorolu mpx200, Qtek 8310 a Acer n50. Jesli jsi myslel neco jinyho tak se omlouvam za placani hovadin :))[/QUOTE]

Přesně to jsem měl na mysli a chodí to... takže díky Ti! :yes: Chtěl bych se ještě zeptat zkušenějších na pár věcí. Nevíte někdo, jakou přesně velikost (bez horní a dolní stavové lišty) má tapeta pro Qtek 8310? Stáhnul jsem si z webu Microsoftu program na tvorbu schémat pro smaty "Smartphone 2002 Theme Generator v.1.0", ta ale není kompatibilní s Qtekem, úvodní obrázek/tapeta je daleko menší a je zarovnaný doleva dolů... Neznáte nejaký jiný, příp. novější Theme editor pro Qteka 8310?

Na stránkách MS je ke stažení Microsoft ActiveSync 4.1... zkoušel jste ji už někdo? V čem je lepší oproti 4.0?

zde ke stažení
cenebris (144)|26.12.2005 19:15
[QUOTE="Milan Švec"]Všechna data (= stejná jako v PC) o volajícím okamžitě na displeji při příchozím hovoru (na tak mrňavé a operativní věcičce) k dispozici.[/QUOTE]

Co vsechno se zobrazi pri prichozim hovoru? Na screenshotech jsem videl jmeno, prijmeni, foto a firmu. Vice by mne zajimala funkce/pozice volajiciho (reditel, sekretarka atp.) Zobrazi se taky? Dik...
VaRo (61)|26.12.2005 19:36
[QUOTE="VaRo"]
Na stránkách MS je ke stažení Microsoft ActiveSync 4.1... zkoušel jste ji už někdo? V čem je lepší oproti 4.0?
zde ke stažení[/QUOTE]

Stáhnul jsem 4.1, odinstaloval 4.0 a 4.1 nainstaloval, krom 100%-ního počeštění (zmizelo explore - bylo nahrazeno prozkoumat) přibyla novinka "plán"

jbem (39)|26.12.2005 20:18
[QUOTE="VaRo"]...schémat pro smaty...[/QUOTE]

Program na schematka pro WM5 a zaroven QVGA jsem jeste nenasel...ale Homescreenu uz par je. Zkus treba Modaco nebo kl1wdr
bender_ce4you (63)|26.12.2005 21:15
ahoj, skvělý fórum, zatím jsem tu našel skoro věechno, co jsem potřeboval.
QTek 8310 jsem našel pod stromečkem a nemůžu si na nic stěžovat. Skvělý je třeba psaní SMS přes Pocket Controller :)

Zatím mě štvou 3 věci
1. málo pořádnejch QVGA her - zatím mám jen PacMana a SpaceInvaders
2. Blbnou mi java hry (taky chybí qvga java) - seká se a něco se ani nerozběhne.
3. navážu na :
[QUOTE="jbem"]
Program na schematka pro WM5 a zaroven QVGA jsem jeste nenasel...ale Homescreenu uz par je. Zkus treba Modaco nebo kl1wdr[/QUOTE]

Používám schéma arrows z smartphone.kleinweder.ch, vypadá skvěle.
Akorát mi nejde rozchodit jeden z asi tak nejprakrtičtějších homescreenů:
http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=264
kterej se taky objevil na foru http://www.sbsh.net/forums/index.php?showtopic=5941
a tam to řešej (stránka 8). Docela by mě zajímalo, jestli to někdo rozchodil.

Takhle to vypadá, že jsem jen na hry, ale zdání klame. Všechno ostatní běhá víceméně levou zadní. :)
VaRo (61)|26.12.2005 23:46
Dík za skvělé tipy! Šípy i Visty vypadají v 8310-ce suprově... všem doporučuji vyzkoušet, sreeny přikládám...

Arrows:


Vista:


stáhnout můžete zde

Takže ještě jedno dík, udělali jste mi velkou radost
Milan Švec (938)|27.12.2005 09:29
[QUOTE="cenebris"]...Co vsechno se zobrazi pri prichozim hovoru? Na screenshotech jsem videl jmeno, prijmeni, foto a firmu. Vice by mne zajimala funkce/pozice volajiciho (reditel, sekretarka atp.) Zobrazi se taky? Dik...[/QUOTE]
Zobrazí se skutečně všechno, co mám uloženo v Outlooku na PC (a synchronizováno přes ActiveSync 4.1 na Qtek).
Něco hned - před přijetím hovoru (fotka, jméno, firma, číslo volajícího), všechno ostatní při přijetí hovoru.
Stačí použít Nabídku a 7 Zobrazit kontakt. Všechny detaily o kontaktu (vč. funkce atd.) a hlavně všechny záznamy (zejména z Poznámek :!: ) jsou na displeji. A spousta dalších možností z Nabídky, co dál (během hovoru - viz dál, další/jiné po hovoru).
Upřesňuji tedy.
Není to všechno (aspoň jsem na to ještě nepřišel) k mání před přijmutím, ale při (= po) přijmutí hovoru (= během hovoru).
Abych mohl v pohodě během hovoru ty údaje číst, stačí předtím (= už po přijmutí hovoru, než zobrazím Kontakt) v Nabídce použít 3 Zapnout hlasitý poslech. Tak dlouho, dokud chci číst údaje na displeji (a nemám-li právě sluchátka a mikrofon). Pak to lze 2 Ztlumit.
(Pro úplnost, ještě tam jsou možnosti: 1 Přidržet, 6 Kontakty, 8 Zobrazit kalendář, 9 Seznam hovorů).
Určitě bude dobré zjistit, jak to chodí handsfree.
__________

to: Mirek (Nezbeda)
Vydrž!
VaRo (61)|27.12.2005 10:22
Používám svého Qteka 8310 s BT HF HBH-662 od Sony Ericssona (fw: R2A) a mohu ho všem jen doporučit. Toto HF je prvním BT HW této značky, u kterého musím snižovat hlasitost sluchátka (od SE jsem měl asi 5 BT HF a toto je bezkonkurenčně nejlepší a hlasitostí a kvalitou bych ho srovnal s nejlepšími BT HF od Motoroly, které, co se hlasitosti a ostrosti zvuku týče, před mým nákupem 662-ky kralovaly). Zmizely i další neduhy předchozích HF BT od SE jako např. příliš dlouhá prodleva při přijetí hovoru, kdy není slyšet volající a volající neslyší vás, zlepšila se výdrž a úroveň stavu baterie je, díky displeji, neustále na očích. Displej se vám navíc natočí do směru dle držáku sluchátka (levé/pravé ucho => displej se překlopí vždy tak, aby údaje na displeji neběhaly "hlavou dolů". Jedinou vadu na kráse má skutečnost, že u příchozích hovorů na displeji 662-ky roluje jen číslo volajícího (jméno kontaktu uloženého v seznamu, které roluje při spojení s přístroji od SE se zde neukazuje ). A sluchátko i barevně "ladí" s Qtekem má nachlup shodné barvy (černo-stříbrnou).
Na konec jen jedna poznámka, při případném nákupu BT HF věnujte zvýšenou pozornost jeho verzi fw!
. Verze R1A trpěla neduhy novinek = z 5 hovorů se vám tak 3 vždy odpojily . A fw se ve sluchátku nedá flashovat = vyhodili byste zbytečně peníze... . Verze fw sluchátka je uvedena na štítku na boku krabice od balení 662-ky - tak tomu je u všech BT HF od SE). ;)



A ještě veledůležitá informace, toto skvělé BT HF v prosinci relevantně zlevnilo a nyní se dá pořídit v ceně do 1.500,00 Kč (vč.DPH)!

Např. i zde:
venerea (27)|27.12.2005 13:23
Sem začátečník a chtěl bych se zeptat jak se instalují java aplikace na Qtek 8310.Zkoušel nějaký Delta java emulátor který by měl chodit,ale napsalo mi to že není určen pro tento přístroj.Midlet manager mi vůbec jad nebo jar nespustí,napíše ža není kompatibiln.Taky sem se tu už dřív ptal jaké máte kódování pro jazyk v exploreru?Díky
bender_ce4you (63)|27.12.2005 13:31
Hehe, a jde to stereo :)))) ?
Ne vážně, nejsou nějaký stereo BT sluchátka?

EDIT MODERATOR:
Používejte citací s "rozumem"- viz
AnynymXY (2)|27.12.2005 14:48
Potřebuju poradit nainstaloval sem si do telefonu Xbar a teď nejde odinstalovat(vůbec není uveden v seznamu instalovaných aplikací) Prosí poraďte


Nevíte někdo kde by se dal stáhnout cab na nastavení gprs pro T-mobile?
Pokud někdo uvidí nějákou pěknou qvga hru prosím pošlete link
Prefect (8)|27.12.2005 15:40
Dobrý den, mám problém se synchronizací Qtek8310 a MSO2003, AS 4.1 CZ, synchronizuje mi vše až na položky MSO, hlásí chybu 85010014, v MSO mám nastaven soukromý profil na PST soubory, pokud chci využit synchronizaci přes Exchange hlásí chybu 85010008. Pomůžete? :) Díky, Jakub.
Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 16:26
[QUOTE="AnynymXY"]Potřebuju poradit nainstaloval sem si do telefonu Xbar a teď nejde odinstalovat(vůbec není uveden v seznamu instalovaných aplikací) Prosí poraďte[/QUOTE]

Smazes adresar souboru. Pak do registru a smazat:
HKLM\Security\AppInstall\nazev_program. Dale muzes dat prohledat registry zdali jeste nejake smeti po tomto nenajdes.

cenebris (144)|27.12.2005 17:04
A to neni nejake bt sluchatko s displejem, ktere by umelo zobrazit i jmeno volajiciho? Z toho co pamatuji tak "obycejne" telefony s tim problem nemaji... Nejlepe jeste kdyby jej slo nabijet pres mini usb :)
VaRo (61)|27.12.2005 17:11
[QUOTE="cenebris"]A to neni nejake bt sluchatko s displejem, ktere by umelo zobrazit i jmeno volajiciho? Z toho co pamatuji tak "obycejne" telefony s tim problem nemaji... Nejlepe jeste kdyby jej slo nabijet pres mini usb :)[/QUOTE]

Pokud vím, tak zatím jediná 2 BT HF sluchátka s displejem na našem trhu nabízí SE a to HBH-660 a HBH-662. Ta jsou plně kompatibilní s mobily i smarty této značky (zobrazují i jméno volajícího, je-li uloženo v seznamu, u jiných značek příchozí hovor indikuje pouze rolováním čísla volajícího.
XTR_ce4you (52)|27.12.2005 18:07
[QUOTE="Prefect"]Dobrý den, mám problém se synchronizací Qtek8310 a MSO2003, AS 4.1 CZ, synchronizuje mi vše až na položky MSO, hlásí chybu 85010014, v MSO mám nastaven soukromý profil na PST soubory, pokud chci využit synchronizaci přes Exchange hlásí chybu 85010008. Pomůžete? :) Díky, Jakub.
[/QUOTE]

Tak s tím jsem se potkal také a pomoc byla jednoduchá:
If you are seeing the error 85010014 (a general error) then try uninstalling and reinstalling Outlook. The error in ActiveSync is actually from the Outlook APIs. You will need to reconfigure Outlook unless you backup your settings. To uninstall Outlook click on the Control Panel -> Add or remove Programs -> Office 2003 and chose to modify the installation by adding or removing components. Uncheck Outlook and updated it to remove Outlook from Office 2003. Then click on Office 2003 again and re-check the option to install Outlook to add it back to Office 2003. You may need your Office 2003 CD. Then reboot.

cenebris (144)|27.12.2005 18:07
Tak to je docela skoda... Snad se objevi i sluchatko, ktere bude spolupracovat s jinymi znackami nez jen s SE...
VaRo (61)|27.12.2005 18:48
Nevěděl by někdo o nějakem fungujícím prográmku pro odesílání kontaktů pomocí SMS? Zde v downloadu je sice ke stažení program "sendcontact", korektně ho do Qteka nainstaluji, mám i jeho zástupce a když ho chci spustit, obdržím chybovou hlášku...
. Předem dík za jakýkoli tip...
Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 20:33
Založil jsem nove diskuze :prosim piste tam - kam co patří.
Qtek 8310 - Funkční a nefunkční aplikace
Qtek 8310 BT a ostatní příslušenství
Qtek 8310 - Hry a zábava
Qtek 8310 Java instalace aplikace rady a tipy

V T E T O sekci zakladejte dalsi diskuze pokud mozno ve stejnem nebo podobnem tvaru viz vyse at v tom mame prehled.Zde se to jiz stava tezce neprehlednym, proto tuto diskuzi zamykam - svoje nezodpovezene dotazy piste do prislusnych diskuzi.POkud mate chut a naladu svoje tipy a triky prekopirujte do novych diskuzi.