Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s Nemerixem

Josef57 (35)|27.11.2005 21:55
Vlastním několik měsíců GPS ADAPT Nemerix od AH mobile. Naučil jsem se s ním pracovat. Po počátečních problémech jsem byl čím dál víc spokojenější. Byly někdy problémy s komunikací BT mezi GPS a MDAc, ale i to pominulo. I v Praze jsem s pomocí TT5 a BTS dojel kam, jsem potřeboval. Tento víkend jsem byl v Brně, i tam navigace fungovala bez problémů. Ale problém přišel před cestou zpět. Napadl sníh, bylo zataženo, sněžilo, ale to snad nemá na GPS vliv. V nastavení na TomTom stále 0 satelitů a nic. Po příjezdu domů jsem dokonce vytáhl baterii z GPS a znovu testoval. Signál se po dlouhé době objevil, radoval jsem se, ale pozice na mapě ze 3 satelitů se lišila od skutečné o 100m a stále se pohybovala. Testuji dál, uvidíme.
Má někdo ze zkušených uživatelů GPS podobné zkušenosti?
Saman_ce4you (1451)|27.11.2005 22:29
[QUOTE="Josef57"] Napadl sníh, bylo zataženo, sněžilo, ale to snad nemá na GPS vliv. V nastavení na TomTom stále 0 satelitů a nic.
[/QUOTE]
No to ma a poradnej. Signal se siri od satelitu nekde u obezny drahy a je na Zemi silene slabej a cokoliv v "ceste" ho jeste vic utlumi. To je jako za jasny oblohy mit GPSku nekde v baraku, apod. V takovyhle podminkach potrebujes hodne citlivou GPSku, ala ty s chipsetem SS III
[QUOTE="Josef57"] ale pozice na mapě ze 3 satelitů se lišila od skutečné o 100m a stále se pohybovala.
[/QUOTE]
No, z takovyho malyho mnozsti satelitu a urcite jeste slabyho signalu se nediv.
Marek71 (91)|28.11.2005 12:31
Možem potvrdiť. Mám GPS do SD slotu a bežne mi chytala 6-7 satelitov, presnosť v pohode ( s Dynavixom ). No ale pri zmene počasia, zamračení, príp. daždi a snežení sa počet satelitov znížil tak na 3-4 a niekedy sa stávalo ( v Prahe ), že signál úplne vypadol. Takže som pripojil externú anténu, nalepil som ju na predné sklo a odvtedy mám pokoj, je to ako za jasného počasia bez antény.

Takže naozaj je vplyv počasia dosť poznať.
Josef57 (35)|28.11.2005 21:03
Děkuji za radu, měli jste pravdu. Dosud jsem se v diskusi o GPS o vlivu počasí na sílu signálu z družic nedočetl. Možná to někdo uvedl, ale asi jsem málo hledal ...
Dnes se vyjasnilo a vše je bez problémů. Asi je potřeba mít drátovou anténu, kdež ne stále připojenou, tak aspoň v záloze.