Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Špatné nabíhání GPS v TTN5 - GPS zavaděč

Dave.K (63)|23.12.2005 14:13
[QUOTE="E-boss"]...ale ja jezdim autem a delam byznys, znam ty, kteri se v aute kochaji a prozivaji uzasny zazitky z jizdy. bohuzel takovy pozitkar uz nejsem a rekneme, ze pohyb vozidlem jiz chapu vylozene spotrebne...[/QUOTE]

Tak to Te chapu. To Ja jsem spise ten pozitkar, ktery zapise tankovani, naplanuje trasu a jede a jede...pak vytahnu napajeni a antenu a jdu a jdu... :D
E-boss (25)|23.12.2005 23:17
Jeee, kde jsou ty časy ..... :-)) Kochání se přírodou... No jo no. Koukal jsem na různý odkazy i na ten posledni, jen bych chtěl nákou cenu a zda má na to někdo kladnou referenci. HP mě tedy opravdu za výzkum pro jejich korporejšn neplatí a tak bych si dovolil omezit nákupy zajíců v pytlech. Řeč je o wireless retranslaci signálu GPS do interiéru vozu. Poradíte?
Kocir (836)|24.12.2005 09:26
[QUOTE="E-boss"]Jeee, kde jsou ty časy ..... :-)) Kochání se přírodou... No jo no. Koukal jsem na různý odkazy i na ten posledni, jen bych chtěl nákou cenu a zda má na to někdo kladnou referenci. HP mě tedy opravdu za výzkum pro jejich korporejšn neplatí a tak bych si dovolil omezit nákupy zajíců v pytlech. Řeč je o wireless retranslaci signálu GPS do interiéru vozu. Poradíte?[/QUOTE]

Reseni je koupit si PDA s dobrym GPS prijimacem, pak vas nemusi trapit externi antena. Ale ted uz, pokud neco mate, je tato rada "nad zlato".
merka (30)|27.12.2005 16:08
Možná jsem tu špatně, ale mám jednu zkušenost. Zkoušel jsem TT5, Falka 2, i Navigona 5 a docela v pohodě (kromě toho, že mi padala SD karta). Pak jsem udělal hard reset, naformátoval kartu a vše znovu instaloval. Karta, resp. data v pohodě drží, ale vyskytl se mi mnohem závažnější problém. Jak TT5 tak i Navigon docela dost zaostávají zhruba tak 5 - 10 vteřin a teprve když dojedu na křižovatku a zastavím, tak navigace pomalu dojede také (včetně zpomalování rychlosti atd.) V takovéto podobě je samozřejmě navigace naprosto nepoužitelná a tak se ptám, zda někdo netuší, čím to může být. Podotýkám, že mám Typhoon 7000 XL s integrovaným GPS.
S474N (660)|27.12.2005 16:27
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="E-boss"]Jeee, kde jsou ty časy ..... :-)) Kochání se přírodou... No jo no. Koukal jsem na různý odkazy i na ten posledni, jen bych chtěl nákou cenu a zda má na to někdo kladnou referenci. HP mě tedy opravdu za výzkum pro jejich korporejšn neplatí a tak bych si dovolil omezit nákupy zajíců v pytlech. Řeč je o wireless retranslaci signálu GPS do interiéru vozu. Poradíte?[/QUOTE]

Reseni je koupit si PDA s dobrym GPS prijimacem, pak vas nemusi trapit externi antena. Ale ted uz, pokud neco mate, je tato rada "nad zlato".[/QUOTE]

No jo, jenze i takovy Loox N5x0 ma SiRF 3, v aute me chodi naprosto spickove, jenze na pomalou chuzi a dohledavani pri geocachingu blbne ;o(((
MilanSu (823)|27.12.2005 16:31
Nevim jak v navigonu, ale v TT5 se zkus podivat zda nemas nastaveno zobrazeni moc vlastnich BZ (hlavne velke, treba CZ-mesta). Tim by to mohlo (ale nemuselo) byt.
Kocir (836)|27.12.2005 17:18
a nebo zapnuto zobrazeni nejakych POI kterych je strasne moc.
merka (30)|28.12.2005 09:31
Snažil jsem se všechno nepotřebné vypnout. Včera odpoledne jsem si dělal v Praze test a zjistil jsem, že zpoždění je přesně 10 vteřin. A to už mi připadá jako systémová chyba. A je to jak u TT5 tak i Navigonu. Zkusím opět hard reset a uvidím co dál.
Kocir (836)|28.12.2005 10:36
[QUOTE="merka"]Snažil jsem se všechno nepotřebné vypnout. Včera odpoledne jsem si dělal v Praze test a zjistil jsem, že zpoždění je přesně 10 vteřin. A to už mi připadá jako systémová chyba. A je to jak u TT5 tak i Navigonu. Zkusím opět hard reset a uvidím co dál. [/QUOTE]

To je divne Typhoon 7000XL ma daleko rychlejsi procesor nez Delta X.
Problem bude nekde jinde. Restartujte PDA at mate jistotu ze, v pozadi nebezi nejake aplikace a pak se do nastaveni PDA poivejte zda nemate nastaveny pomaly rezim CPU, ikdyz to byva defaultne nastaveno na 416MHz.
merka (30)|29.12.2005 10:29
Tak jsem udělal hard reset a instaloval vše od nuly. A ejhle, vše se zdá být OK. Žádné zpoždění, navigace přesná. Jenom mi není jasné proč se to stalo. Zřejmě po předchozím hard resetu se něco nepovedlo. No nic, alespoň vím na co se zaměřit příště. A propo - nevíte někdo zda Tom Tom bude podporovat systém TMC?
Vally (91)|5.1.2006 13:21
Mám dotaz.Jaký mám nastavit v TT5 GPS,je tady bezdrátové Tomtom a asi ještě 4 další,který mám nastavit a rychlost a já mám Acera n35 a GPS je tady na Com8 a tato položka tu vůbec není.
Jasoň (58)|5.1.2006 17:07
Co máš za GPS, já mám v TT 5.21 zvoleno ostatní bluetooth a port 6 -GPSku už musíš mít spárovanou. Port se dá nastavit v System-connestion-Bluetooth-Serial port.
beecher (9270)|5.1.2006 17:11
N35 ma integrovanou GPS, zkusil bych Ostatni dratove GPS a pak COM8, pripadne vyzkousel jine COMy...
Vally (91)|6.1.2006 20:11
[QUOTE="Jasoň"]Co máš za GPS, já mám v TT 5.21 zvoleno ostatní bluetooth a port 6 -GPSku už musíš mít spárovanou. Port se dá nastavit v System-connestion-Bluetooth-Serial port.[/QUOTE]

mám Acer N35 a tam je vestavěné GPS,zdá se mi,že se signál dost často ztrácí.Třeba ve Varech jsem jel a úplně se mi ztratil signál a po té jsem přepl na PocketKima a tam bylo pokrytí 5 družic.Zpět na TT5 a už naběhli i tam.
Vally (91)|6.1.2006 20:17
[QUOTE="Vally"][QUOTE="Jasoň"]Co máš za GPS, já mám v TT 5.21 zvoleno ostatní bluetooth a port 6 -GPSku už musíš mít spárovanou. Port se dá nastavit v System-connestion-Bluetooth-Serial port.[/QUOTE]

mám Acer N35 a tam je vestavěné GPS,zdá se mi,že se signál dost často ztrácí.Třeba ve Varech jsem jel a úplně se mi ztratil signál a po té jsem přepl na PocketKima a tam bylo pokrytí 5 družic.Zpět na TT5 a už naběhli i tam.[/QUOTE]

Jenže když dám ostatní drátové(teda ukazuje mi to "Jiná NMEA GPS"),tak mi naběhne rychlost,dám 4800 a pak mi naběhne
SC2410 USB Cable:
COM3:
S2410 IRDA2410:
S2410 UARTO
GPS ON NAVAGATOR
MilanSu (823)|7.1.2006 01:02
Rychlost dej 9600 a vyber GPS on NAVAGATOR, uz to tu bylor receno mnohokrat