Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ACER N35 UPDATE WM2003SE

ms_ce4you (364)|7.12.2005 13:55
Sunnysoft - IW9Pro /www.sunnysoft.cz/
ms_ce4you (364)|7.12.2005 15:13
A vlastne IW8.6Pro je pro ACER zdarma, takze asi tu.
ms_ce4you (364)|7.12.2005 15:14
2MilanSu: a problemy s Tomtom nemas ?
MilanSu (823)|7.12.2005 16:33
Preinstaloval jsem ho vcera a zatim jsem to zkousel jenom indoor (i se signalem) a vse se tvari jako normalne kdyz jsem ho mel v hlavni pameti. Vyzkousim OutDoor (pres vikend) a uvidim. Ale nepredpokladam, ze by mohl nastat najeky problem
ms_ce4you (364)|7.12.2005 16:54
2 MilanSu : a jakou verzi mas ? 5.0, 5.1 nebo 5.21 ?

Mam tam 5.21 a pri spusteni TT se pri praci v TT / najcasteji pri prohlizeni mapy / vypne podsviceni displeje. Taqpnutim se zase nahodi, ale nekdy po chvilce zase samo zhasne. Takhle to pak blbne porad i pri prepnuti do Windows.

Delam to tak, ze se pri behu TT prepnu do NASTAVENI-SYSTEM-PODSVICENI a nastavim cas u Batery a Nabijecky, neb tato okna jsou uplne prazdna, prestoze pred spustenim TT jsem tam mel hodnoty nastavene.

Kdyz tohle udelam, da to uz pokoj. Zblbne se to az zase s dalsim pripadnym spustenim TT.
sh0tek_ce4you (163)|7.12.2005 16:55
[QUOTE="MilanSu"]
Jinak ja do uvolneneho ROMU soupu normalne aplikace (TomTom,POcketMusic, Wisbar ... a vse bezi v pohode) a tim mam vice volno hlavni pameti[/QUOTE]
Nevis nahodou jak tam dat PK? Kdyz ho tam nakopiruju, tak nejde vubec spustit - nereaguje vubec na klikani, ani ve file exploreru ani v TC, jine soubory jo (pretuk jsem se a kliknul na vedlejsi wav a ten se mi prehral)
MilanSu (823)|7.12.2005 17:50
To MS : mam 5.1, ale dela to taky, je treba vypnout vypinani podsvicen (ostatne nastavis cas na vypnuti a pak misto tuknuti zmacnes POWER - myslim pokud nebezi TT)
To ShOtek : "nakopiruju" ???? :disgusted: aplikace se instaluji, takze ja ho tam nainstaloval a bezi.
ms_ce4you (364)|7.12.2005 19:31
[QUOTE="MilanSu"]To MS : mam 5.1, ale dela to taky, je treba vypnout vypinani podsvicen (ostatne nastavis cas na vypnuti a pak misto tuknuti zmacnes POWER - myslim pokud nebezi TT)[/QUOTE]

Tak ted jsem uplne mimo... Vypnout vypinani podsviceni ? Ale ja potrebuju, aby kdyz nebezi tomtom, se to vypinalo.

A proc vypnout PDA misto OK ? Neco mi uniklo ?
MilanSu (823)|7.12.2005 20:06
No v sekci Podsviceni (BackLight( si zrusis zatrzeni pri napajeni na baterie vypinat podsviceni po .... a v sekci Napajeni (Power) si nastavis pri provozu na baterie vypnout zarizeni po ... minutach.
No a pak misto tuknuti na displej tuknes na tlacitko POWER. Nevidim v tom zadny rozdil, navic setris jeste vic baterku.
ms_ce4you (364)|8.12.2005 08:43
Jo, tak to me nenapadlo. Tohle nastaveni funguje. Dik.
sh0tek_ce4you (163)|8.12.2005 10:55
[QUOTE="MilanSu"]To ShOtek : "nakopiruju" ???? :disgusted: aplikace se instaluji, takze ja ho tam nainstaloval a bezi.[/QUOTE]
Bohuzel, PK neumi nainstalovat oddelene mapu do jineho adresare (alespon jsem na to neprisel) a celkova instalace je pres 20MB - tak jsem to skusil nainstalovat na kartu, skopirovat do ROM bez mapy a upravit registry - problem neni ten ze by to hlasilo chybu, ten exac se vubec nechce spustit, nereaguje na kliknuti :(
MilanSu (823)|8.12.2005 11:57
Tak jsem asi blbe pochopil tvoji otazku, PK jsi myslel PocketKim a ja myslel PocketMusic. S PK ti neporadim, jelikoz to neni aplikace, ktera by byla k necemu pouzitelna, k navigaci uz skoro vubec ne. .....
Dave.K (63)|8.12.2005 12:58
[QUOTE="MilanSu"]Zkousel jsem ruzne varianty. Pro nainstalovani WM2003 SE se zda se podari vzdy, ale pro zvetseni Rom Storage mam odkouseno toto

1. Nahrat na smazanou SD (pozor nekde bylo uvedeno formatovat, pokud jsem ji formatoval uz to zni neslo, + GB PQI, musel jsem pouzit jinou) jak EBOOT a OSImage (nutno prvni Eboot, pak OsImage = prepise se jedne soubor.
3. Mit smazanou ROM Storage na zarizeni.
2. Hard reset, drzet POWER a prepnout Hard Reset, Drzet POWER dlouho. Pokud ho drzite kratce, zobrazi se SD Downoload .... - pak se nainstaluje WM 2OO3 SE, ale nezvetsi se ROM Storage. Pokud ho drzite dele, napise se Download IMG .... a nainstaluje se WM2003. SE a zaroven se zvetsi Rom Storage z 1.84 na 12.32

Zda je PDA v nabijecce neni rozhodujici...[/QUOTE]

Doporucuji podle vyse popsaneho navodu (neni treba upgrade delat na dvakrat), presne tak jsem to udelal a parada. Pouzil jsem nejdrive kartu 512 PQI,ale napsal jen "download img" a nic vic se nedelo, pak jsem vzal z fotaku 512 transcend a vse probehlo OK, akorad nakonci se nechtel restartovat,ale pak se i to nejak podarilo...
sh0tek_ce4you (163)|9.12.2005 10:29
[QUOTE="Dave.K"][QUOTE="MilanSu"]Zkousel jsem ruzne varianty. Pro nainstalovani WM2003 SE se zda se podari vzdy, ale pro zvetseni Rom Storage mam odkouseno toto[/QUOTE]

1. Nahrat na smazanou SD (pozor nekde bylo uvedeno formatovat, pokud jsem ji formatoval uz to zni neslo, + GB PQI, musel jsem pouzit jinou) jak EBOOT a OSImage (nutno prvni Eboot, pak OsImage = prepise se jedne soubor[/QUOTE]
K tomu formatovani - formatujte na FAT16, ne FAT32 a bude to v poho. Skouseno na 512MB Adata a 1GB Kingmax SD
pavelicom (9)|9.12.2005 20:42
Ta instalace WIN 2003se se zdarila a chci se zeptat, jak vratit puvodni verzi???
Moc mekuji
CommanderZ (1798)|9.12.2005 20:55
Davejte si prosim bacha na mazani koncovych tagu citaci - uz jsem to tu zase musel davat dohromady. Dekuji

Sezenes si flash nejake starsi verze a flashnes ji tam jakos to udelal s tema SE
pavelicom (9)|9.12.2005 21:09
Nevi nekdo, kde sehnat puvodni verzi softwaru na n35. Nejde mi cestina na win2003se, prilozena k memu PDA a tak chci vratit puvodni verzi.
Diky
Dave.K (63)|10.12.2005 00:16
[QUOTE="pavelicom"]Nevi nekdo, kde sehnat puvodni verzi softwaru na n35. Nejde mi cestina na win2003se, prilozena k memu PDA a tak chci vratit puvodni verzi.
Diky[/QUOTE]

PROSIM TE!Kdybys to nekde nahodou sehnal, dej mi prosim vedet...taky bych si schoval do zalohy...zatim to vypada, ze Win SE jeste neni to prave orechove, i kdyz po HW strance je asi stabilnejsi a rychlejsi, ale po SW strance na to nejsou programy, kazdy mi zatim hlasi, ze je vytvoren pro starsi verzi windowsu...
Dave.K (63)|10.12.2005 02:40
[QUOTE="MikeXYZ"][QUOTE]1) Blbne podsviceni u TomToma 5.1. Pokud nemam n35 na zdroji, tak se behem prace s Tomem neustale vypina a nezalezi na nastavene delce podsviceni. Docela me to stve[/QUOTE]

Tak tenhle problém jsem měl taky. Vyřešil jsem to odškrtnutím volby automatického vypínání podsvícení. Nechal jsem jen automatické vypnutí. Stejně PDAčko vypínám.[/QUOTE]

Tak jsem tento problem s vypinanim podsviceni v TomTomovi asi vyresil. Abych to reseni nejprve nastinil, spociva ve vypnuti moznosti windowsu vypinat podsviceni a dohrani externi aplikace (sporice), ktery bude obrazovku vypinat misto windowsu...
1) Start - nastaveni - system - podsviceni
- odskrtnout volbu "vypnuti podsviceni jestlize je zarizeni nepouzivano po dobu" - toto provezt v obou zalozkach (pro baterii i pro externi zdroj)
2) Nainstalovat tuto aplikaci http://www.handyent.com/download/Tribe-PPC-Installer.exe pri instalaci musi byt zaskrtnuta volba "PocketCandy Screensaver manager", ale instalace ma dve casti, prvni je instalace externiho sporice (tu klidne nainstalujte na kartu- zabira docela dost) a az pak se zapta kam chcete nainstalovat samotnou aplikaci, ktera bude sporice spoustet a ta je pro Nas dulezita (nainstalujte do hlavni pameti, ma asi 170kb)...
3) Start - nastaveni - System - Odstranit programy
- musite odstranit "Handy Entertainment The Tribe", jinak pokud v te aplkaci zvolite prave tento sporic, tak se Vam stane to, ze Vam sice naskoci sporic, ale uz se Vam nevypne PPC po dobe jakou mate zvolenou ve windowsu v napajeni...takze pryc s nim, proste jde o to,aby byl nainstalovana jen aplikace, ktera je soucasti toho sporice...
4) Start - nastaveni - System - PocketCan...
- a tady je dulezite v zalozce Advanced aby byla zaskrtnuta volba "Disable while Full Screen applications are running" to proto, aby se sporic nespustil v TomTomovi (take musi byt zaskrtnuta volba "Load PocketCandy at Device Startup", aby se nam pri kazdem resetu PPC, aplikace nastartovala automaticky a celkove mam zasrtnute volby 1,2,4 a 5 od vrchu) ani v zadne jine aplikaci, ktera bezi na celou obrazovku...
5) Uz si jen vyberete v zalozce General jaky chcete typ sporice (prulet hvezdnou oblohou, tma, bezici napis, atd...) a v Delays po jake dobe se ma sporic spustit pokud PPC bezi na baterie nebo ze site...

Tim mame nainstalovany a spravne nastaveny externi sporic a windowsacky mame "odstaveny" kvuli TomTomovi...

PS: Urcite by jste na to prisli sami, ale dal jsem takovy detailni popis i pro ty, kteri maji PDA "dva" dny, tak aby nemuseli zbytecne doumat kde-co...

Jinak, pokud chcete vyzkouset, ze opravdu funguje jak ma, tak nezapomente jeste vytahnout kabel od PC, protoze jinak Vam naskoci sporic po nejake nastavene dobe, ale nevypne se PDA, tak jak mate nastaveno ve windows napajeni... :D

A jeste...urcite existuje dalsi hromada sporicu, ale my potrebujem prave takovy, ktery se nespusti prave kdyz bezi spustena aplikace (TomTom) a neprobiha primo aktivita od Nas uzivatelu a me se dostal pod ruku prave tento...

ms_ce4you (364)|10.12.2005 10:28
Nevim, kde jste vykopali novou verzi, protoze tam, kde se vali nova, se vali i puvodni verze: [CODE]ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n35/osimage[/CODE]
MilanSu (823)|10.12.2005 12:50
To DAVE.K : A neni to prilis slozite, ja osobne mam vypnute vypinani podsviceni a mam zapnute vypnuti PDA pri provozu na baterky po 2 minutach. No a pokud bezi TT tak se samozrejme a pri normalnimprovotu misto tuknuti na LCD tuknu na tlacitko power.
Navic kdyz jsem zkousel pouzivat vypinani podsviceni, tak jsem nidky nevedel, jestli je vypnuto jenom podsviceni nebo cele PDA (pokud jsem se nepodival zblizka).
At jakykoliv sporic nebo vypnute podsviceni ma vzdy vetsi spotrebu nez vypnute PDA.
Tot muj nazor a zkusenosti, nekomu samozrejme muze vyhovovat sporic
Dave.K (63)|10.12.2005 13:33
[QUOTE="MilanSu"]To DAVE.K : A neni to prilis slozite, ja osobne mam vypnute vypinani podsviceni a mam zapnute vypnuti PDA pri provozu na baterky po 2 minutach...[/QUOTE]

Ano, samozrejme to jde takhle taky, i kdyz slozite to neni vubec (mozna se zda ale neni)...k tomu sporici me vedlo to, ze mam nastavene ulohy, ktere se provadi automaticky (zaloha dat, aj.) a kdyz se zaloha provede, tak se restartuje PDA, tim padem musi cekat s rozsvicenym displejem 2 minuty a pak se teprve PDA vypne, takhle naskoci sporic...kdyz si casy kdy displej svitit nemusi spocitate dohromady, prece jen te baterie neco usetri...pak taky po navyseni na verzi SE mi treba dela to, ze kdyz neco pisu do SPB finance a jsem necinny dve minuty, tak se mi vypne PDA a po opetovnem probuzeni je ale program ve stavu zamrzlem, tedy musim restartovat a prijdu o nova data...chtel jsem proste jen zvysit dobu kdy se vypne PDA a pritom zamezit zbytecnemu vybijeni baterie. Ted mam nastavene vypnuti na 5 minut a pritom mi po minute naskoci sporic a setri se baterie...
Dave.K (63)|10.12.2005 13:36
[QUOTE="ms"]Nevim, kde jste vykopali novou verzi, protoze tam, kde se vali nova, se vali i puvodni verze: [CODE]ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n35/osimage[/CODE][/QUOTE]

Aha, tak to jsem nevedel...ono ty nazvy souboru toho moc nereknou...
proch_ce4you (24)|11.12.2005 05:02
Upgrade se mi podařilo až když jsem naformátoval kartu jenom na FAT, nikoli na FAT32! Použil jsem A data 256MB. Kingstona 512 to nevzalo. Jinak jsem postupoval podle navodů co jsou zde na foru, nejdříve Eboot 6.2 atd...
Hokky (30)|12.12.2005 16:07
pokud flashnu svoje německé MW2003, tak získám anglické MW2003SE?
sh0tek_ce4you (163)|12.12.2005 16:44
[QUOTE="Hokky"]pokud flashnu svoje německé MW2003, tak získám anglické MW2003SE?[/QUOTE]
proc chces anglicke, vzdyt tam mas i nove germanske WinCE? ;)
jinak odpoved je ANO, dostanes anglicky OS
Hokky (30)|12.12.2005 17:08
mě je jedno jaký W2003SE tam bude DE nebo ANG. Stejně tam bude česká lokalizace, jde mi jen o podstatu flashe. pochopil jsem ji správně.
sh0tek_ce4you (163)|13.12.2005 10:39
[QUOTE="Hokky"]mě je jedno jaký W2003SE tam bude DE nebo ANG. Stejně tam bude česká lokalizace, jde mi jen o podstatu flashe. pochopil jsem ji správně.[/QUOTE]
Ted jsem si vsimnul ze mas Destinatora, mne po upgradu OS nejde nainstalovat, rika neco jako nepodporovany OS (Mam Destinator 3 od kolegy v DE) - vzhledem k tomu, jak chabe je CR pokryta v Destinatoru, tak mi to az tak neva, k staremu OS jsem se nevracel ani nad tim nelaboroval. Pokud ti to pujde, napis jak resp. co je za problem.
RadimK_ce4you (223)|14.12.2005 20:08
Ja mam zas problemy s instalaci Tomtoma - neustale SR, uz s tim laboruju par hodin. Taky me stvou neustale SR v nastaveni "today" - ikdyz neprovedu zadnou zmenu a potvrdim OK, tak se provede SR. Je to normalni? Asi se "vratim" zpet...

Hokky (30)|15.12.2005 00:34
Destinator naprosto v pohode. Jsem moc rad, protoze bych jinak musel hledat jinou fungujici navigaci.:)
sh0tek_ce4you (163)|15.12.2005 10:29
[QUOTE="Hokky"]Destinator naprosto v pohode. Jsem moc rad, protoze bych jinak musel hledat jinou fungujici navigaci.:) [/QUOTE]
A nehlasilo ti to nic pri instalaci? Jakou mas verzi OS a ROM (viz moje pod carou)? Mne to po spusteni konzole Destinatora a kliknuti na install zahlasilo, ze moje PocketPC ma nepodporovany OS :(. Pls, popis jak si to instaloval, pokud mozno polopatisticky, a taky kam (memory, card...)
--------------
OS version v4.21, ROM version 2.10.12
GliderMan_ce4you (21)|15.12.2005 13:26
[QUOTE="MilanSu"]
V tech rarech jsou dva shodne soubory chain.lst, co s tim ?
[/QUOTE]

Soubory chain.lst jsou jen seznamy souborů v archívu. Můžete na ně mrknout přes textový prohlížeč.
Nejsou potřeba.
pavelicom (9)|15.12.2005 13:35
Nevíte někdo, kde stáhnout lokalizaci CZ na WIN2003 SE?
Moc díky. Pavel
RadimK_ce4you (223)|15.12.2005 14:59
Ja pouzivam od Sunnysoftu free IW 8.6.

Jinak jsem se pokusil preflashovat znovu WM2003SE a hle, ono ted vse funguje korektne - nastaveni v "today" je v pohode, zadne autoSR, instalace TomToma taky na 1. pokus.
proch_ce4you (24)|15.12.2005 21:18
Já jsem to vrátil zpět. Nešlo mi pár programů, a už jsem neměl nervy a čas s tím laborovat, obrazovku na ležato nepotřebuju, škoda jen toho zvětšeného uložného prostoru.
Hokky (30)|15.12.2005 23:23
[QUOTE="sh0tek"]
A nehlasilo ti to nic pri instalaci? Jakou mas verzi OS a ROM (viz moje pod carou)? Mne to po spusteni konzole Destinatora a kliknuti na install zahlasilo, ze moje PocketPC ma nepodporovany OS :(. Pls, popis jak si to instaloval, pokud mozno polopatisticky, a taky kam (memory, card...)
--------------
OS version v4.21, ROM version 2.10.12[/QUOTE]

Tak OS i ROM máme stejný. Můj Destinátor je v 3.0.75, naistalovaný do rootu. Jinak snad ani nefunguje. Konzoli jsem měl už naistalovanou a delal jsem to normálně: klik na instaluj software do rootu a pak instaluj mapu na SDčko. Nic to nepsalo na PC jen v PDA, hlášku, že to nebude fungovat. Ale funguje, po zkopírování vlastní visuelní češtiny je tomu i rozumět, ještě musím nechat nakecat audio a bude to "Czech All"
sh0tek_ce4you (163)|16.12.2005 08:16
[QUOTE="Hokky"]Tak OS i ROM máme stejný. Můj Destinátor je v 3.0.75, naistalovaný do rootu. Jinak snad ani nefunguje. Konzoli jsem měl už naistalovanou a delal jsem to normálně: klik na instaluj software do rootu a pak instaluj mapu na SDčko. Nic to nepsalo na PC jen v PDA, hlášku, že to nebude fungovat. Ale funguje, po zkopírování vlastní visuelní češtiny je tomu i rozumět, ještě musím nechat nakecat audio a bude to "Czech All"[/QUOTE]
Toz dik, skusim to jeste jednou o vikendu. Jinak co se tyce cestiny, ja jsem vzal wavy z PocketKiMa (holcina ma hezky hlas), upravil v Goldu a patricne prejmenoval - ajeto! :) ne vsechno, ale tak 90proc hlaseni je v cestine.
PK vlastnim, tak doufam ze jsem neporusil nejaky zakon a nevlitne na me BISka :D nebo jak se vlastne ti zmetci jmenujou

Btw kde jde stahnout ta "visuelní čeština"?
Hokky (30)|16.12.2005 11:04
češtinu jsem dělal já, takže má možná mouchy. Ocením upozornění na nesrovnalosti.

Voalá:
Dave.K (63)|16.12.2005 12:16
Tak jsem mylsel,ze upgradem na SE se konecne zbavim HR, ale nikoli, zatim nevidim na Win SE nic lepsiho, ba naopak...TomTom se mi restartuje, pokud se mi PDA v SBP Finance vypne, tak po zapnuti je tuhe, atd atd...Cili, Ja se vracim zpet, jen doufam, ze prijdu na to, JAK!
Hokky (30)|16.12.2005 13:57
Děkuji všem co mají TomToma, a zároveň je lituji, že mě přesvědčují o tom, že jsem udělal dobře, tím ,že jsem ho smazal. Hajzla:)

Jinak mě update šel jen když jsem nahral na kartu všechny soubory, pokud jen Eboot, tak se nic nedělo, ani když mi dřevěněl palec. Process bar naskočil skoro hned a trvalo to chvili až se mi to zdálo podezřelý. Nakonec jsem počkal cca 2min po doběhnutí process baru a udělal SR sám. A už to běželo;)
Dave.K (63)|18.12.2005 21:00
No Ja to taky nahral cele, ale cekal jsem na reset asi 10 minut a stale nic. Progress bar byl na 100 procentech a zadny reset. Ani SR nesel. Kdyz jsem udelal HR, ztratil jsem vsechna data a po zapnuti uz nenaskocil ani puvodni system, proste tma...v tu chvili me trochu zamrazilo...pak jsem ani nevim proc na chvili zastrcil nabijecku, nic se nedelo a po asi pul minute ji odpojil,pak se ihned provedl reset a instalace byla dokoncena...uff :)
pavelicom (9)|18.12.2005 22:28
po nahrani WIN2003SE a inicializaci prilozenym programem INTERWRITE 8.6 se ukaze nabidka pouze WIN2003 a pocesteno je jen velmi malo. Nevite neko, co mam nastavit, aby byla kompletni cestina??
Diky moc Pavel
Dave.K (63)|19.12.2005 14:14
Opatrit si Inrterwrite 9 :D
sh0tek_ce4you (163)|20.12.2005 09:48
[QUOTE="pavelicom"]po nahrani WIN2003SE a inicializaci prilozenym programem INTERWRITE 8.6 se ukaze nabidka pouze WIN2003 a pocesteno je jen velmi malo. Nevite neko, co mam nastavit, aby byla kompletni cestina??
Diky moc Pavel[/QUOTE]
Muzes pls rict, co je a co neni pocesteno? Jestli se mi to vyplatí instalovat...
Dave.K (63)|20.12.2005 10:03
Jak jsem jiz rekl. Pokud mate win SE, urcite instalujte jen Interwrite 9. Nejen, ze je prelozeno vice, ale neni problem se zatuhavanim a dalsimi vecmi.
MilanSu (823)|20.12.2005 12:34
Mam Acer N35 - updatovany na WM2003SE a Interwrite 9, v podstate je vsechno prelozeno krome sekce Nastaveni - Power (napajeni), Backlight (podsviceni) a Microphone.
Mate to taky tak, uz jsem delal i HR a jenom instaloval IW a porad stejny ?
MoToToM_ce4you (21)|20.12.2005 19:55
To Milan Su : Všera jsem uf upgradoval na WM 2003 SE a InterErite 9 a je to to samé, Psal jsem dotaz na Sunnysoft , tak uvidím co odpoví. :sarcastic:
MilanSu (823)|20.12.2005 20:22
Ja uz jim taky psal, psali, ze to proveri. Ne ze bych tomu neprelozenemu nerozumel, ale kdyz platim za cestinu, tak proc to nemit spravne
MoToToM_ce4you (21)|21.12.2005 19:09
Tak dnes dorazila odpověd ze Sunnysoftu, v lednovém patchi by to mělo být opraveno.
ms_ce4you (364)|26.12.2005 11:02
Dojmy z SE po delsi dobe pouzivani - mate-li stejne, potvrdte:

1) system se mi zda citelne pomalejsi - mozna, ze to dela IW9 /u W2005 uz neco opravuji, kvuli rychlosti /
2) softreset trva podstatne delsi dobu
3) po delsi dobe hrani Jawbreak a ukonceni hry je pismo v PDA silene okousane a hranate. Pomuze az SR.