GPS a chybna nadmorska vyska
Ja k jsem si vsiml, tak jen OziExplorerCE mi udava spravne nadmorskou vysku souhlasici s mapou a vsechny ostatni programy asi o 40 m vyssi.
Ozi ma v menu nejakou korekci pro muj Sirf chipset (Yakumo DeltaX), coz ostatni programy nemaji a nefunguje to ani u tech, kde se da ten Sirf alespon vybrat.
Daji se prosim nejak i ostatni programy "presvedcit". aby tu vysku ukazovaly spravne ? Dekuju ...
Ozi ma v menu nejakou korekci pro muj Sirf chipset (Yakumo DeltaX), coz ostatni programy nemaji a nefunguje to ani u tech, kde se da ten Sirf alespon vybrat.
Daji se prosim nejak i ostatni programy "presvedcit". aby tu vysku ukazovaly spravne ? Dekuju ...
Ja mam ten isty problem. Kedisy aj ozi ukazoval vacsiu nadmorku vysku (40m), pokial nemal moznost SIRf korekciu nadmorskej vysky.
Mne by to zajimalo treba jak to udelat, kdyz chci graf nadmorske vysky z cele cesty, protoze v Ozim ho zatim nejak vytvorit nedokazu a treba GpsDash, kde by se ten jeho log dal (mozna) pustit do GpsGate, ktery mi bohuzel nestiha logovat v aute (vypadavaji tak satelity i kdyz jinak jich vidi 9) mi tu vysku take hlasi spatne :-(.
[QUOTE="vladas"]Mne by to zajimalo treba jak to udelat, kdyz chci graf nadmorske vysky z cele cesty, protoze v Ozim ho zatim nejak vytvorit nedokazu[/QUOTE]
Jak to? Kdyz nahranou trat otevres v ozim na desktopu, tak tam mas moznost zobrazeni rychlostniho nebo vyskovyho profilu..
Jak to? Kdyz nahranou trat otevres v ozim na desktopu, tak tam mas moznost zobrazeni rychlostniho nebo vyskovyho profilu..
Tak jsem zatim nasel jen ze to zavisi vzhledem k jakemu mori se to meri, ale uz ne jak to nastavit a hlavne pro vsechny programy :-(
Tak uz jsem i jinde narazil jen na to, ze to zavisi bud od jakeho more se to meri, nebo spis ze si to GPS bere ze skutecnych rozmeru zemekoule, ale uz nikde neni reseni co udelat, aby mi i ostatni programy ukazovaly stejnou vysku, jako OziExplorer, u nehoz ta vyska odpovida skutecnosti podle mapy.
Existuje prosim opravdu to reseni, nebo mi zas poradite jen to, ze mam dal hledat ? ;-) Dik ...
Existuje prosim opravdu to reseni, nebo mi zas poradite jen to, ze mam dal hledat ? ;-) Dik ...
A jak bys to chtel resit? Pokud korekci neumoznuje soft a ani GPSka, tak to bude asi problem..
Jedine nejaky filtr (na principu treba GPSGate) mezi GPS reciever a soft, co by tu NMEA vetu s vyskou korigoval..
Jedine nejaky filtr (na principu treba GPSGate) mezi GPS reciever a soft, co by tu NMEA vetu s vyskou korigoval..
Hm, muj OziExplorer ma prave zapnutou tu "Sirf korekci", takze to ve spolupraci smou GPS (Yakumo DeltaX) urcite jde aby byla vyska spravna.
Pres GpsGate jedu, ale bohuzel dost starou verzi, ale predpokladam, ze ta korekce asi nepujde ani v novejsich verzich a nic podobneho, nebo dokonce lepsiho, nez GpsGate a co by navic umelo tu korekci, asi zatim neni, anebo je ?
Pres GpsGate jedu, ale bohuzel dost starou verzi, ale predpokladam, ze ta korekce asi nepujde ani v novejsich verzich a nic podobneho, nebo dokonce lepsiho, nez GpsGate a co by navic umelo tu korekci, asi zatim neni, anebo je ?
Tak jsem se po tomto problemu trochu pidil a jako vzdy se odpoved najde na GpsPasSion foru.
Velmi strucne: SIRF GPSky posilaj nerigovane vysledky vypoctu nadmorske vysky a to zhruba o +48m. Ta korekce v OZIm prave tohle opravuje.
Jinak, ja jsem nepsal, ze by to mel GPSGate umet, psal jsem ze korekcni soft by mel pracovat na stejnym principu = brat data z realnyho COMM portu (GPSky) a cpat je do jim vytvorenych virtualnich portu. Pritom by prave korigoval tuhle chybu.
Velmi strucne: SIRF GPSky posilaj nerigovane vysledky vypoctu nadmorske vysky a to zhruba o +48m. Ta korekce v OZIm prave tohle opravuje.
Jinak, ja jsem nepsal, ze by to mel GPSGate umet, psal jsem ze korekcni soft by mel pracovat na stejnym principu = brat data z realnyho COMM portu (GPSky) a cpat je do jim vytvorenych virtualnich portu. Pritom by prave korigoval tuhle chybu.
Jo jo, tak jsem to i pochopil, ze to GpsGate korigovat neumi, ale musim se tedy asi smirit s tim, ze treba presny vyskovy profil bude jen z Oziho, anebo z jinych programu alespon prohnat jejich logy nejakym "korekcnim softem", kdyz uz to nejde korigovat primo pres nejaky ten "gate", coz bych samozrejme nejradeji.
Ted jsem nasel nejake vypada ze sikovne konverzni utility GPSBabel konvertujici treba Ozi plt do asi univerzalnejsiho nmea (ktery doufam, ze by mohl jit podstrcit treba prave do GpsGate), cimz by se to mozna dalo alespon castecne vyresit, i kdyz bohuzel ne v "realnem case", pokud tu vysku chci znat presne uz na ceste ...
Ted jsem nasel nejake vypada ze sikovne konverzni utility GPSBabel konvertujici treba Ozi plt do asi univerzalnejsiho nmea (ktery doufam, ze by mohl jit podstrcit treba prave do GpsGate), cimz by se to mozna dalo alespon castecne vyresit, i kdyz bohuzel ne v "realnem case", pokud tu vysku chci znat presne uz na ceste ...
Jeste se divam na tom GpsParSion ze je zrejme nejaky Sirf protokol se "zpravou" MSG ID 41 umoznujici hlasit obe vysky, ale neni to defaultne zapnute, pokud jsem to dobre pochopil a ze to take zavisi na verzi firmwaru Sirf, ale to pochybuju, ze by mohlo byt casem na mem Yakumo DeltaX vyreseno a asi zalezi i co si z tech sentenci berou primo konkretni softy :-( ...