Zdravím všechny, předem se omlouvám jestli se ptám na něco všeobecně známého, ale mám PocketPC Acer n35 s PocketKimem teprve týden.
K věci: nainstaloval jsem PocketKim CZ Pro (snad poslední verze - má hlasovou navigaci - instalačky staženy z www.pocketkim.cz před týdnem). Program jsem rozchodil bez problémů dle návodu, ale pár důležitých věcí jsem tam nenašel:
1) Proč program při vypočtení trasy ukazuje při výchozím a cílovém bodu nesmyslné cesty (zkratky) mimo ulice (zkoušeno ve městě)? Je to obecná vlastnost tohoto programu nebo dělám nějakou chybu při zadávání (zadávám vždy: kliknu do mapy - menu: tento bod - výchozí bod, cílový bod. Zatím jsem nezjistil zda lze navigovat jen obecně na ulici, musí být vždy zadán konkrétní bod na mapě?)
2) Lze nějak naznačit programu, aby při výpočtu trasy vynechával dálnice? Nemám totiž dálniční známku a při většině svých cest ji ani nepotřebuji - program však tvrdošíjně naviguje vždy k nejbližší dálnici - dá se to nějak změnit?
Jinak program funguje celkem O.K., hlasová navigace taky O.K.
Předem díky za všechny odpovědi!
K věci: nainstaloval jsem PocketKim CZ Pro (snad poslední verze - má hlasovou navigaci - instalačky staženy z www.pocketkim.cz před týdnem). Program jsem rozchodil bez problémů dle návodu, ale pár důležitých věcí jsem tam nenašel:
1) Proč program při vypočtení trasy ukazuje při výchozím a cílovém bodu nesmyslné cesty (zkratky) mimo ulice (zkoušeno ve městě)? Je to obecná vlastnost tohoto programu nebo dělám nějakou chybu při zadávání (zadávám vždy: kliknu do mapy - menu: tento bod - výchozí bod, cílový bod. Zatím jsem nezjistil zda lze navigovat jen obecně na ulici, musí být vždy zadán konkrétní bod na mapě?)
2) Lze nějak naznačit programu, aby při výpočtu trasy vynechával dálnice? Nemám totiž dálniční známku a při většině svých cest ji ani nepotřebuji - program však tvrdošíjně naviguje vždy k nejbližší dálnici - dá se to nějak změnit?
Jinak program funguje celkem O.K., hlasová navigace taky O.K.
Předem díky za všechny odpovědi!
1. program umi navigovat pouze na krizovatky. Tudiz pokud chces navigovat nekam, kde zrovna PK nema navigacni bod, tak proste nevi kudy dal a je zcela zmaten. I ve velkych mestech je tech bodu jenom par :-)
Nevadi ze je ta mapa min podobna, ale hlavne kdyz zabira jen 8 MB :-)
Nevadi ze je ta mapa min podobna, ale hlavne kdyz zabira jen 8 MB :-)
2) v optimalizaci obcas pomaha zvolit Nejkratsi cestu misto nastaveni Auto. A pokud ani to nefunguje, je idealni pridat nejaky bod do trasy.
Tak uz mi podruhe PK kousl PDA a pak pomohl jen hard reset (po nemz PDA navic vubec nechtelo nabehnout a koncilo na uvodnim logu, aniz by se dostalo alespon k safe modu, ktery mam nainstalovany).
Dela to take nekomu ?
Dela to take nekomu ?
PK3 s hlasovou navigací mám na h5550, žádný SR ani HR při jeho provozu jsem zatím (ťuky ťuk) nezaznamenal...
Yakumo DeltaX - jednou to udelalo normalne pri navigaci, kdyz jsem to chtel pozorovat jak co hlasi na sedadle spolujezdce (pri rizeni neni na hrani cas...), napred to hlasilo jen ze detekoval satelity, ale ne odbocky atd. i kdyz byly zaskrtnute, az se to kouslo a uz nenabehlo (obnovoval jsem RAM za jizdy a jeste ze jsem neridil ;-) ...) a ted podruhe se to kouslo, kdyz jsem odstranoval prujezdni mista z "itinerare" - skoro mam pocit, ze to mozna obcas saha nekam do RAM, kam by asi nemelo ;-( ...
[QUOTE="vladas"]Yakumo DeltaX - jednou to udelalo normalne pri navigaci, kdyz jsem to chtel pozorovat jak co hlasi na sedadle spolujezdce (pri rizeni neni na hrani cas...), napred to hlasilo jen ze detekoval satelity, ale ne odbocky atd. i kdyz byly zaskrtnute, az se to kouslo a uz nenabehlo (obnovoval jsem RAM za jizdy a jeste ze jsem neridil ;-) ...) a ted podruhe se to kouslo, kdyz jsem odstranoval prujezdni mista z "itinerare" - skoro mam pocit, ze to mozna obcas saha nekam do RAM, kam by asi nemelo ;-( ...[/QUOTE]
Ahoj,
Na Loox600 taky ani SR ani HR. Jen se mi stalo (asi 2x) ze PK "spadl", ale system to sebou nevzalo.
Ahoj,
Na Loox600 taky ani SR ani HR. Jen se mi stalo (asi 2x) ze PK "spadl", ale system to sebou nevzalo.
Zdravim,
chtel jsem zde napsat prispevek o nedostatcich PK, no, nakonec to bylo delsi, nez jsem cekal, takze jsem to napsal na digi24.cz.
http://www.digi24.cz/article/co-me-rozciluje-na-navigacnim-softwaru-pocket-kim-374.html
(snad nevadi uverejneni odkazu)...
chtel jsem zde napsat prispevek o nedostatcich PK, no, nakonec to bylo delsi, nez jsem cekal, takze jsem to napsal na digi24.cz.
http://www.digi24.cz/article/co-me-rozciluje-na-navigacnim-softwaru-pocket-kim-374.html
(snad nevadi uverejneni odkazu)...
Jo jo - take jsem zjistil, ze nejspolehlivejsi je jet jen podle te modre cary a na ostatni se nepolehat (u nejnovejsi verze uz ani nejde nastavit s jakym predstihem to ma oznamovat zvukove, ale i tak mi to driv vetsinou posledni upozorne hlasilo az kdyz jsem byl v krizovatce, coz uz je trochu pozde).
Vypocty mi trvaji take pomerne dlouho (mam ale jen Yakumo 312 MHz), ale je to mozna srovnatelne s TomTomem (delka vypoctu cele trasy na zacatku), i kdyz to by se jeste dalo "prezit", ale horsi je, ze to pomalu reaguje na delsi trasy pri navigaci. Mel jsem za to, ze je to prave delkou trasy, kdyz jsem potreboval Litvinov-Jesenik a ze by to mozna vyresilo rozdelit na 2 useky (coz neni prave moc pohodlne...), ale ze by to bylo take temi severozapadnimi cechami ?
Vypocty mi trvaji take pomerne dlouho (mam ale jen Yakumo 312 MHz), ale je to mozna srovnatelne s TomTomem (delka vypoctu cele trasy na zacatku), i kdyz to by se jeste dalo "prezit", ale horsi je, ze to pomalu reaguje na delsi trasy pri navigaci. Mel jsem za to, ze je to prave delkou trasy, kdyz jsem potreboval Litvinov-Jesenik a ze by to mozna vyresilo rozdelit na 2 useky (coz neni prave moc pohodlne...), ale ze by to bylo take temi severozapadnimi cechami ?
[QUOTE="vladas"]Jo jo - take jsem zjistil, ze nejspolehlivejsi je jet jen podle te modre cary a na ostatni se nepolehat (u nejnovejsi verze uz ani nejde nastavit s jakym predstihem to ma oznamovat zvukove, ale i tak mi to driv vetsinou posledni upozorne hlasilo az kdyz jsem byl v krizovatce, coz uz je trochu pozde).
Vypocty mi trvaji take pomerne dlouho (mam ale jen Yakumo 312 MHz), ale je to mozna srovnatelne s TomTomem (delka vypoctu cele trasy na zacatku), i kdyz to by se jeste dalo "prezit", ale horsi je, ze to pomalu reaguje na delsi trasy pri navigaci. Mel jsem za to, ze je to prave delkou trasy, kdyz jsem potreboval Litvinov-Jesenik a ze by to mozna vyresilo rozdelit na 2 useky (coz neni prave moc pohodlne...), ale ze by to bylo take temi severozapadnimi cechami ?[/QUOTE]
Nom, zkuste si na PDA vypocitat zkusmo i jine trasy. IMHO, pokud trasa nevede do/z severozapadnich cech, neni s rychlosti pocitani trasy problem. A to ani na 312 MB CPU (predtim jsem mel Acer N35. N50 s 520 MHZ to zlepsila jenom o chvilku).
Vypocty mi trvaji take pomerne dlouho (mam ale jen Yakumo 312 MHz), ale je to mozna srovnatelne s TomTomem (delka vypoctu cele trasy na zacatku), i kdyz to by se jeste dalo "prezit", ale horsi je, ze to pomalu reaguje na delsi trasy pri navigaci. Mel jsem za to, ze je to prave delkou trasy, kdyz jsem potreboval Litvinov-Jesenik a ze by to mozna vyresilo rozdelit na 2 useky (coz neni prave moc pohodlne...), ale ze by to bylo take temi severozapadnimi cechami ?[/QUOTE]
Nom, zkuste si na PDA vypocitat zkusmo i jine trasy. IMHO, pokud trasa nevede do/z severozapadnich cech, neni s rychlosti pocitani trasy problem. A to ani na 312 MB CPU (predtim jsem mel Acer N35. N50 s 520 MHZ to zlepsila jenom o chvilku).
Riky vykašlete se na celej PocketKIM. Je to totálně zastaralá aplikace do jehož vývoje již Tranis nevěnuje ani korunu. Definicí co vše by se mělo v něm zlepšit jste jenom ztratil svůj drahocený čas. Oni o tom všem dávno vědí a je jim to šuma fuk.
Opravdu nemá cenu se tímto pohrobkem zabývat a je lepší se zaměřit na produkty jako DYNAVIX (pokud někdy bude tak i Be On Road), kde je vidět snaha autorů program vyvvíjet.
Opravdu nemá cenu se tímto pohrobkem zabývat a je lepší se zaměřit na produkty jako DYNAVIX (pokud někdy bude tak i Be On Road), kde je vidět snaha autorů program vyvvíjet.
[QUOTE="FredMed"]2) Lze nějak naznačit programu, aby při výpočtu trasy vynechával dálnice? Nemám totiž dálniční známku a při většině svých cest ji ani nepotřebuji - program však tvrdošíjně naviguje vždy k nejbližší dálnici - dá se to nějak změnit? [/QUOTE]
V návodu k PocketKimu radí nastavit místo auta kolo.
V návodu k PocketKimu radí nastavit místo auta kolo.
[QUOTE="Jiri02"][QUOTE="FredMed"]2) Lze nějak naznačit programu, aby při výpočtu trasy vynechával dálnice? Nemám totiž dálniční známku a při většině svých cest ji ani nepotřebuji - program však tvrdošíjně naviguje vždy k nejbližší dálnici - dá se to nějak změnit? [/QUOTE]
V návodu k PocketKimu radí nastavit místo auta kolo.[/QUOTE]
A nebo to uplně vypnout a ptát se kolemjdoucích...:D
V návodu k PocketKimu radí nastavit místo auta kolo.[/QUOTE]
A nebo to uplně vypnout a ptát se kolemjdoucích...:D
[QUOTE="niky"]
Nom, zkuste si na PDA vypocitat zkusmo i jine trasy. IMHO, pokud trasa nevede do/z severozapadnich cech, neni s rychlosti pocitani trasy problem. A to ani na 312 MB CPU (predtim jsem mel Acer N35. N50 s 520 MHZ to zlepsila jenom o chvilku).[/QUOTE]
Opravdu tomu tak je, ale je to podivne, zkousel jsem ruzne trasy a vysledky jsou zvlastni a uvedeny nize. PocketKim mam nainstalovany na SD karte obycejneho typu (nemam zadnou HighSpeed). Namerene vysledky jsou stejne pri nastaveni procesoru na 312 MHz i pri nastaveni na 624 MHz. Tedy plus/minus nejaka sekunda:
Pha-Rumburk 60 s
Pha-Rumburk-Jirikov (pesi) 120 s
Pha-Jirikov (pesi) 60 s
Pha-Varnsdorf 60 s
Varnsdorf-Jirikov (pesi) 120 s na 13,7 km!!!
Pha-Ceska Lipa 3 s (!)
Pha-Krasna Lipa (DC) 65 s
Pha-Decin 3 s
Dlouha trasa Pha-Kozlovice (FM)-Blucina 8 s.
Vypada to podivne: Jakoby urcite cile "byly za 60 s" at jsou vychozi nebo cilove. A kdyz se zkombinuji, vyjdou, holt, 2 minuty nezavisle na vzdalenosti...
Nom, zkuste si na PDA vypocitat zkusmo i jine trasy. IMHO, pokud trasa nevede do/z severozapadnich cech, neni s rychlosti pocitani trasy problem. A to ani na 312 MB CPU (predtim jsem mel Acer N35. N50 s 520 MHZ to zlepsila jenom o chvilku).[/QUOTE]
Opravdu tomu tak je, ale je to podivne, zkousel jsem ruzne trasy a vysledky jsou zvlastni a uvedeny nize. PocketKim mam nainstalovany na SD karte obycejneho typu (nemam zadnou HighSpeed). Namerene vysledky jsou stejne pri nastaveni procesoru na 312 MHz i pri nastaveni na 624 MHz. Tedy plus/minus nejaka sekunda:
Pha-Rumburk 60 s
Pha-Rumburk-Jirikov (pesi) 120 s
Pha-Jirikov (pesi) 60 s
Pha-Varnsdorf 60 s
Varnsdorf-Jirikov (pesi) 120 s na 13,7 km!!!
Pha-Ceska Lipa 3 s (!)
Pha-Krasna Lipa (DC) 65 s
Pha-Decin 3 s
Dlouha trasa Pha-Kozlovice (FM)-Blucina 8 s.
Vypada to podivne: Jakoby urcite cile "byly za 60 s" at jsou vychozi nebo cilove. A kdyz se zkombinuji, vyjdou, holt, 2 minuty nezavisle na vzdalenosti...
[QUOTE="Jiri02"]2) Lze nějak naznačit programu, aby při výpočtu trasy vynechával dálnice? Nemám totiž dálniční známku a při většině svých cest ji ani nepotřebuji - program však tvrdošíjně naviguje vždy k nejbližší dálnici - dá se to nějak změnit? [/QUOTE]
Kdyz mne se prave na PK libilo, ze na rozdil od TT zna mnohem lepe moravu, kam casto jezdim, je hlavne mensi, ale take tam slo nastavit, kdy ma upozornit zvukem pred krizovatlou (i kdyz bohuzel nestiha), mohl jsem si zvolit, jestli ma automaticky prepocitavat trasu, pokud z ni sjedu a v jake vzdalenosti
(to jsem jel z TT pres rozkopany Josefov a kdybych z te trasy nakonec sam neodobocil, tak mne to jeste dnes posila z jedne rozkopane ulice okolo namesti dokola ;-D ...)
Dale mi na TT nevyhovuje ten 3D rezim, ale naopak kdyz si muzu natvrdo nastavit meritko "jak daleko a podrobne potrebuju videt" a i se mi tak lepe odhaduje vzdalenost ke krizovatce, ale na TT bohuzel bez 3D nejde vypnout to priblble automaicke zoomovani.
Celkove by mi tedy PK nakonec vyhovoval lepe, nez TT (oba s nejkratsi cestou dokazou stejne "dobre" navest na polni cestu, takze j epotreba se ridit hlavne i vlastni hlavou, akorat ze PK se bohuzel sam nedokaze vyhnout dalnicim a musi se mu do te trasy vic zasahovat)
U TT je take tragedie prohlednuti vytvorene trasy, protoze se mu musi zazoomovat az na 5 az 10 km aby byly videt nejake nazvy a stejne jsou tam pak nekdy videt nazvy ulic, ale nazvy mest tam jeden nenajde (hlavne na te morave) a nekdy jsem takto podle zobrazenych nazvu malem ani nepoznal trasu, po ktere uz jsem nekolikrat jel.
Je to skoda, ze uz se asi PK opravdu moc nevenuji, protoze podle mne, kdyz by se hlavne zrychlil a zdokonalila treba navigace na cilove misto (i kdyz neni problem si tam zadat konkretni bod), tak si myslim, ze pro CR a Moravu by v nekterych vecech (velikost, moznost nastaveni, ktere TT nema a z nich nektera uz take bohuzel zmizela) mohl opravdu nekomu (treba mne) vyhovovat vic nez TT :-( ...
Kdyz mne se prave na PK libilo, ze na rozdil od TT zna mnohem lepe moravu, kam casto jezdim, je hlavne mensi, ale take tam slo nastavit, kdy ma upozornit zvukem pred krizovatlou (i kdyz bohuzel nestiha), mohl jsem si zvolit, jestli ma automaticky prepocitavat trasu, pokud z ni sjedu a v jake vzdalenosti
(to jsem jel z TT pres rozkopany Josefov a kdybych z te trasy nakonec sam neodobocil, tak mne to jeste dnes posila z jedne rozkopane ulice okolo namesti dokola ;-D ...)
Dale mi na TT nevyhovuje ten 3D rezim, ale naopak kdyz si muzu natvrdo nastavit meritko "jak daleko a podrobne potrebuju videt" a i se mi tak lepe odhaduje vzdalenost ke krizovatce, ale na TT bohuzel bez 3D nejde vypnout to priblble automaicke zoomovani.
Celkove by mi tedy PK nakonec vyhovoval lepe, nez TT (oba s nejkratsi cestou dokazou stejne "dobre" navest na polni cestu, takze j epotreba se ridit hlavne i vlastni hlavou, akorat ze PK se bohuzel sam nedokaze vyhnout dalnicim a musi se mu do te trasy vic zasahovat)
U TT je take tragedie prohlednuti vytvorene trasy, protoze se mu musi zazoomovat az na 5 az 10 km aby byly videt nejake nazvy a stejne jsou tam pak nekdy videt nazvy ulic, ale nazvy mest tam jeden nenajde (hlavne na te morave) a nekdy jsem takto podle zobrazenych nazvu malem ani nepoznal trasu, po ktere uz jsem nekolikrat jel.
Je to skoda, ze uz se asi PK opravdu moc nevenuji, protoze podle mne, kdyz by se hlavne zrychlil a zdokonalila treba navigace na cilove misto (i kdyz neni problem si tam zadat konkretni bod), tak si myslim, ze pro CR a Moravu by v nekterych vecech (velikost, moznost nastaveni, ktere TT nema a z nich nektera uz take bohuzel zmizela) mohl opravdu nekomu (treba mne) vyhovovat vic nez TT :-( ...
vladas: uz je par dni nova mapa pro TT a ver, ze Morava je tam hodne podrobne ;) . Jinak dle meho nazoru je PocketKim pouze parodii a ne navigaci.
Bohuzel to ani jinak nejde napsat nez ze PocketKiM je parodie :evil: , posledni jeho "vyhodu" a to pokryti Moravy smazal nejprve Dynavix a ted i TT, myslim ze i jine SW na tom budou brzo podobne. Jako prakticka ukazka GPS navigace (spise ale jako hracka pro deti, jeeee ono se tam neco hyba a ono to i mluvi...) budiz ale meli by to davat zadarmo, za jakejkoliv peniz je to totiz drahe. Tomuto SW ujel totiz totalne vlak a je tak 5let pozadu za vyvojem. Ani velikost map nelze v dnesni dobe brat jako vyhodu pri cenach pametovych karet.
Aha o nove mape pro TT nevim (mam tu, co je tam Jesenik jako "Hruby Jesenik", musi se pouzivat POI a na mape neni videt treba nazev pomerne velkych Hanusovic),
takze jsem se snazil poukazat, i co se mi naopak oproti TT libi (treba to, ze se da vypnout to automaticke zoomovani, ktere mne na TT bez 3D ktery mi moc nevyhovuje pekne rozciluje)
takze jsem se snazil poukazat, i co se mi naopak oproti TT libi (treba to, ze se da vypnout to automaticke zoomovani, ktere mne na TT bez 3D ktery mi moc nevyhovuje pekne rozciluje)
Hanusovice na nove mape uz jsou se silnicni siti, nad nimi jsou jeste jedny kam vedou jen lesni cesty :) Jesenik je vcetne nazvu ulic.
Takze pouzivam PK 3 s hlasovou navigaci. Mam XDA 3. Muzete me prosim nekdo vypsat, kdo pouzivate XDA 2 ci XDA 3 orientacni casy pri vypoctu trasy a take pri jeho prepoctu, tzn. kdyz odbocite napr. spatne..
To co me PK predvadi si myslim, ze neni mozne a hledal bych chybu jinde, ale jak jsem cetl diskuzi, tak....
diky
To co me PK predvadi si myslim, ze neni mozne a hledal bych chybu jinde, ale jak jsem cetl diskuzi, tak....
diky
To byla prave jedna z dalsich uzitecnych veci, ktera se mi oproti TT libila, ze se v PK dalo nastavit jak daleko a zda vubec chci trasu prepocitavat.
Ted mne i s PK stve, ze se chci treba otocit na puvodni trasu, nez to udelam, tak on najde zase jinou a uz jsme z toho byli takto parkrat zmateni oba (ja i TT nebo PK ;-( ...)
Ted mne i s PK stve, ze se chci treba otocit na puvodni trasu, nez to udelam, tak on najde zase jinou a uz jsme z toho byli takto parkrat zmateni oba (ja i TT nebo PK ;-( ...)
Tak ted zas chvilku ja :)
Praha, Jizni spojka, trasa Cerny most - Barrandov - kousek pred sjezdem na Zahr. mesto hlaseni "Odbocte vlevo" - a fakt, kdybych odbocil vpravo, tak jsem na Zahradaku, kdyz klidne jedu dal ROVNE po "dálnici" (no tak dobra, rychlostni komunikaci oddelene svodidly) dostanu se do cile...
Sjedu u Krce z Jizni spojky, dam se doleva a jedu paralelne (cca 50m) se spojkou. Destinator po chvili usoudi, ze na J.spojce nejsem, a prepocita trasu. Ne tak PK - ten se spokojene tvari, ze jedu po spojce, a tam kde mam odbocit vlevo (smer Lhotka) mi rika doprava (coz je nahodou spravne, pokud bych byl na spojce) - podle mne si Destinator uvedomi, ze dve silnice vedou zhruba stejnym smerem, a vybere si tu bliz, PK na to se...
NEUMI U-TURN!!!! v praze pokud prejedete odbocku, tak vypocita novou trasu treba 5km obloukem, misto aby vas vratil tech 100m spatky do vedlejsi ulice.
Tak zatim vse, ale verim ze PK me jeste nejednou prekvapi :)
Btw. nevi nekdo jak (cim) se tipaj obrazovky na PPC? Poslu dalsi pikosku PK, to se neda popsat, to musite videt (a slyset)
Praha, Jizni spojka, trasa Cerny most - Barrandov - kousek pred sjezdem na Zahr. mesto hlaseni "Odbocte vlevo" - a fakt, kdybych odbocil vpravo, tak jsem na Zahradaku, kdyz klidne jedu dal ROVNE po "dálnici" (no tak dobra, rychlostni komunikaci oddelene svodidly) dostanu se do cile...
Sjedu u Krce z Jizni spojky, dam se doleva a jedu paralelne (cca 50m) se spojkou. Destinator po chvili usoudi, ze na J.spojce nejsem, a prepocita trasu. Ne tak PK - ten se spokojene tvari, ze jedu po spojce, a tam kde mam odbocit vlevo (smer Lhotka) mi rika doprava (coz je nahodou spravne, pokud bych byl na spojce) - podle mne si Destinator uvedomi, ze dve silnice vedou zhruba stejnym smerem, a vybere si tu bliz, PK na to se...
NEUMI U-TURN!!!! v praze pokud prejedete odbocku, tak vypocita novou trasu treba 5km obloukem, misto aby vas vratil tech 100m spatky do vedlejsi ulice.
Tak zatim vse, ale verim ze PK me jeste nejednou prekvapi :)
Btw. nevi nekdo jak (cim) se tipaj obrazovky na PPC? Poslu dalsi pikosku PK, to se neda popsat, to musite videt (a slyset)
[QUOTE="petr22"]1. program umi navigovat pouze na krizovatky. Tudiz pokud chces navigovat nekam, kde zrovna PK nema navigacni bod, tak proste nevi kudy dal a je zcela zmaten. I ve velkych mestech je tech bodu jenom par :-)
Nevadi ze je ta mapa min podobna, ale hlavne kdyz zabira jen 8 MB :-)[/QUOTE]
To je blbost,jakou verzi jsi viděl nebo máš? Kam píchnu stilus,tam to zakotví...
Nevadi ze je ta mapa min podobna, ale hlavne kdyz zabira jen 8 MB :-)[/QUOTE]
To je blbost,jakou verzi jsi viděl nebo máš? Kam píchnu stilus,tam to zakotví...
[QUOTE="martinhamr"]
To je blbost,jakou verzi jsi viděl nebo máš? Kam píchnu stilus,tam to zakotví...[/QUOTE]
To sice ano, ale na pokud "pichnutim" netrefis "platnou" krizovatku tak to na to misto naviguje vzdusnou carou.
A to i na nejovejsim PK (myslim je to v 3.7.4)
EDIT:
Aktualizace: 3.7.4
Datum vydání: 1.11.2005
To je blbost,jakou verzi jsi viděl nebo máš? Kam píchnu stilus,tam to zakotví...[/QUOTE]
To sice ano, ale na pokud "pichnutim" netrefis "platnou" krizovatku tak to na to misto naviguje vzdusnou carou.
A to i na nejovejsim PK (myslim je to v 3.7.4)
EDIT:
Aktualizace: 3.7.4
Datum vydání: 1.11.2005
pote co jsem si koupil TT musim rict,ze pocketkim je opravdu hracka ...a srovnani obou je nebe a dudy...
[QUOTE="RomanCE"]Bohuzel to ani jinak nejde napsat nez ze PocketKiM je parodie :evil: , posledni jeho "vyhodu" a to pokryti Moravy smazal nejprve Dynavix a ted i TT, myslim ze i jine SW na tom budou brzo podobne. Jako prakticka ukazka GPS navigace (spise ale jako hracka pro deti, jeeee ono se tam neco hyba a ono to i mluvi...) budiz ale meli by to davat zadarmo, za jakejkoliv peniz je to totiz drahe. Tomuto SW ujel totiz totalne vlak a je tak 5let pozadu za vyvojem. Ani velikost map nelze v dnesni dobe brat jako vyhodu pri cenach pametovych karet.[/QUOTE]
Musím se připojit. K PK jsem se dostal při nákupu A 35. Nyní musím uznat že se jedná opravdu o DEMO na vyzkoušení funkčnosti přístroje.:((
Musím se připojit. K PK jsem se dostal při nákupu A 35. Nyní musím uznat že se jedná opravdu o DEMO na vyzkoušení funkčnosti přístroje.:((
[QUOTE="MLB"]Musím se připojit. K PK jsem se dostal při nákupu A 35. Nyní musím uznat že se jedná opravdu o DEMO na vyzkoušení funkčnosti přístroje.:(( [/QUOTE]
Jenze si za to "demo" pekne zacvakal.
Jenze si za to "demo" pekne zacvakal.
Jo otom žádná že je to předpotopní výtvor,ale nějak si ten nákup musím ospravedlnit.Tak mi nekažte radost...:?
[QUOTE="sh0tek"]
NEUMI U-TURN!!!! v praze pokud prejedete odbocku, tak vypocita novou trasu treba 5km obloukem, misto aby vas vratil tech 100m spatky do vedlejsi ulice.[/QUOTE]
To je hold tím, te PK neumí navigovat z místa na místo,ale z křižovatky na křižovatku a to jí ještě musí mít jako křižovatku.
[QUOTE="sh0tek"]
Tak zatim vse, ale verim ze PK me jeste nejednou prekvapi :)
Btw. nevi nekdo jak (cim) se tipaj obrazovky na PPC? Poslu dalsi pikosku PK, to se neda popsat, to musite videt (a slyset)[/QUOTE]
Nevím jestli to v PPC vůbec jde. Řeším to připojením notebooku s nainstalovaným a spuštěným Remote Display Control, který musí být spuštěný i PPC a pak klasicky kopíruji přes klávesu "Prt Sc". Ten Remote Display Control najdeš tady v sekci Freeware.
NEUMI U-TURN!!!! v praze pokud prejedete odbocku, tak vypocita novou trasu treba 5km obloukem, misto aby vas vratil tech 100m spatky do vedlejsi ulice.[/QUOTE]
To je hold tím, te PK neumí navigovat z místa na místo,ale z křižovatky na křižovatku a to jí ještě musí mít jako křižovatku.
[QUOTE="sh0tek"]
Tak zatim vse, ale verim ze PK me jeste nejednou prekvapi :)
Btw. nevi nekdo jak (cim) se tipaj obrazovky na PPC? Poslu dalsi pikosku PK, to se neda popsat, to musite videt (a slyset)[/QUOTE]
Nevím jestli to v PPC vůbec jde. Řeším to připojením notebooku s nainstalovaným a spuštěným Remote Display Control, který musí být spuštěný i PPC a pak klasicky kopíruji přes klávesu "Prt Sc". Ten Remote Display Control najdeš tady v sekci Freeware.
[QUOTE="Václav Endler"]Řeším to připojením notebooku s nainstalovaným a spuštěným Remote Display Control, který musí být spuštěný i PPC a pak klasicky kopíruji přes klávesu "Prt Sc". Ten Remote Display Control najdeš tady v sekci Freeware.[/QUOTE]
No jo, to mi v terenu asi moc nepomuze :)
No jo, to mi v terenu asi moc nepomuze :)
Zdravím,
píšete tad, že TT má v poslední verzi solidní Moravu. Nějakou poslední verzi jsem dostal do ruky a toto tvrdit nemohu.
Můžete si prosím najít na severní Moravě město Havířov, nejen že zde bydlím, ale toto město má cca 90 000 obyvatel a já tam viděl pouze hlavní cestu, což věřte tady, máme více. Zkuste to najít a dejte vědět, jak je to podrobné ve vaší mapě.
Díky Martin
píšete tad, že TT má v poslední verzi solidní Moravu. Nějakou poslední verzi jsem dostal do ruky a toto tvrdit nemohu.
Můžete si prosím najít na severní Moravě město Havířov, nejen že zde bydlím, ale toto město má cca 90 000 obyvatel a já tam viděl pouze hlavní cestu, což věřte tady, máme více. Zkuste to najít a dejte vědět, jak je to podrobné ve vaší mapě.
Díky Martin
[QUOTE="marfig"]Zdravím,
píšete tad, že TT má v poslední verzi solidní Moravu. Nějakou poslední verzi jsem dostal do ruky a toto tvrdit nemohu.
Můžete si prosím najít na severní Moravě město Havířov, nejen že zde bydlím, ale toto město má cca 90 000 obyvatel a já tam viděl pouze hlavní cestu, což věřte tady, máme více. Zkuste to najít a dejte vědět, jak je to podrobné ve vaší mapě.
Díky Martin[/QUOTE]
Asi chyba lavky (nebo verze mapy :D ), DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map ve verzi 632 vypadá výřez Havířova asi takhle :yes:
píšete tad, že TT má v poslední verzi solidní Moravu. Nějakou poslední verzi jsem dostal do ruky a toto tvrdit nemohu.
Můžete si prosím najít na severní Moravě město Havířov, nejen že zde bydlím, ale toto město má cca 90 000 obyvatel a já tam viděl pouze hlavní cestu, což věřte tady, máme více. Zkuste to najít a dejte vědět, jak je to podrobné ve vaší mapě.
Díky Martin[/QUOTE]
Asi chyba lavky (nebo verze mapy :D ), DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map ve verzi 632 vypadá výřez Havířova asi takhle :yes:
Zhruba minutu po zapnutí PK se mi na displei zobrazi "Unable to set to set time out parameters" a PK zamrzne.Může mi někdo vysvětlit o co jde?Přidam ještě screen.
[QUOTE="sh0tek"]
No jo, to mi v terenu asi moc nepomuze :)[/QUOTE]
Interwrite od Sunnysoftu má vedle klávesy "Space" klávesu s okem a to je na snímání obrazovky
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
No jo, to mi v terenu asi moc nepomuze :)[/QUOTE]
Interwrite od Sunnysoftu má vedle klávesy "Space" klávesu s okem a to je na snímání obrazovky
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Taky se vam stava,ze PK 3.7.4. obcas keca?Nekdy mi napr. hlasi "za 200 metru vpravo",ale je to jenom 100 m,max 150.Nesedi mi ani aktualni rychlost.Pri 90 km/h na tachometru mi PK ukazuje 80.
[QUOTE="BADMOPAR"].Pri 90 km/h na tachometru mi PK ukazuje 80.[/QUOTE]
Nemyslim si, ze by rychlost byla vypoctena spatne, spise bych usuzoval na vadny tachometr. (Nejlepe se zvysi rychlost vozidla natazenim pruzinky v tachometu, ze?:) )
Pro vylouceni chyby PocketKIMu doporucuji zkusit porovnat rychlost udanou tachometrem s rychlosti udanou GPS v jinem programu - treba VisualGPS, ten je, myslim, free.
Co se tyka hlaseni pred krizovatkou, tech par metru muze byt zpusobeno i zpozdenim hlasoveho vystupu - pri vyssi rychlosti to dela asi dost metru ...
Mne vic vadi, ze hlasi, ze mam odbocovat, i kdyz jedu krizovatkou vlastne rovne, ale pritom jen trochu menim smer.
Nemyslim si, ze by rychlost byla vypoctena spatne, spise bych usuzoval na vadny tachometr. (Nejlepe se zvysi rychlost vozidla natazenim pruzinky v tachometu, ze?:) )
Pro vylouceni chyby PocketKIMu doporucuji zkusit porovnat rychlost udanou tachometrem s rychlosti udanou GPS v jinem programu - treba VisualGPS, ten je, myslim, free.
Co se tyka hlaseni pred krizovatkou, tech par metru muze byt zpusobeno i zpozdenim hlasoveho vystupu - pri vyssi rychlosti to dela asi dost metru ...
Mne vic vadi, ze hlasi, ze mam odbocovat, i kdyz jedu krizovatkou vlastne rovne, ale pritom jen trochu menim smer.
PK mi vzdy take ukazoval max. 80km/h (jine programy to ukazuji spravne) a nestihal. Trasy pres 200km (vetsinou jsem potreboval pres 300) byly uplna tragedie (moc pomale), takze uz radeji pouzivam TomTom, i kdyz mi na nem vadi, ze se neda vypnout to priblble automaticke zoomovani :-(, ale zas ma novejsi mapy ...
Zdravíčko,
ono je otázka kde je ta odchylka, protože když jedu okolo stacionárních radarů (takovejch co ukazujou kolik právě jedeš) tak rozhodně blíže je PK než tachometr.:) Na příklad PK = 50 km/h tachometr cca 53 km/h a radar 49 km/h
To: Vladas mám MDA III stále zapnuté GPRS, PK na kartě a není problém, hledej jinde :!:
ono je otázka kde je ta odchylka, protože když jedu okolo stacionárních radarů (takovejch co ukazujou kolik právě jedeš) tak rozhodně blíže je PK než tachometr.:) Na příklad PK = 50 km/h tachometr cca 53 km/h a radar 49 km/h
To: Vladas mám MDA III stále zapnuté GPRS, PK na kartě a není problém, hledej jinde :!:
Jo presneji rychlost opravdu ukazoval, ale jen do tech 80-ti km/h a max. tech 80 i kdyz jsem jel treba 110.
GPS s GpsGate mam na Yakumo DeltaX take porad zapnute a s GPS nikde problem nemam, ale problem je, ze PK je celkove na ty trasy nad 200 km pomaly a neni to asi tim, ze mam CPU jen 312 MHz.
Nekdo psal, ze to snad delaji jen trasy ze Severnich Cech (coz se mne tyka), ale overeno to nemam.
GPS s GpsGate mam na Yakumo DeltaX take porad zapnute a s GPS nikde problem nemam, ale problem je, ze PK je celkove na ty trasy nad 200 km pomaly a neni to asi tim, ze mam CPU jen 312 MHz.
Nekdo psal, ze to snad delaji jen trasy ze Severnich Cech (coz se mne tyka), ale overeno to nemam.
Zdar, Děčín je taky město na severu Čech, jezdím prakticky po celé ČR a že by mi někdy PK ukazoval 80 Km/h při rychlosti evidentně vyšší se mi ještě nestalo. Mám MDAIII CPU 400 MHz a před tím 200 MHz (MEDION),ale starší verzi PK taky bez problémů. Zkus zavolat do TRANISU.
Jak jsem psal, uz radeji pouzivam TomTom, ze ma novejsi mapy a zadne problemy s rychlosti aplikace nema (posledni verze PK mi navic zrejme 2x sahla do RAM tak, ze jsem musel obnovovat system na ceste, ze uz vubec nechtel nabehnout), takze uz to radeji neresim a PK radeji uz nepouzivam, i kdyz se mi na nem libilo hlavne to, ze nemel to automaticke zoomovani, ktere se neda na TT vypnout.