Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketBreeze 5 - tipy, triky, zkušenosti

Zdenek Malinsky (9781)|16.12.2006 14:51
A především Svatky není plugin do PB, ale zcela běžný today plugin.
Gurun_ce4you (72)|16.12.2006 17:06
Jen do mě :)) :))

Na začátku předcházejíci stránky je toto

"Nainstaloval jsem program "svátky" jako plugin do Pocket Breeze"

a všichni jsou v klidu, no a když se zeptám odkud ho získat, tak je oheň na střeše

a jak píšu potom níže, zajímalo mě zda to umí v PB oznámit, že do svátku "Zdenek" (třeba Malinský ) zbývá x-dní a já bych mu včas popřál k jeho svátku ;)

Nechtěl jste tehdy prudit jestli to ten plugin opravdu umí i když jsem se na jeho funkci ptal a rovnou ho vyzkoušet.

to paveluh:
a který z těch freewerových řeší ten můj dotaz, ta tvá rada mi opravdu nestačí :D

táááák že by teď děkuji děkuji

edit:
možná zcela zcestná otázka, nedalo by se změnit Výročí v PI na "Svátek" páč výročí jsou mi na prd je to prosím obrovský problém změnit v překladu ??
paveluh_ce4you (300)|17.12.2006 06:52
Co ti nestačí? Vždyt ten odkaz co tam máš jsou přímo ty svátky které se ti líbí.Po nainstalování je nenecháš aby se zobrazily na today a nastavíš je v PB. Toť vše. ;) A pokud chceš upozornění ná svátek vědět s předstihem, vyzkoušej buď Pocket NDays, nebo od Sunnysoft SunnyDays.
libb (56)|21.12.2006 13:02
Pročetl jsem diskuzi, ale nenašel jsem, co potřebuju. Jak jsou v PB záložky, pokud vytvořím novou záložku a chci změnit ikonu, mám na výběr jen z 5 ikon + default. Dají se záložkám přiřadit i jiné ikony? A jak?
TheMelin (1642)|26.12.2006 15:36
Dovoluji si vás upozornit na novou testovaci verzi pocket Breeze 5.2 :yes:

Vice zde
freewall_ce4you (476)|26.12.2006 17:53
:) :yes:
TheMelin (1642)|26.12.2006 21:41
Jeste bych chtel dodat, ze problemy s cestinou v nove verzi piste do teto diskuze. Prekladatelem je Beecher a pokud se to neco objevi budu ho informovat.
Takze ja bych zacal:
V zalozce kontakty v nastaveni neni vse doprelozeno.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.12.2006 22:40
Na doporučení Amita z SBSH jsem odinstaloval ContactBreeze a PocketBreeze betu jsem instaloval v anglině, nicméně jsem zkusil i češtinu. Mé prvé postřehy:

- V kontaktech nefunguje CZ sekvenční vyhledávání a nikde jsem nenašel soubor *.txt soubor pro doplnění českých znaků.

- Na základě informace TheMelina předpokládám, že Richard pracuje na překladu do další bety … mimo již uvedeného nekompletního překladu Kontaktů jsem našel nepřeložené Obecné nastavení poznámek (žádné položky v rozbalení), ve Speciálních událostech je prázdná spodní rozbalovací nabídka, není přeloženo Disabled v Událostech, v Kategoriích jsou zatím prázdné záložky a některá další tlačítka v nich. To jsou ale věci, o kterých Richard určitě ví, neb na nich pracuje.

- Jediné chyby, které jsem našel, jsou tyto: ve všech nastaveních, kde je možné zvolit "Použít zvýraznění" je uklepnutí Pooužít a na záložce Obecně>D-Pad po rozbalení Kompletní akce je malé "o" na začátku textu "otevřít položku" … všude jinak začíná Richard nastavení velkým písmenem … prostě drobnosti a blbosti :D
WAV_ce4you (42)|27.12.2006 16:22
To vypadá velmi slibně, počkám asi ale na oficiální verzi, neboť mám pracně vyladěný systém.
Co mě však zaráží, že jsem asi před měsícem vyhodil peníze za ContactBreeze, který je podle všeho nyní už pevnou součástí PocketBreeze.
TheMelin (1642)|27.12.2006 17:15
Nevim jestli jsemo na jejich strankach spravne pochopil, ale Contact Breeze by melo byt take nove. Neco jako profi verze oproti vestavenemu v PB.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.12.2006 17:18
Bude ContactBreeze2, tzn. program, který bude samostatně funkční i bez PocketBreeze. Kolik jeho nových vlastností a vychytávek bude současně obsaženo v Kontaktech PocketBreeze je otázkou… To se stává, že koupíš program, který po čase nepotřebuješ, stejná je situace např. s programem PhotoContact, ten kdo má na cihle WM5, tak ho nepotřebuje, v Kontaktech PocketBreeze má být tato fce obsažena. Já se vrátil od WM5 k původní romce, tak jsem tuto novou vlastnost netestoval. Má s tím někdo, kdo jede WM5, zkušenost?

EDIT: TheMelin byl zase rychlejší, sakra práce :D
radekhulan (315)|29.12.2006 19:04
ContactBreeze 2 bude navíc pro současné majitele ContactBreeze zcela zdarma.
killerGBU_ce4you (148)|30.12.2006 12:15
stala smi taková nemilá věc. Upadlo mi Mda na zem (což není neobvyklá věc), což vyvolalo HR. PO obnově ze zálohy (týden stará) se mi u pocket breeze 5, u zpráv prohodilo pořadí, předtím:
- sms
- mms
- active sync

teď:

- active sync
- sms
- mms

v nastavení jsem nikde nenašel možnost to změnit
TheMelin (1642)|6.1.2007 10:40
Tak se mi nějak nedaří nastavit PB, aby mi vedle události zobrazoval ikonu, kterou k té události v Pocket Informant přiřadím. Už jsem zkoušel vše možné. Je to BUG, nebo to někomu funguje?

P.S.: V předchozí verzi mi to fungovalo.
Wuffi (1599)|6.1.2007 10:52
TheMelin:

Me to funguje. Ovsem ne hned od zacatku. Prestoze jsem v tom pruvodci po instalaci zvolil jako default PIM Pocket Informant, kdyz jsem prolezal nastaveni protoze se mi nezobrazovaly ikonky, byl nastaven PIM na "Default PIM". Po prenastaveni na Pocket Informant si to jiz PB pamatuje a ikonky zobrazuje.
Snad to pomuze. Pokud ne, zkus disablovat a znovu enablovat PB, pote jeste znovu priradit ikonku k nejakemu zaznamu (divny postup, ale pomahal mi u predchozi verze ktera mi cas od casu ikonky prestala zobrazovat)
TheMelin (1642)|6.1.2007 11:08
Tak bohužel vypínání a zapínání na Today nepomohlo. Samozřejmě jsem ověřil PIM a mám tam PI. Mám i nastaven adresář, kde brát ikony. Asi počkám na betu 2, nebo na finální verzi zda to pomůže.
breta999 (44)|6.1.2007 22:07
Mně to funguje. Je potřeba zkontrolovat v nastavení PB - Správce informací - rozšířené zda je nezaškrtnuto pole Nahradit ikony kategorií PIM ikonami PB. Po této úpravě stačí jít do nastavení PB a bez jakýchkoli změn dát OK. Ikony v PB se aktualizují podle PI.
TheMelin (1642)|6.1.2007 22:37
Jo jo to jsem take kontroloval. Mam tam vse odskrtnute. Doufam ze si rozumime ohledne tech ikon. Myslim ze se mi nezobrazuji ikony ktere das v PI jako priradit ikonu a pak si vybiras ze seznamu ikon. Jaky mate nastaveny adresar pro dalsi ikony. Nastavuje se to v Categories/Advanced.
breta999 (44)|6.1.2007 23:00
PI mám teprve krátce takže jsem pro ikony použil adresář CategoryIcons z PB. V PI zvolím Upravit seznamy - editor kategorií. Ikonu změním a dám ok. Nyní přejdu do PB jdu do nastavení a bez jakýchkoli změn v nastavení dám ok. Ikona v PB se aktualizuje podle změny kterou jsem provedl v PI. Teď jsem ještě zkusil použít adresář iko v My documents a výše uvedený postup funguje stále.
TheMelin (1642)|7.1.2007 01:57
To jsem presne vedel. To si nerozumime. Ty mluvis o ikonach kadegorii. Ty me take funguji. Nefunguji mi pridavne ikony. Jsou to ikony kdyz se kouknes do nastaveni PB, Calendar/Layout/Attached icon. Tak ty Attached icon se mi nezobrazuji.
Alfan (123)|7.1.2007 09:28
Zdravím všechny zkušené :))
Chtěl bych se zeptat, zda jde v Pocket Breeze nastavit například v úkolu nebo kdekoliv jinde v "nějaké" události ta "funkčnost", že si zadám událost, že mám někomu volat s tím, že přímo do události vložím telefonní číslo z kontaktů a potom ho mohu rovnou z této události vytočit? Znám to z Nokie a nevím, jestli to jde nebo si zadám událost a potom musím do kontaktů a tam najít toho, koho chci volat...?
Používám kontakty, které jsou standardně dodávané s HTC P3300 (Artemis).
Jestli jsem svůj dotaz umístil špatně, předem se omlouvám...
:cool:
díky
TheMelin (1642)|7.1.2007 09:59
Tak tohle by se mi take libilo, ale bohuzel jsem si nevsiml, ze by to slo.
Alfan (123)|7.1.2007 11:33
No tak to se nedá nic dělat, smiřuji se s osudem... :))
Teď ještě v jiné diskusi budu chtít zjistit co nejvíc o Phone Alarm, jestli a jak funguje na Artemisu, tedy zejména nejnovější verze.
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2007 12:12
to Alfan
Možná se pletu, ale neumí to Pocket Informant?
Alfan (123)|7.1.2007 12:20
To já nevím, protože jsem tenhle SW nezkoušel. Podívám se někde od diskusí o Pocket Informant jestli to tam někde nepíšou a kdyýtak dám dotaz...
Každej softík bude mít nějaká plus a nějaká minus. Takže uvidím, porovnám a případně se rozhodnu pro změnu.
Díky za info. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2007 13:54
Myslím, že snad není problém stáhnout si trial verzi Pocket Informantu a vyzkoušet. To bych ale opravdu neřešil v diskuzi Pocket Breeze (což je jen today plugin, takže od něj nemůžeme očekávat zázraky).
freewall_ce4you (476)|7.1.2007 18:50
Ja to zkousel - sice treba do ukolu se da "vtahnout" cislo z kontaktu, ale at jsem pak tapal jak chtel, tak krome diry do displaye níc:D
Tom007_ce4you (76)|7.1.2007 19:58
U mě taky nic - nejde to :no:
(Třeba v příští verzi.....)
breta999 (44)|7.1.2007 20:30
pro TheMelin : tak jsem teď otestoval přidané ikony a v PB se mi zobrazují.
TheMelin (1642)|7.1.2007 22:21
Ale to nemas PB 5.2 Beta 2, nebo jo?
TheMelin (1642)|7.1.2007 22:22
Ale to nemas PB 5.2 Beta 2, nebo jo?
mamut_ce4you (32)|8.1.2007 18:40
Nějak se mi nedaří najít jak vyměnit ikony na levých záložkách PB u přidaných pluginů. Standardně tam mám srdíčka měla by jít vyměnit, ale nevím kam a v jakém formátu dát jiné ikony a kde je sehnat. Letmo jsem prošel tento thread a nikde jsem si toho nevšiml. Budu vděčný za Vaše rady. Díky
breta999 (44)|8.1.2007 21:58
Teď jsem čerstvě nainstaloval PB beta 2 a přidaná ikona pořád chodí.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.1.2007 23:44
PhSnake (872)|10.1.2007 03:09
to mamut[QUOTE="mamut"]Nějak se mi nedaří najít jak vyměnit ikony na levých záložkách PB u přidaných pluginů..... [/QUOTE]

format je tga, podrzis stylus na ikone kt.xces zmenit a zobrazi sa ti zoznam ikon.problem je ze pb ma ikon na vyber poskromne,a aj ked pouzijez nejaku temu(vzhled)vacsinou obsahuju len tie zakladne,takze si ix musis spravit sam ja to robim v coreli.pouzivam temu od xciliona vista portable. PB 5.2b3

v zipe su ikony pre:skype,icq,mp3player nejaky, nieco na $?€,gprs-spbgprsmeter som pouzival,upravene ikonky pre pocasie a ilauncher. je tam aj ICON*-to je template. POZOR je to pre windows vista portable skin od Xciliona. pouzil som nejake ikonky aj z Expedia skinu-neviem kto je autor. Skiny su na www.sbsh.net/forums

enjoy

btw: ak sa vam to paci(libi) pripadne nie poslite SZ alebo napiste do fora(ak moderatori nebudu protestovat ze to sem nepatri) konstruktivnu kritiku akceptujem ...xvilu..
-Matej- (2)|11.1.2007 20:36
kde bych mohl sehnat tenhle programek v plne verzy mam jen tu co po 12dne vyprsi.
Surgical (2364)|11.1.2007 20:45
Pokud jsi ho stahoval jako trial ze stranek vyrobce SBSH, tak ho tamtez muzes poridit za 14,95 doliku (pri soucasnem kurzu lehce pres 300 Kc)...
radekhulan (315)|12.1.2007 17:33
[QUOTE="-Matej-"]A nedá se sehnat plne verze nekde abych si ji nemusel kupovat?[/QUOTE]

Software je programován lidmi, nikoliv opičáky, a tito lidé si zaslouží za svoji práci spravedlivou odměnu. Tedy cenu SW. S požadavkem na warez jdi do řiti. Copak ty makáš u soustruhu zadarmo?
Docent (1234)|12.1.2007 18:05
[QUOTE="-Matej-"]A nedá se sehnat plne verze nekde abych si ji nemusel kupovat?[/QUOTE]
No, jestli se ti 15 dolarů za program zdá moc... Nehledě na to, že občas je na Pocketlandu akce, kdy se nechá koupit ještě za míň...
BTW nemá tatík někde zaparkované auto, rád bych se projel a nechce se mně kupovat benzín, natož auto :evil: ?
Superbobo (121)|19.1.2007 21:17
[QUOTE="-Matej-"]kde bych mohl sehnat tenhle programek v plne verzy mam jen tu co po 12dne vyprsi.[/QUOTE]

Zrovna na pocketland.net ho maj za 5 eur - casove omezena akce - coz je ani ne 150 kacek, a to se vyplati.

Update: takze smula, vyber se velmi zuzil, a pocketBreeze mezi nimi uz neni. Stesti ten kdo to stihl (treba ja) :)
Superbobo (121)|21.1.2007 13:10
Nevim jak breeze rict, ze vsechna vyroci ci narozeniny se mi nemaji zobrazovat jako celodenni schuzka v kalendari. me staci kdyz to mam ve specialnich udalostech. jde to samozdrejme primo v kalendari smazat, ale jak to udelat tak aby se to tam u pri zadavani teto udalosti ke kontatku nenastavovalo?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.1.2007 23:11
Bobanovicz (511)|6.2.2007 15:52
Je možnost nastavit si zpožděné úkoly (v Kalendáři i v Úkolech) seřazené sestupně?
Tzn. aby se nahoře zobrazovaly dle datumu nejnovější?
Stále mám poslední přidané úkoly dole.

A jak docílit tohoto:

[QUOTE="MilanSu"]Tak jsem nevedel jak dostat Flexmail do Pocket Breeze, dneska na srazu jsem se dozvedel , ze to udajne nejde a ono to jde. V nastaveni zalozek zrusim zobrazeni Messages a do vlastnich si dam "Posta" a mam to tam. Super, zase jsem o neco chytrejsi[/QUOTE]

Flexmail žádný today plugin nemá.

A ještě podařilo se někomu načíst do PB plugin pro MSN?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.2.2007 00:21
TheMelin (1642)|14.2.2007 05:08
Na odkazu od Jarouše už je Beta 6, takže opět stahujte ;) :yes:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.2.2007 09:09
Jojo, také jsem čučel jako vejr, nadpis aktualizace to má o betě 5, zip soubor je ale označen jako beta 6 a v About je to skutečně uvedeno jako PocketBreeze 5.2 Public.B 6. Na betu 5 se nějak nedostalo :D .

EDIT: Amit to v debatě na SBSH vysvětlil, původně tam skutečně byla beta 5 , obsahovala nějaký problém, který operativně vyřešili a proto od včerejší půlnoci již pod původním článkem stahujeme betu 6…
TheMelin (1642)|14.2.2007 10:14
Tak se mi to od rana nedari stahnout.Asi maji nejak pretizene stranky. :(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.2.2007 11:00
To je situace od včerejší noci, já to sosal asi 30 min, normálně jedu 1,8 Mbit/s, mám 2 Mb lajnu, ale v noci to byl děs a utrpení, jako u mého prvního vytáčeného připojení před 10 lety :D
romix (134)|14.2.2007 20:30
jak docilit v zalozce kontakty aby vyhledaval i dle ceskych znaku? V puvodni verzi stacilo zeditovat soubor AbcBarValues.txt, ten vsak v teto verzi neni :-(
TheMelin (1642)|14.2.2007 20:50
Tak uz se mi to konecne podarilo stahnout ;)
Jinak bych chtel podekovat neznamemu clovicku na MSN, ktery se se mnou snazil spojit aby mi mohl poslat tuto betu. Bohuzel mi nejak zlobilo IM+ a nemohl jsem odepsat a o kontakt jsem prisel. Takze jeste jednou dekuji za ochotu.