Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Funkční ICQ klient na WM5

jarecek_ce4you (161)|14.2.2006 13:18
[QUOTE="Tazz1"]presne tak, chce to neco ciste pro wm5[/QUOTE]

no, hlavne to chce klienta, kterej plne vyuzije potencial qwerty klavesnice wizarda. pri vyvoji aplikaci typu mchat nebo im+ (byt treba i pro wm5) zjevne nikdo nepocital s tim, ze by mohlo existovat zarizeni, ktery by nabizelo komfortni klavesnici, se kterou bude aplikace 5x rychleji ovladatelnejsi nez se stylusem. a o to jde predevsim.

ja mam obecne tendenci vsechno ovladat klavesami a klavesovymi zkratkami. at uz se jedna o bezne pc nebo kapesni zarizeni. klavesa bude vzdycky rychlejsi nez mys nebo stylus :) teda samozrejme v illustratoru je clovek bez mysi v pasti :) ale to uz je ot ..
Surgical (2364)|14.2.2006 14:57
Ze zprav prosaklo, ze ICQ v poslednich dnech udajne zmenil komunikacni protokol, cimz ochromil vetsinu alternativnich programu typu Miranda, AgileMessenger apod.
Updaty by ale pry na sebe nemely dat cekat....
Mem__ce4you (485)|14.2.2006 18:52
[QUOTE="Kato"]Tak ja mam tedka aktualne v CL taky celkem dost lidi a online je 41 - trideni podle abecedy me taky stve (ze to neni dle abecedy), ale aspon umi vyhledavat dle prvniho pismena - takze staci kliknout na CL a zmacnkout pozadovane pismenko na klavesnici - bohuzel je to jen dle prvniho. Ale tak jakoze furt lepsi, nez dratem do oka ;) [/QUOTE]
Díky, na to první písmenku když se klikne do CL už jsem taky přišel, aspoň něco :)
Díval jsem se jinak do mChatu, že kontakty profilu jsou uložené v souboru contacts.cdb, a tváří se že to je CSV formát, takže by to teoreticky mělo jít otevřít v Excelu, seřadit podle sloupečku se jménem a zase uložit (ale samozřejmě to nebude brát v úvahu skupiny, pokud někdo používá). Jdu to rovnou zkusit...

P.S.: Hm, tak otevřít to a seřadit podle nicku je v Excelu jednoduché, nahrál jsem to zpět a pustil znova mChat, a kontakty jsou zase náhodně přeházené :-/
tazz1 (680)|14.2.2006 19:51
[QUOTE="jarecek"][QUOTE="Tazz1"]presne tak, chce to neco ciste pro wm5[/QUOTE]

no, hlavne to chce klienta, kterej plne vyuzije potencial qwerty klavesnice wizarda. pri vyvoji aplikaci typu mchat nebo im+ (byt treba i pro wm5) zjevne nikdo nepocital s tim, ze by mohlo existovat zarizeni, ktery by nabizelo komfortni klavesnici, se kterou bude aplikace 5x rychleji ovladatelnejsi nez se stylusem. a o to jde predevsim.

ja mam obecne tendenci vsechno ovladat klavesami a klavesovymi zkratkami. at uz se jedna o bezne pc nebo kapesni zarizeni. klavesa bude vzdycky rychlejsi nez mys nebo stylus :) teda samozrejme v illustratoru je clovek bez mysi v pasti :) ale to uz je ot ..[/QUOTE]

Tak pod to se klidne podepisu ;)
vario (441)|14.2.2006 21:39
kluci, a jak je na tom im +, podpora wm05 je psaná??
glogloman (173)|14.2.2006 23:57
[QUOTE="Mem_"]...seřadit podle sloupečku se jménem...[/QUOTE]..stačí v souboru /Program Files/mChat/mChat.config změnit hodnotu 13. řádku z False na True ;) :[CODE]settings_enablecontactsorting=True[/CODE]..a už to jede podle abecedy jak má:D
Pavlucha (1496)|15.2.2006 09:08
Pánové, jsou ty citace opravdu nutné? Pokud ano, nemůžete je sakra zkracovat? :evil:
Mem__ce4you (485)|15.2.2006 10:14
[QUOTE="glogloman"]stačí v souboru /Program Files/mChat/mChat.config...[/QUOTE]Díky dobrá vílo, už to šlape :yes: (do configu jsem se předtím díval přes Pocket Total Commander, ale zobrazil to nějak divoce (asi unicode), tak mi to přišlo jako binární. Na stolním PC v Poznámkovém bloku to šlo zeditovat normálně).

Takže mChat 2.0 už můžu všem uživatelům WM 5.0 taky vřele doporučit :))
jarecek_ce4you (161)|15.2.2006 10:17
[QUOTE="Tazz1"]A nemate nekdo IMplus plnou verzi? Nechce se mi za to davat skoro 40 dolaru :cool: [/QUOTE]

no nevim. mezi mchat a im+ nevidim vyraznej rozdil. az na to, ze je mchat free.
beecher (9270)|15.2.2006 10:27
Upraveny citace na predchozi strance diskuze.
beecher (9270)|15.2.2006 10:36
[QUOTE="jarecek"]no nevim. mezi mchat a im+ nevidim vyraznej rozdil. az na to, ze je mchat free.[/QUOTE]Ja, pro mne ma mchat dost podstatny nedostatek, nema MSN, Yahoo... ;)
Bohuzel jsem nucen pouzivat vsechny (ICQ, MSN, Yahoo, Jabber) protokoly...
glogloman (173)|15.2.2006 10:52
já nevim.. ale mChat přece podporuje Jabber, který podporuje MSN, Yahoo, atd. :? osobně jsem přes Jabber na mChatu připojenej k MSN přes njs.netlab.cz - msn.netlab.cz ;)
beecher (9270)|15.2.2006 10:57
Jabber transporty jsou sice fajn, ale mam radeji klienty, kteri se pripojuji na primo. Drivejsi spatna zkusenost...
Saman_ce4you (1451)|15.2.2006 11:04
Hlavne IM+ umi jabber po SSL, coz z ostatnich umi snad jen imov, ktery ma ale strasny GUI, navic nepodporuje landscape..
jarecek_ce4you (161)|15.2.2006 12:25
[QUOTE="beecher"]Ja, pro mne ma mchat dost podstatny nedostatek, nema MSN, Yahoo... ;)[/QUOTE]

no tak to je jina. ja mam v seznamu v drtive vetsine icq lamy, sam icq lama jsem a tech par v contactu, co icq nema, ma multiprotokolovy klienty, co se se mnou dorozumi .. viz jabber apod. :) ja hlavne potrebuji ovladani z klavesnice. tim u me klient zacina i konci. a proto im+ skoncil :)
beecher (9270)|15.2.2006 12:28
Co presne nejde pomoci klavesnice ovladat v IM+? Uz jsem u supportu ShapeServices znama firma, tak bych mohl zatlacit na upravu podpory klavesnic...
jarecek_ce4you (161)|15.2.2006 12:42
[QUOTE="beecher"]Co presne nejde pomoci klavesnice ovladat v IM+?[/QUOTE]

v podstate vsechno. moznost prechazet mezi jednotlivymi pokecy (kdyz jich vedu treba pet naraz), moznost otevrit novej pokec odentrovanim nicku v listu. moznost prehledne se pohybovat smerovymi klavesami v okne chatu (od nicku, pres text areu, atd. az po close) a to hned po jeho otevreni (nyni musim nejdriv pichnout do text area, pak uz se da slajdovat pomoci navy keys po jednotlivych polozkach, i kdyz ne zrovna prehledne). moznost odentrovat vybranej smajl. proste tak jak to umi treba prelude icq. jestli jsi nezkousel, zkus ho a uvidis, o cem mluvim. tam stylus vubec nepotrebujes a na qwerty je to fofr.

nyni vlastne im+ umi akorat poslani zpravy enterem a to je asi tak vse. nebo to neumim pouzivat.

pozn.: jeste bych uvital kustomizace barev. pripomina mi to vybledly cirkusovy sapito. stacil by mi u vetsiny veci obyc bilej background. ale to uz je pichani do hnid :)
beecher (9270)|15.2.2006 13:17
OK. Napisu jim o obecny support HW klavesnic... ;)
Kato_ce4you (970)|15.2.2006 16:12
[QUOTE="glogloman"]stačí v souboru /Program Files/mChat/mChat.config...[/QUOTE]
Hmm - dobrej tip, ale mChat mi to v dusledku tak silene moc zpomalilo, az jsem byl donucen to nakonec nastavit zpet na False :disgusted:
glogloman (173)|15.2.2006 16:57
..to je divný, mně to funguje stejně rychle ať to mám ne true nebo false.. :?

Jináč jsem psal výrobcům Prelude ICQ ať udělají něco s vibracema na PPC.. ;)
Mem__ce4you (485)|15.2.2006 17:21
[QUOTE="Kato"]Hmm - dobrej tip, ale mChat mi to v dusledku tak silene moc zpomalilo, az jsem byl donucen to nakonec nastavit zpet na False :disgusted: [/QUOTE]To se divím, já mám něco přes 170 kontaktů a žádné zpomalení se nekoná - zatím jsem to ale zkoušel jen přes WiFi, kdy se mi kontakty nahodí bleskově - možná přes GPRS se to dotahuje pomalu postupně a pokaždé se vyvolá seřazení?

P.S.: Při dalším spuštění a zobrazení i offline kontaktů se mi to taky začalo hrozně cukat, asi minutu poskakoval vertical scrollbar, jeví se mi to, jako kdyby tam měli bublinkové třídění nebo podobnou prasečinu, protože když jsem tam podstrčil seřazený contacts.cdb, tak to zase bylo normální (nicméně on si ho pak zase přeháže)... budu nad tím ještě laborovat, protože to abecední řazení je pro mě celkem důležitá věc, a navíc jde takto vyhledávat postupně po písmenech a ne jen podle prvního písmena
Kato_ce4you (970)|15.2.2006 22:49
Presne tak - poskakujici skrollbar a mne to proste nenacte (po asi 5ti minutach jsem to fakt uz nevydrzel a tipnul to). A je jedno, jestli je povoleno zobrazovani offline kontaktu nebo ne (protoze pri zobrazovani offline uzivatelu by se teoreticky nemusel zdrzovat neustalym tridenim ;))

Btw. tak uz aspon chapu, proc je tahle moznost v configu, ale v nastaveni programu to neni :?
tazz1 (680)|16.2.2006 00:06
[QUOTE="beecher"]OK. Napisu jim o obecny support HW klavesnic... ;)[/QUOTE]

a taky vychytany landscape pri preklopeni displeje
beecher (9270)|16.2.2006 07:51
Ty snad mas nejaky problem s Landscapem? Ja to zkousel a v pohode...
Co mas za verzi?
zemiak_ce4you (28)|23.2.2006 11:06
Ahoj. skusal niekto nastavit google talk v mchat-e? mne sa nejako nedari :-( moze sem niekto poslat funkcnu konfiguraciu? dik moc!
valdo_ce4you (182)|9.3.2006 14:41
zdravim.

Uz dlhsiu dobu pozorujem problem s Agile Messengerom(pocas pripojenia sa samovolne odpoji a "panak" sa len donekonecna toci) a to iste IMplus. Javi sa, ako ze som pripojeny, ale ked sa prepnem napr. do stavu away dojde k odpojeniu a znova pripojeniu, tj. cely cas ako keby bol odpojeny lebo uz parkrat sa mi stalo, ze mi hned po znovupripojeni prisla zmeskana sprava(aj ked by som mal byt pripojeny). Ani po instalacii novej verzie, 4.0.5 sa problem nevyriesil.

Mate niekto podobny problem?
dik
jarecek_ce4you (161)|9.3.2006 15:26
[QUOTE="valdo"]zdravim.

Uz dlhsiu dobu pozorujem problem s Agile Messengerom(pocas pripojenia sa samovolne odpoji a "panak" sa len donekonecna toci) a to iste IMplus.[/QUOTE]

agile je pro wm beta, takze muze delat v podstate jakoukoliv neplechu a nemuzes se tomu divit. ja tvuj problem nemel, mne agile naopak proste nahodile tuhnul s celymi wm. s im+ zkusenosti nemam, hned jsem to dal pryc. tak nevim.
TheMelin (1642)|16.3.2006 08:25
Ahojdy a dobre ranko vsem. Pokud vam nevyhovuje mChat, mate nyni moznost vyzkouset novou verzi Agile Messenger Alpha, ktery se pysni podporou WM5.Download zde
glogloman (173)|16.3.2006 08:43
..hmno já tam teda tu verzi Alfa ke stažení nikde nenašel..:? v sekci Downloads na ofic. stránkách je navíc napsáno tohle:[QUOTE]News: Windows Mobile 5.0 Pocket PC and Smartphone versions coming soon! [/QUOTE]..tzn, pokud dobře rozumim, že to bude teprv brzy ke stažení.. nebo se pletu..? :oops:

PS: o tomhle píšu i tady: Agile Messenger pro WM5..:)

EDIT: TheMelin to mezitím, co jsem tohle psal, našel.. tak se vomlouvám a DÍKES MOC TheMelinovi za link..!!!
jarecek_ce4you (161)|16.3.2006 08:48
ja jsem asi slepej, ale pri prolizni stranek jsem na tu alphu nenarazil, takze jsem si ji musel vyguglit .. cili pro ty, co jsou nahodou stejne slepi jako ja:

http://www.agilemobile.com/alpha/AgileMessengerWM5-alpha.zip

:)

edit: koukam, ze beecher byl v druhym foru o pet minut rychlejsi ;)
TheMelin (1642)|16.3.2006 09:00
Myslim tedy ze toto tema muzeme uzavrit. Pro jednotlive klienty existuji zvlast thready, tak aby se nam to tu neduplovalo.
Proto tedy vice k novemu Agile pro WM 5 diskutujte zde.

Prosim moderatory o uzamceni.