Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PHONE HP hw6515

Bl@ck (3)|8.2.2006 13:39
[QUOTE="jmrenka"]Dovolim si prijit asi s ponekud hloupim dotazem, presto... Jsem cerstvim uzivatelem 6515 a zrejme neni muj intelekt dostatecne vysoky pro uspesne nainstalovani 3mesicni verze Dynavixu mobile 2005, ackoli jsem nainstaloval vsechny komponenty, pri pokudu o spusteni aplikace v PDA se dozvim No themes found, ERORR: No themes for your display resolution were found, pricemz jsem si jist, ze v moznostech instalace jsem vybral k instalaci vse, co se dalo. Nesetkali jste se nekdo s timto problemem? Dekuji JM[/QUOTE]

Jo, udelal jsi uplne stejnou chybu jako ja... Musis nainstalovat jen ta "ctverata" rozliseni a tech pro obdelnikove displeje si nevsimat-jinak jsi v ...

Ted Ti nezbyva nic jineho, nez si hezky Dynavix odinstalovat a nainstalovat ho znova dle postupu vyse ;-)
Sweetboi (23)|3.3.2006 16:11
Zdravim,
vyresil uz nekdo to vypadavani hovoru ? znate pricinu ci reseni ?
ptam se pro kolegu ktery ma 6515.

dekuji S.
palacinka (242)|3.3.2006 21:13
Na vypadavani hovoru momentalne reseni neni, jeden kousek jsme meli nedavno primo v HP (bylo to asi az v nemecku) a vratil se nam s tim, ze se zavada neprojevila a ze prehrali FW, ale problem byl stale stejny. Takze je jeste dalsi otazka jestli se to nahodou nedeje jen v nasich ceskych sitich. Ale o tom by se asi dalo polemizovat.
Kulhac (6)|5.3.2006 22:10
Ahoj,
diky carepacku jsme dostal novy 6515 a hovory me vypadavaji vesele dal... Zitra si jdu pro dalsi kus, pry to delaji urcite chipsety. Upgrade firmware pro pro ceskou verzi jeste neni, ale pry bude, uvidime... (Simi nejaky nabizel, ale zadny neposlal). Mam dva problemy: kdyz chci nainstalovat certifikat pro synchronizaci s MS Exchanger serverem (activesync.cer) a 6515 hlasi "bezpecnostni opraveni je nedostacujici pro aktulalizaci zarizeni", nemate nekdo tuto zkusenost (zkousel jsem to i po Hard resetu, jediny rozdil je, ze hlaska je anglicky...)? Nefunguje mi jako GPRS modem pres kolebku... Tento vikend mi nechodi SMS, zkusim Hard reset a nainstaluji vse znova...

DIky za info.

Kulhac
kacer_ce4you_oldd (15)|16.3.2006 23:54


certifikat tam dostanes pouze za pouziti programku SpAddCert, mam ho k dispozici, napis mi mail.
Na nastaveni modemu je programek primo na HP downloadu
šimi_ce4you_oldd (20)|21.3.2006 19:30
Upgrade firmware jsem poslal, asi byla chyba někde jinde, ale stejně to nejde. Dneska mi HP 6515 přišel z druhé reklamce, ještě jsem neměl šanci jej vyzkoušet, vyměnili mi celou základní desku, tak jsem zvědavej. Jinak v HP jsou pěkný šmejdi nad šmejdy, přístroj mi přišel s úplně jiným stylusem, než byl můj, tenhle na mě působí jako kus špatného výlisku a navíc má poškozený hrot, asi si to tam někdo vyměnil, hned jsem to reklmoval, tak jsem zvědavý jak dopadnu. Když jsem to zjistil, tak jsem myslel, že mě budou omývat, je to až neuvěřitelné. Nezbývá než zatleskat, bravo HP.:((
PetrN_ce4you (13)|21.3.2006 21:32
I mě vyměnili celou základní desku ale hovory vypadávají snad ještě více než před reklamací a navíc teď nejdou ani vibrace. Zítra jde znovu do servisu. :((
šimi_ce4you_oldd (20)|21.3.2006 22:24
Taky dobře, jestli to nepomůže, tak budu mít třetí stejnou opravu, tím pádem budu mít nárok na vrácení peněz a bude po starostech. Nejdřív si ale musím počkat na vrácení mého styluse, nebo pořídit jiný, jinak zlikviduji display a to se mi nechce.
luche (4)|23.3.2006 00:31
[QUOTE="PetrN"]I mě vyměnili celou základní desku ale hovory vypadávají snad ještě více než před reklamací a navíc teď nejdou ani vibrace. Zítra jde znovu do servisu. :(( [/QUOTE]
Já měl to samý hned po první opravě. Dnes jsem ho dostal z druhý opravy, tak jsem na to zvědavej.
šimi_ce4you_oldd (20)|23.3.2006 10:10
HP vyrobilo pěknou sr.cku, šichni vědí, že je zde problém, ale přístroj se vesele prodává dál, to je taky pěkný podraz na zákazníky, hrůza.
Sumoxxl_ce4you (5)|23.3.2006 13:10
ked tu rozoberate telefonovanie tak mam otazku ci niekto nepouzivate nejaky soft na pocitanie minut pri telefonovani, lebo to co je sucastou telefonu mi ukazuje nejake hluposti a to ze odchadzajuce rata spolu s prichadzajucimi a nenasiel som zatial nijaky softik nato

DIK
Sumoxxl_ce4you (5)|23.3.2006 13:18
inak ja mam hw6515d a zatial som nemal problem s padanim hovoru a to som uz telefonoval aj cez Bluetooth, priamo cez HW a aj cez sluchadla co boli priamo v baleni
luche (4)|23.3.2006 22:29

Tak to máš velké štěstí, brácha ho má taky 6515d a je v pohodě, já mám 6515c a dnes mi vypadl hovor jen jednou, vypadne ještě jednou a jde z baráku. Pak si koupím blok a tužku a s.ru na to.
PetrN_ce4you (13)|23.3.2006 23:08
Ja měl 6515d a padalo to jak o závod, po reklamaci 6515c a po třech dnech šla znovu na reklamaci.
netspy (2)|24.3.2006 12:35
ahoj vsem, dostal jsem do ruky 6515 a zajimalo by me par veci.
- co znamena stahovani toho aktualizacniho souboru pro moji GPSku. Plati to jen na par dni a pak se to musi stahnout znova. bez tohoto souboru mi bud GPSka nabiha strasne pomalu nebo vubec
- jak propojit toto zarizeni pres BT s mym mobilem abych se mohl pripojit na internet.
- jak sdilet internet pres kolebku z PC

za odpovedi predem dekuji

netspy
B@st@rRRd (297)|28.3.2006 17:09
Možná mám pro vás řešení co se týče vypadávání hovorů, nyní mám hp6515 jak vydíte v mém podpisu...a s vypadáváním hovoru byli nemalé problémy...tak jsem se štoural a štoural, nedalo mi totiž spát ubívání paměti...takže jsem projel celý adrešář Windows a my documents mazala a mazal...až jsem se dosta na nějakých 24mb volné paměti pro běh aplikací a od té doby ani jedno vypadnutí hovoru...takže za zkoušku to stojí:yes: :D
jmrenka (18)|29.3.2006 12:19
[QUOTE="netspy"]ahoj vsem, dostal jsem do ruky 6515 a zajimalo by me par veci.
- co znamena stahovani toho aktualizacniho souboru pro moji GPSku. Plati to jen na par dni a pak se to musi stahnout znova. bez tohoto souboru mi bud ...
netspy[/QUOTE]

1. Saktualizacniho balicku pro GPS znamena aktualizaci drah satelitu GPS a proto je nasledne prihlaseni k GPS rychlejsi.
2. Toto zarizeni ma vlastni GSM/EGPRS modul, takze proc pripojovat k jinemu mobilu?!
3. Pri synchronizaci s PC pres kolebku funguje internet pres activesync automaticky! A to i pres kolebku i pres BT!

Nyni doporucuji, abyste zabalil Vas iPaq a donesl ho do prodejny, kde jste ho koupil se zadosti o vraceni zarizeni, nebot nejste zpusobily zakladni obsluhy!
luche (4)|29.3.2006 15:15

To poslední doporučení bych bral vážně. Ale ne z důvodu, který je tam uveden, ale proto, že tenhle IPAQ je šmejd. Po 2. záruční opravě ho jdu vrátit, protože hovory vypadávají jako prd. Viz 50% tohoto tématu
jmrenka (18)|30.3.2006 07:11



Zda se ale, ze je to kus od kusu, ja s nim absolutne nemam problem, navic HP vyhrozuje, ze v dubnu uvolni novy firmware pro deckovou radu.
B@st@rRRd (297)|30.3.2006 10:53
Takhle je to lepší
MaPo_ce4you (174)|31.3.2006 15:14
[QUOTE="netspy"]...
- jak propojit toto zarizeni pres BT s mym mobilem abych se mohl pripojit na internet.
...[/QUOTE]

hw6515 ma v implementaci BT vynechane knihovny pro BT DUN, pozadovana funkcionalita neni se standardnim systemem mozna, tyto knihovny by bylo treba do zarizeni doplnit = ziskat na ne prislusnou licenci.

MaPo
Erdkin (55)|31.3.2006 20:49
Přímo se mi připojit 6515 na internet s telefonem N6021 přes BT nepovedlo, jen přes infra.
Přitom mi funguje i následující "šílenost", uvádím jen jako pokus, běžně se tak samozřejmě nepřipojuji. Dcera se na svém desktop PC připojí na internet přes BT s mobilem N6021. Z desktopu jde síťovým kabelem internet do mého notebooku a z něj se přes další BT a ActSync dostane do iPaqu. Navzájem si můžeme komunikovat třeba přes ICQ (jedno konto na desktopu, druhé na iPaqu). Tahle pakárna funguje, ale navzájem s telefonem se nedomluví:((
Bohous_ce4you (2)|1.4.2006 06:03
Taky jsm si to pořídil a úplně spokojen nejsem.
Hlasové vytáčení a vůbec možnosti tel. jsou nedostatečné (rozlišení volajících melodií umí kdekterý levňour, tak bych u téhle mašinky čekal víc). Potvrzení SMS lze zapnout jen jednotlivě.
TomTom - dobrý, akorát že se mi pravidelně caa po 5 km vypíná.
Pořídil jsem si k tomu i WiFi kartu (není zrovna levná, zabere vám SD slot a kombinace s pamětí se už sehnat nedá, ještě že mám 1G miniSD) ale nefachá mi - asi budu muset do SunnySoftu, kde jsem jí koupil, aby mě jí nastavili, nebo vyměnili. Tvrdí mě že karta není zasunuta a dál se se mnou nebaví. Těšil jsem se že po celé firmě i doma, kde je pokryí WiFi budu mít synchronizaci, tedy uvidím každý mejl a taky budu mít u sebe zapnutý Skype, který na to docela obstojně běhá, ale zatím nic. Ten skype bych rád poslouchal na HF jako tel. Nevíte jak na HF nasměrovat i jiný zvuk než jen mobil?
MMSky jsem nerozchodil ani z podporou technické infolinky T-mobilu. No alespo ušetřím Kdyby ale někdo dokázal poradit....
Nemožnost přistupovat např. na webovou poštu (asi právě kvůli zabezpečení) mě dost štve. Kdo má tahat všechnu poštu přes klienta, když by stačil náhled přes web.
Co mě ale trápí fakt hodně, je připojení NTB přes tohle zařízení (skrze BT). To jsem nedokázal. Ne vše se dí vyřešit na té malé obrazovce přes IE. Uměl by někdo prosím poradit?!
Pomohl by třeba nový FW? Kde ho pro 6515d vzít?
jmrenka (18)|10.4.2006 09:50
Nekdy behem poslednich par dnu meli u HP udajne vydat novy firmware pro Deckovou radu, vite o tom nekdo neco?
MaPo_ce4you (174)|10.4.2006 14:02
Prozatim nic vydano nebylo, firmware bude opublikovan stejne jako vsecny ostatni - tedy na webu HP v sekci Software & Driver Downloads.

Podle informaci ktere mam k dispozici probihaji v soucasne dobe posledni testy RC (Release Candidate) verze pred jejim schvalenim jako RTW (Release To Web) - tedy verze k opublikovani.

MaPo
jmrenka (18)|12.4.2006 07:13
Dik za info, prave vcera jsem ten web zkoumal a nic tam nebylo a nejakej obchodak z distributorske firmy me prave rikal, ze uz je to naspadnuti, tak jsem si rikal, jestli to treba neni top secret a na webu se to objevi za rok :-)

Bez citací předchozích přípěvků Děkuji B@st@rRRd
luki (7)|15.4.2006 18:53
Nová sranda: Vie mi niekto poradiť, ako mám dobiť backup battery na tomto "zázračnom HP 6515" ??? Main battery je pri tom nabitá na 100%!!! Zálohová batéria pri tom v kolíske postupne zomiera.
Zažil som už kadečo, cez svojvoľné softresetovanie, občasné vypadávanie signálu,až po stav totálnej hybernácie, ale toto je fakt vrchol !!! Ja blbec teraz ľutujem, že som predal starú dobrú 2210 s ktorou som bol na net prepojený so smiešnym SE T610 dva roky bez problémov...:(
jmrenka (18)|3.5.2006 14:28
Vazeni, vim ze uz se tady o tom nekolikrat mluvilo, ale udelat z iPaqu BT modem asi vyzaduje PhD titul z MIT, tedy proc to nefunguje. Pouzivam BT USB iTec s windows native ovladaci a na jinem PC BT USB MSI s Windcommem a nejde to ani na jednom... Jednak neni schpoen detekovat sluzbu DUN na jinem PC a kdyz se pokusim sluzbu DUN nainstalovat z pocitace, tak se sice nainstaluje standardni BT modem, ale pri pokusu o diagnostiku modemu zahlasi iPaq: "BTTrayCE: Pokus o nepodporovanou operaci". Co s tim mam sakra delat? Ze mam hodit iPaqa z okna, to uz vim! Abych nezapomnel ovladac od HP Wireless Modem je poze wire modem, nevim, kde vzali to less:-) DIK
Bohous_ce4you (2)|3.5.2006 16:17
Update firware na webu HP jsou http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/site/search/r4_0/jsp/search.jsp?lang=en&cc=us&tx=HW6515&cf=1&lk=1&nh=10&rf=0&st=1&ns=0&sc=2 , ale pro D-čko zrovna ne :-(

Našel jsem tam i SW pro bezdrátový modem http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/23071.html , který by měl umět udělat z iPAQ modem pro PC, ale přestože trvdí, že připojení k PC jde jen přes Infra a BT, tak ve výběru možností má jen USB :-O , tak nevím. Každopádně kromě toho, že mi ukazuje že je iPAQ přes GPRS připojen a že odešílá či přijímá data , tak jsem z něj víc nedostal.
(Sync jsem vypnul.)

Nevíte někdo jak to rozchodit?
Slavek_CZ (1)|9.5.2006 22:16
Taky se mi to stávalo, pokud jsme držel HP v ruce, jakmile jsem si pořídil BT náhlavní soupravu problém okamžitě zmizel :D
pylorus (42)|11.5.2006 15:02
Zdravim vsechny nedockavce, neoficialni update pro hw6515 ve verzi 1.21.20 je ke stazeni zde: http://www.xs4all.nl/~bengel/6515.exe

:!: doporucuji ale predtim projit CELE nasledujici forum at vite do ceho jdete!
http://mobilitytoday.com/forum/showthread.php?t=12212&page=1 :!:

Ja jsem moc spokojen. :yes:
jmrenka (18)|11.5.2006 17:33
Mno nevim, jestli postupuju spravne, ale jak dloho mas ten proces updatu trvat, uz to tam mam dvacet minut a porad me to ukazuje 0,1% a na zhasnutem display je napis USB v0.21, jak dlouho mam cekat?
diablo_ll (52)|14.5.2006 02:29
To je chyba u HP instalatoru, nekolikrat se mi to stalo taky a vyresil sem to tak ze po 30minutach sem tu instalaci natvrdo ukoncil a spustil znova.... Zadne poskozeni nic.. :) Stejne pokud se to nehejbe tak to je jedinej zpusob :)

PS: uz nejakou chvilku mam na svoji hw6515ce tu testovaci verzi FW a sem spokojenej, poznal sem i urcite zrychleni... Super :)
jmrenka (18)|14.5.2006 20:22
Tak to blahopreji, ja jsem takove stesti nemel, kdyz jsem to zkousel opakovane, nebyl uz instalator schopen identifikovat stavajici verzi OS, iPaq samozrejme nefunguje, nebot uz neni ani stary, ale ani novy SW. To se zase u HP predvedli! :-)
diablo_ll (52)|14.5.2006 22:00
ja bohuzel starou verzi SW z karty smazal hned po tom co se mi ho podarilo uspesne upgradovat jinak bych ti ho nahral, hodil by sis ho na SDcko a nahral si tam tu starsi verzi :(....ale treba ji tu nekdo bude mit, pak uz by nemel bejt problem to prehrat....

PS: kuli tomuhle si delam zalohu OS, radia a ext. rom pred flashem :)
jmrenka (18)|16.5.2006 10:23
Takze, nakonec se to podarilo, jen update netrval minuty, jak se holedba instalator, ale hodiny. Tedy, v patek jsem prisel v sedm do prace s vedomim, ze mu dam posledni sanci, spustil jsem znovu instalaci a po osmi hodinach, nez jsem sel domu, tam byl stav instalace stale 0,1%, tak jsem to nechal byt, nevypinal to a sel domu. V pondeli rano uz tam byla hlaska SUCCES, nevim teda, jestli ta instalace trvala deset hodin nebo 48 hodin, ale bylo to kazdopadne dost dlouho. Ted uz to dobre funguje a musim rict, ze jsem s tim velmi spokojen, ikdyz BT porad nefunguje jak bych si predstavoval, DUN to porad neumi. Snad finalni verzi jeste doladi.
Bluejacker (7)|21.5.2006 11:59
Zdravim, hw6510 mam zhruba týden. Musim říct, že sem s nim spokojený, jen mě mrzí malá softwarová podpora. Na začátku této diskuze jsem četl, že existuje nějaký program, který umožní displej s větším rozlišením rolovat, bohužel již není psáno, jak se tento software jmenuje. Může mi prosím někdo poradit?
PetrN_ce4you (13)|24.5.2006 15:05
Dnes jsem úspěšně uplatnil třetí reklamaci na vypadávání hovorů a byla mi vrácena plná cena. Tak koukám co pořídím:D
habitat3 (34)|19.7.2006 22:30
Ahoj,dneska sem si zakoupil ipaq 6515,muzete mi pls nekdo poradit se zakladnima otazkama..?Kdyby byl nekdo tak hodny,muzete se mi ozvat na icq..?dekuji moc

265181589
janj (80)|20.7.2006 13:23
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na následující.Dneska jsem byl v Praze v servisu HP a měli tam asi 5 hp iPAQ hw6515 na reklamaci/opravu. Jak jsem spěchal tak jsem se zapomněl zeptat jakej je s nima problém. :-)

Jaký je nejčastější problém? To vypadávání během hovoru? Díky moc.
habitat3 (34)|20.7.2006 15:45
mam par otazek k hp hw6515:
1) kdyz budu mit v pristroji sd kartu a pak tu mensi sd,nebude se to nejak hadat..?
2)jde nejak nastavit jine zvoneni ne sms a dat mp3 zvoneni na normalni hovor..?
3)Jak nahrat POI do Igo 2006


diky moc
habitat3 (34)|23.7.2006 00:25
dalsi otazka..
jaka je nej. externi klavesnice k 6515..?
habitat3 (34)|23.7.2006 14:26
nevim jestli to znate,ale tady je cestina..je zadarmo http://xda.ic.cz/beta/htm/lokalizace.htm
Fiend (26)|29.8.2006 18:20
[QUOTE="habitat3"]mam par otazek k hp hw6515:
1) kdyz budu mit v pristroji sd kartu a pak tu mensi sd,nebude se to nejak hadat..?
2)jde nejak nastavit jine zvoneni ne sms a dat mp3 zvoneni na normalni hovor..?
3)Jak nahrat POI do Igo 2006


diky moc[/QUOTE]

ad 1) zalezi v jakem poradi to tam strkas...

prvni se prihlasi jako Storage card a druha jako Storage card 2.

po resetu se jako prvni prihlasi ta vetsi, takze pokud jsi to mel nahrane v opacnem poradi, musis to pak vyndata a strcit ve spravnem poradi...

ad 2) mp3 jde, kdyz nakopirujes mp3ku do /windows/rings a sms nevim, jak zmenit.. na to jsem jeste neprisel, ale myslim, ze to bude podobne

ad 3) IGO nevim, do tomtom se to jen nakopiruje k mape tusim
MD_ce4you (1)|23.8.2007 17:04
[QUOTE="habitat3"]mam par otazek k hp hw6515:
1) kdyz budu mit v pristroji sd kartu a pak tu mensi sd,nebude se to nejak hadat..?
2)jde nejak nastavit jine zvoneni ne sms a dat mp3 zvoneni na normalni hovor..?
3)Jak nahrat POI do Igo 2006


diky moc[/QUOTE]

3) Když dojedete na místo, které chcete uložit jako MOJE POI. V igo se vrátíte do HLAVNÍHO NENU. Tady si najedete na MAPA a v pravém dolním rohu otevřete vyskakovací lištu. A opět v pravém dolním rohu je otázka Přidat POI.
To je asi tak vše.

MD
phoenixx (5)|24.8.2007 11:01
chalani, ako dlho vam na tomto PDA 6515d nabieha iGO ??? nemate nejaky test soft aby som zistil ci mam vobec funkcne GPS na tom PDA ??? dik moc ...