Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA III a WM5

ob3l1x (86)|6.4.2007 19:32
[QUOTE="Duddits"]udelej hard reset:camera+nahravani+reset,objevi se ti menu,prvni slozku nechat na NO,dve pod ni na YES,ovlada se to pomoci camera a nahravani,potom tlacitkem mail potvrdis[/QUOTE]
parada dakujem uz vsetko funguje tak ako ma :) a zda sa mi zatial lepsi ten WM5 ako WM2003SE :)
Duddits (217)|6.4.2007 19:54
No slava, taky jsem se s tebou nadrel..:D
Duddits (217)|7.4.2007 07:48
Tak R2 od Baniaczka je na svete : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=301533

to Reskator: Baniaczek pise,ze je "corrected sim toolkit"
ob3l1x (86)|7.4.2007 08:53
oplati sa mi upgradovat na r2 ?
Duddits (217)|7.4.2007 08:59
hraju si s tim asi hodinu a zatim to vypada velmi dobre,super rychla ROMka,jedine co nefunguje je prvni zapinani wifi z comm manageru,ale to v zadne zatim nechodilo a myslim,ze uz to nikdo asi nevyresi
ob3l1x (86)|7.4.2007 12:07
no nahodil som r2 a neviem ako mam zapnut BT nech sa snazim ako chcem nezapanem ho a stale ho mam vypnuty ... :(
dalsia zavada nejak sa mi nedari pripojit zariadenie k PC cez kolisku lenze ani po odinstalovani a nainstalovani driverov to neslo ani po reinstalle activ sync to nejde :( stretol sa s tym este niekto ?
Duddits (217)|7.4.2007 19:01
Nemam zadny problem, BT jde zapnout z Comm Manageru a Activesync v PC mi to bez problemu najde. Udelal si po flashnuti hard reset?
kapu_ce4you (268)|8.4.2007 08:50
Mam jednu otázečku co v té nejnovější (víše zminované) ROM nejede? Ja mam na svým blueAngelu stále WM2003SE a nemám stím žádný problém, jede mi zatím naprosto vše na 100%, ani soft reset nepoužívám max 1za měsíc, když skouším nákou kravinu, ale už přemýšlím že přejdu na novější WM nejlépe WM6, ale tá asi na andílka nebude :-(
Takže jednoduše řečeno jaka je ta nejnovější ROMka?
kapu_ce4you (268)|8.4.2007 12:31
Tak už tam mam tu nejnovější rom a zatím pohoda!
Jinak žádný rozdíly nevidím jen jinej vzhled a par nových věcí, ale zatím testuji mam je asi 30 minut!!;)
CZAR (27)|8.4.2007 13:13
nenasel by nekdo nekde strucny navod, jak na flashnuti novy romky? Mam tam stale W2003 ...
ob3l1x (86)|8.4.2007 13:38
[QUOTE="Surgical"]Takze:
1) Vsechny Eurotelacke BlueAngely, ktere jsem mel v pazourech, nejsou locknute na operatora, GetDevice Data u nich hlasi PH20B 0 B WWE E BRIGH001 a pak verzi ROM, ExtROM a Radio. Z toho vyplyva, ze konkretne u Xplode ROM ani Logout ROM (kterou momentalne pouzivam, predtim Xplode) neni treba patchovat nk.nbf (coz je vlastni ROM) na operatora, odpadne tedy opruz se SetOperator.
2) Puvodni verze Radio v Eurotel XDAIII byla tusim 1.10, doporucuji upgradovat na 1.13 nebo 1.15, lze to udelat nezavisle i po upgradu na WM5 i pred nim, zadna z WM5 ROMek RadioROM neobsahuje (soubor radio_.nbf).
3) ROM BlueAngela pro instalaci WM5 lze zvetsit "zrusenim" puvodni ExtROM, tedy zrusit ji uplne nelze, ale lze ji preformatovat na symbolickych 128 kb. Vrele doporucuji. Je k tomu treba nainstalovat do cihly soubor enablerapi.cab pote (vetsinou po SR) spustit v cihle programek Repart_Doc.exe, nastavit pozadovanych 128kb a spustit.
4) Nyni mame pripaveno k flashovani. EnterBL nefunguje (preklad je Enter BootLoader), musime zarizeni do Bootloaderu spustit rucne, tedy Power+Camera+Reset, na obrazovce se objevi Serial. Vlozime cihlu do kolebky, zmeni se na to na USB.
5) Spustime vlastni flashovani. ExtROM soubory na kartu vubec davat nemusime, flashujeme stejne bez karty a jednotlive soubory dle vlastniho vyberu lze stejne doinstalovat rucne kdykoli pozdeji. Po dobu flashovani vydrzet s nervem, mit kolebku na nabijecce (a predtim nabite PDA), flashovaci program sam oznami, kdy lze PDA vyjmout.
6) Po flashovani je potreba provest HardReset, ktery se provadi jinak, nez na WM2003SE. Tedy stisknout Power+Reset a ihned (nebo soucasne s predchozimi) Camera+Record, pridrzet. Objevi se obrazovka, kde jsou v horni casti tri radky. Prvni (KITL) lze ponechat na No, ostatni dve polozky je potreba zmenit na Yes. Pomoci Record se prekakuje mezi polozkami tlacitkem Camera se meni Yes/No, nebo naopak, uz jsem to popisoval v tomto threadu drive. Pote tlacitkem posty (obalka) v horni rade tlacitek pod displayem dokoncit HR (zbela obrazovka a pote nabehnout vodorovne barevne pruhy, pote welcome screen a pak uz klasicka - kalibrace atd. atd. atd.
7) Aplikovat potrebne patche, eventualne nahrat vybrane aplikace a customizace, ktere jsou jinak v ExtROM, pozor, ne z ExtROM pro WM2003SE!!!)
8) Zacit pouzivat BA s WM 5.x AKU 3.x good luck!

P.S. Posledni varovani. Moje Logouts ROM 5.4.0.10 je skvela, ale nezobrazuje korektne defaultni dialer pro zadani PIN SIM karty, vlastni dialer telefonu uz beha O.K. Proto pro jistotu doporucuji jeste pred vlastnim flashovanim pouzivani PIN na SIM karte vypnout. [/QUOTE]

tu mas navod je aj na 9tej strane :) aj ja som ho prehliadol :)
kapu_ce4you (268)|8.4.2007 15:11
Pisnu ti na ICQ také jsem to dělal dneska!
kapu_ce4you (268)|8.4.2007 17:33
Prosímvác co jsou ty aplikace v:
Helmi_BA_WM2k5_AKU3.5_v1.4.CF2.R2.rar\ExtROM

Tydle soubory neznám:
Terminal Services.cab
Transcriber.cab
AutorUN.EXE

Dík
CZAR (27)|8.4.2007 17:42
nevite nekdo, jestli jde nejak nastavit, aby se mi zobrazovaly jenom kontakty z pameti telefonu a ne i ze SIMky ?
Duddits (217)|8.4.2007 22:04
Umi to vypnout SK Tools
CZAR (27)|8.4.2007 22:50
mozna budu za lamku, ale stejne se zeptam. Na co je RadioROM? Ma smysl ji upgratovat? Mam v BA verzi 1.00
Surgical (2364)|9.4.2007 00:11
RadioROM jsou nizkourovnove ovladace GSM,BT a WiFi modulu. Updatovat je rozhodne cenu ma.
kapu_ce4you (268)|9.4.2007 10:50
A co sou ty aplikace co jsem psal víše nevíte?
No nic du je odzkoušet! ;)
Surgical (2364)|9.4.2007 20:47
Terminal Services jsou terminal services, cesky sluzby terminalu. Umoznuji pripojit se k pocitaci, na kterem bezi sluzby Terminal Server jako klient. Jedno z nejefektnejsich (nikoli nejefektivnejsich) vyuziti byva zobrazeni vzdalene plochy pocitace a jeho ovladani pres terminal klienta.
Transcriber je jeden ze zpusobu zadavani textu do PDA pomoci rucne psanych znaku. Obdobna zalezitost na Palmech se nazyva Graffiti.
Autorun.exe v danem pripade nema nic spolecneho s funkci PDA, slouzi jen k davkovemu spusteni (batchi) instalace souboru z Extended ROM.
ZAKY_ce4you (53)|10.4.2007 01:08
Cagos.Presel jsem na WM5 a potreboval bych helpnout s jednou věcí : při synchronizaci s PC se mi za boha nesynchronizujou ukoly ... atd z velkýho outlooku ( jediný co se mi podaří nacpat do MDA jsou kontakty tot vše)Verzi AS mám 4.2 - pod WM3 mi všechna synchronizace běžela korektně - poradí mi někdo prosím už jsem vyzkoušel snad všechno a nic.Předem díky.
CZAR (27)|10.4.2007 10:46
[QUOTE="Surgical"]RadioROM jsou nizkourovnove ovladace GSM,BT a WiFi modulu. Updatovat je rozhodne cenu ma.[/QUOTE]
a pujde mi to udelat pres tento postup, kdyz mam puvodni verzi 1.00?

[CODE]First Method (Quick/Easy) (TYPE II)

BA_RRPT_Radio_11500.exe

1. Download update to desktop
2. Unrar or unzip all files in exe or rar into a new folder
3. Open the folder with the extracted files
4. Download this file: MaUpgradeUt_noID.ZIP
5. Extract MaUpgradeUt_noID.exe from this file and place it with the other upgrade files.
6. Run this new exe file instead of BaUpgradeUt.exe to update your rom
7. If you get an error the first time, run MaUpgradeUt_noID.exe again without touching your device (don't take it out from the cradle, don't reset it, don't touch it at all!)[/CODE]

...musim zalohovat BA nebo o zadna data pri tomto postupu neprijdu? dekuji
Duddits (217)|10.4.2007 17:19
o data neprijdes
reskator (71)|10.4.2007 21:25
[QUOTE="Duddits"]
to Reskator: Baniaczek pise,ze je "corrected sim toolkit" [/QUOTE]

no moc tomu uz neverim :)

pac se mi nechtelo downgradovat, tak jsem minulej tejden zasel do eBanky a nastavil jiny prihlasovani nez pres Sim Toolkit
reskator (71)|10.4.2007 21:31
[QUOTE="Duddits"]Tak R2 od Baniaczka je na svete : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=301533
[/QUOTE]

dokaze nekdo posoudit v cem je to lepsi nez Xplode AKU 3.5 R4?
ob3l1x (86)|11.4.2007 12:54
neviem ako vam ale mne ten WM5 nejak nejde rychlejsie skor by som povedal ze zariadenie ze strasne pomale ... ked necham zariadenie dlhsi cas nevyuzivane proste mam ho zapnute ale netelefonujem ani sa nehram a potom zapnem wifi alebo hocijaku aplikaciu a ide to straaaasne pomaly ... mate niekto podobny problem ? WM2003SE mi to nerobilo ... teraz musim skoro kazdy den dat aj niekolko krat softreset ...
Duddits (217)|11.4.2007 14:01
ad Baniaczek vs Xplode:

Myslim,ze obe ROM maji stejny zaklad a ze si oba guru mezi sebou vymenuji zkusenosti. ROMka od Baniaczka ma uz CF2,coz se hodi,nemusi se instalovat extra a u R2 jdou menit tematka vcetne pozadi.

Jinak je na kazdem,ktera ROM mu vyhovuje,podle me se lisi jen malo(zvuky,ikonky,utilitky)
ob3l1x (86)|11.4.2007 15:04
no ja uz vazne zacinam uvazovat o navrate na WM2003SE v robote mame wifi lenze mojmu BA sa nejak neraci zaziadat si o kluc na pripojenie a len ako drbnuty sa stale snazi pripojit ale nepripoji ho to samozrejme ... BT sa snazim zapnut ale nejde (nechce sa mi stale softresetovat) a celkovo to ide nejak na pip ...
Duddits (217)|11.4.2007 15:35
musis to mit nejaky nakopnuty,ja nemam nejmensi problem s wifi ani s BT
ob3l1x (86)|11.4.2007 16:15
[QUOTE="Duddits"]musis to mit nejaky nakopnuty,ja nemam nejmensi problem s wifi ani s BT[/QUOTE]
ale nechapem co by mi to mohlo dobabrat :( mam tam jedine Resco a ICQ.
Duddits (217)|11.4.2007 16:31
Resco klavesnici mam taky,ta je v pohode. A mas problemy hned po hardresetu nebo az kdyz tam nainstalujes aplikace?
ob3l1x (86)|11.4.2007 18:14
[QUOTE="Duddits"]Resco klavesnici mam taky,ta je v pohode. A mas problemy hned po hardresetu nebo az kdyz tam nainstalujes aplikace?[/QUOTE]
hned od hardresetu este som tam nic nenahodil a uz blbol BT aj WIFI ...
Duddits (217)|11.4.2007 19:36
Mas cist,co k ROMce pise Baniazeck na prvni strance:

Turn on WiFi: Do it only once after soft reset. This procedure will load WiFi driver into system drivers. Start Comm Manager. Select from menu: Settings/WLANsettings. Tap "Turn on WLAN". If there are any WiFi networks available - device will try to connect to. Provide proper parameters (network name, authentication, encryption, keys etc). Probably device would not connect. Go back to "Comm Manager". Turn WiFi off. Since that use only Comm Manager to turn WiFi on and off. There is easy way to recognize if it is required to load WiFi driver, or it is enough to turn on. Look at todays wireless plugin. If there is listed WiFi in any state - there is no need to load driver tapping "Turn on WLAN". Resolving this issue is not easy. If you are interested - read this: http://www.teksoftco.com/forum/viewtopic.php?t=194
ob3l1x (86)|11.4.2007 21:03
no takze urobil som hard reset.
nanovo som naflashoval WM5 baniaczek R2
spravil som softreset a potom som spravil s wifi to co pisal baniaczek lenze vyskytol sa problem ze PC sa nejak nevie spojit s BA ... skusal som odinstalovat ActiveSync aj driver odpojil som BA od PC nainstaloval som ActiveSync pripojil som BA nainstaloval sa driver ale nenaslo ho tak som skusil este restart PC ale ani to nepomohlo.
ja uz vazne neviem co s tym este mam spravit ...
p.s: pc vie ze zariadenie je k nemu pripojene lenze ten debilny activsync s nim nejak nevie pracovat ...
Duddits (217)|11.4.2007 21:40
Tak mas nekde chybu v pc,flashnout to jde,jak pises,podivej se jeste do nastaveni Activesyncu,jestli tam mas zaskrtnuto USB
ob3l1x (86)|11.4.2007 22:07
[QUOTE="Duddits"]Tak mas nekde chybu v pc,flashnout to jde,jak pises,podivej se jeste do nastaveni Activesyncu,jestli tam mas zaskrtnuto USB [/QUOTE]
praveze mam vsetko toto som uz skontroloval ale nejde stale ...
teda raz mi to nabehlo neviem co sa stalo podarilo sa mi urobit jednu synchronizaciu nahodil som kontakty a kalendar a padlo to a uz sa zase nevie spojit s PC :(
maximus.cz (22)|12.4.2007 01:47
Zdravim mam WM5 na MDA III.Ale dva problemy. 1: mam nektere ikony dvakrat je to normalni ? 2: nespustim kontakty. Testoval jsem dve rom 1 je Helmi_BA_WM2k5_AKU3.5_v1.4.CF2.R2. .2 BA_WM5_AKU3.5_R4-xplode.lazy.release. tu mam v pristoji.Dekuji za pomoc
maximus.cz (22)|12.4.2007 05:29
mam uz treti vec. nejde zapisovat veci do kalendare :-[
ob3l1x (86)|12.4.2007 10:19
Takze skusim tu napisat ako flashujem a co vsetko robim a poviete mi ci nerobim nieco zle ak to ani potom nepojde nahodim naspat 2003SE
1. Spravim hardreset Kamera+Nahravenie+Reset - prve NO a dalsie 2 YES potom potvrdim tlacidlom MAIL
2. do bootloaderu sa dostanem Kamera+Nahravanie+Power+Reset na display je Serial pripojim na kolisku uz je USB
3. Spustim MaUpgradeUt_noID.exe naflashuje sa telefon pockam kym mi nevyhodi okno ze mam odpojit telefon a spravit soft reset (resetnem telefon Power+Fotak+Reset)
4. Pustim comm manager dam settings Wlan settings dam Turn on WLAN, najde mi nejake siete dam pripojit na jednu zadam WPA nepripoji, idem naspat do comm manager vypnem wifi, vypnem comm manager a uz mam wifi na today obrazovke ako mam siet tak tam mam aj Wi-Fi: Off
Lenze pripojenie cez kolisku ani za svet nechce spojit PC a PPC uz som skusal vsetko nechapem co robim zle ale uz som z toho debil.
CZAR (27)|12.4.2007 11:13
taky se mi dneska nedari pripojit k pc pres active sync.... naposled jsem udelal reset a nejde se pripojit :( nevite co s tim ?pise mi to nejaky potize s IP adresou, ze je neplatna...
CZAR (27)|12.4.2007 12:20
pise mi to po kontrole tohle:

[CODE]Nelze získat adresu IP zařízení. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s adresami IP. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Nelze navázat připojení mezi počítačem a zařízením. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s připojením. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65257[/CODE]

po postupu uvedenym na strankach se nic nezmenilo...
ob3l1x (86)|12.4.2007 12:59
takze nahodil som inu verziu WM5 presnejsie tuto : BA_WM5_AKU3.5_R4-xplode.lazy.release


edit : zatial vsetko funguje tak ako ma a nepostrehol som ani spomalenie systemu ako pri baniaczkovej verzii ...
Duddits (217)|12.4.2007 20:33
Divny ,mne ta Baniaczkova R2 bezi uplne bez problemu a rychle:?
CZAR (27)|12.4.2007 20:51
me pres Baniaczkovu R2 nejde soucasne wifi a activesync ...pokud chci pripojit BA k PC, musim udelat soft reset, abych nemel nacteny ty ovladace a pak se spojim, pokud jsou nacteny tak nikoli- pise to, ze nemuze dostat IP adresu :/
Duddits (217)|12.4.2007 20:56
Aha, tak to je ten problem Obelixe :D Koneckoncu,proc mit zapnutou wifi,kdyz jsem koneknutej k PC? ale to asi nepujde s zadnou ROMkou,kdyz si wifina vezme IP,tak uz Activesync nemuze
CZAR (27)|12.4.2007 22:32
[QUOTE="Duddits"]Aha, tak to je ten problem Obelixe :D Koneckoncu,proc mit zapnutou wifi,kdyz jsem koneknutej k PC? ale to asi nepujde s zadnou ROMkou,kdyz si wifina vezme IP,tak uz Activesync nemuze[/QUOTE]
no ona je Wifina prakticky vypnuta, jen jsou nacteny ty ovladace a uz to nejde...ale nechapu, proc to jeste vcera slo (a nic jinyho jsem s tim nedelal)
ob3l1x (86)|12.4.2007 23:09
[QUOTE="CZAR"][QUOTE="Duddits"]Aha, tak to je ten problem Obelixe :D Koneckoncu,proc mit zapnutou wifi,kdyz jsem koneknutej k PC? ale to asi nepujde s zadnou ROMkou,kdyz si wifina vezme IP,tak uz Activesync nemuze[/QUOTE]
no ona je Wifina prakticky vypnuta, jen jsou nacteny ty ovladace a uz to nejde...ale nechapu, proc to jeste vcera slo (a nic jinyho jsem s tim nedelal)[/QUOTE]
skus nahodit ten WM5 od Xploda co mam ja s tym som zatial ziaden problem nemal a to som sa uz pripajal aj na WIFI a potom ActiveSync a vsetko slapalo ako malo ziaden reset ... zatial som s touto verziou uplne spokojny :)
kapu_ce4you (268)|13.4.2007 06:55
Ja s tou Helmiho R2 nemám nejmenčí problém!!
A je pravda že když jsi napojen na wi-fi a zaroven na AS tak to nepojede, ale když vypneš wi-fi tak bez problémů, ted jsem to zkoušel ukončil jsem wi-fi a na notbuku hned naběhl AS:)
Skus ještě jednou flashnout tu ROM tam třeba se ti to nak špatně udělalo?!
Duddits (217)|13.4.2007 07:51
Xplode poskytl WM5 AKU3.5 R4.1 Rom Kitchen v2 ,ROMku si muzete sami customizovat :yes:
Surgical (2364)|13.4.2007 10:24
To zas bude mrtvejch....:D
Duddits (217)|13.4.2007 10:31
To jo...:D

vyzkousel sem to a je to v pohode