Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 26

Téma: GPS v letadle

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Myslíte , že se může používat GPS spojena s PDA pomocí bluetooth v letadle?
    Při startu se totiž musí vypnout všechny elektronické přístroje a za letu se nesmí používat počítače.
    Víte o tom něco konkrétnějšího?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

nemuzu rict, jak to je doopravdy, ale teoreticky jo s kabelovou, nebo integrovanou GPSkou...s BT je to asi problem, ale to nevim..signal GPS jen signal prijimaji, takze tam neni problem...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

ale myslim ze letusky nebudou patrat zdali je to spojeno kabelem ci BT pokud je zakaz pc na palube tak vam ho zabavej a je po legraci. a vrati jestli budete hodni na konci skolniho roku tedy letu

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

samozrejme nic podobneho nepouzivat pri startu a pristani (proste kdyz sviti napis pripoutejte se), BT by vadit nemel, ale nevim jestli signal GPS projde trupem letadla, u moji GPS bylo v manualu, ze muze vadit i nektera izolace ve strese auta.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Mně fungovala GPS jak normální, tak i BT. Jednou dokonce se šla letuška zeptat pilota, zda to mohu za letu používat. Myslel jsem, že kecá, skočí si na kafe a přijde, že to nejde, ale vrátila se, že to mohu používat vždy, když nemusím být připoutaný. :yes:

Nováček
    Registrace
    Sep 2005

cool, by som vazne necakal, ze ten signal prejde cez trup lietadla. a pochybujem ze cez to okienko by si chytil 3 satelity

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Pochybuješ správně, protože jsem těch satelitů chytil skrz okénko víc. Skrz trup jsem nechytil nic. Ostatně za tři neděle letím do států, tak to zase zkusím a poreferuju, kolik jsem na svou ASUS BT-100 ulovil satelitů.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

onehda jsem letel do Bulharska a taky mi GPS krasne ukazovala. 3-5 SAT. Myslim, ze pracovala i okenka pres ulicku. Dokonce jsem mel nekde vyfoceny display GPS za letu.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Ale co to jejich varování mít vypnuté počítače i během letu?

Nední tu náhodou pilot, který by to osvětlil ?

:-)))

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

ono je to zhruba tak, ze to ma kazda letecka spolecnost jinak. Nekde je neco dovolene, jinde vubec nic. Na mne to pusobi, ze to je hlavne PRO JISTOTU. Ale pripravuje se moznost pouzivani mobilu /a taky mastnych cen/ na palube letadla v prubehu letu.
    A dokonce -kdyz jsme jeli autobusem Neoplan do Francie na hory, ridic to mel vylepene taky -nepouzivat mobily v prubehu jizdy. Je to moderni autobus, ma to hodne elektroniky a mohlo by to ovlivnit ovladani...

Nováček
    Registrace
    Sep 2004

cool, by som vazne necakal, ze ten signal prejde cez trup lietadla. a pochybujem ze cez to okienko by si chytil 3 satelity
    ale jo ) v pohode chytnes 3 i vice satelitu ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Dost dobra je ta nadmorska vyska.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

rychlost taky, to je vic, nez bezne jedu busem

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

Letěl jsem minulý týden s Travel Service do Egypta. Za letu jsem si zapnul (ruční turistickou) GPS, ale při podávání jídla si toho letuška všimla. Zeptala se, co to je (jestli foťák, či co) a prý GPS určitě ne, protože jim to ovlivňuje navigaci.

Docela mě s tím vytočila. Ale co člověk může dělat. Hádat se tam s ní nebudu, i když vím, že lže.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

GPS v letadle používám, ale vždy to oznámím při vstupu na palubu. Používám turistickou Vistu u okénka, je to nepohodlné, ale za ty zobrazované údaje to stojí. Připojit se k PDA přes bluetooth by byla asi velká troufalost, vyzářený výkon BT je při dosahu až 30m přecejenom značný. Jednou, kdysi dávno, za mnou přišel kapitán (to byla GPS ještě vzácná), přátelsky jsme pohovořili, řekl mi, že má svou soukromou v kabině, jen tak, pro navigaci to používat nesmí. V jiném případě byla vidět mapa GPS na monitorech pro pasažery.

Jen jednou mi použití GPS zakázali, každopádně ji vypínám při startu a přistání, takový je předpis, i když se jedná o pouhý pasivní přijímač. Je ale fakt, že každá přijímací anténa část přijmuté energie vyzáří zpět a může ovlivnit vysoce citlivá elektrická zařízení.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Přístroj s dobře čitelným displejem na slunci/použití v malém letadle
    Od zuzkys v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 11-02-2008, 20:37
  2. mda v letadle
    Od Kily v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 29-08-2006, 16:22
  3. Dobíjení PDA v letadle
    Od j-cop v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 08-08-2005, 20:31