Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VGA s WM5 do vánoc-ano, či počkat?

Kája_oldd (759)|28.9.2005 23:47
Dobrý večír, poohlížím se po VGA zařízení s novými wokny. Ale nejsem si jist. Připravuje je Acer N311, Looxík za N500 řadu a na trhu je Dellík x51v.

Poměrně vede dell (také proto, že je jediný na trhu z mého výběru:D ), vcelku kvalitní zpracování, na "předchůdce" minimum kritiky. jen mě mrzí absence usb hostu, foťák asi taky přežiju, a slabší wifi už vůbec, ale stejně, i když USB host není zrovna dokonylý, když bych se ho měl vzdát, chci se zaptat-jak dobře pracuje, jaká býva tak průměrná rychlost přenosu?

A vlastně proč se ptám: Před vánoci má přijít onen acer i loox na trh, teoreticky, má cenu čekat, nebo o nic nepřijdu vánoční koupí, třebas delíka?
yasmeene2 (794)|29.9.2005 00:59
Podle mě delem nic nezkazíš, je to výborné zařízení a za dobrou cenu.
Zdenek Malinsky (9781)|29.9.2005 06:28
Dell a slabší WiFi? Jak si na to přišlel? Já s tím žádný problém nemám.
USB host - využiješ ho? Možná ano (ale to si zatím jen myslíš), ale zase ztrácíš mobilitu v podobě dalších kabelů a nabíječek a.....:? Navíc, co vím, tak u Aceru funguje jen přes kolébku, takže nic moc.
Nový Loox n 520 nemá VGA, procesor 312 MHz, jen 27 MB ROM.
Nevím, jakou zvolí výrobci obchodní politiku, ale problémy se staršími top modely a jejich upgrade na WM 5.0 má nejen HP, ale i FSC, takže těžko odhadovat, zda budou chtít zároveň uvádět nové VGA modely s WM 5.0. Ostatní výrobci se k novým modelům, ani upgrade stávajících na WM 5.0 zatím nijak nevyjádřili,takže buď si pořiď Dell Axim X51v za velmi slušné peníze nebo můžeš čekat, ale pořád "bude ve vzduchu" nový a lepší model, takže takto můžeš jen čekat, čekat, čekat...

EDIT:
To "slabší" WiFi si můžeš přijít prohlédnout v sobotu 15.10. do pizzerie LaPalma na Palmovce v Praze 8. Od 14 do 23 h. se tam bude konat 8. pražský sraz ce4you.
Kája_oldd (759)|29.9.2005 07:32
díkes, to jsem potřeboval vědět. K tomu wi-fi - já jen reaguju z recenzí, kde se schodli. Prý funguje bezva, je jen náročnější na dobrý signál, ale to mi vcelku neva. Koukám, že dellík asi opravdu bude nej volba;)
beecher (9270)|29.9.2005 09:53
Tak sup, sup, at uz vite na co ta krabicka s okenkem je... ;) :yes:
Kája_oldd (759)|29.9.2005 15:34
ale jednu i mám, ale tahle asi bude epčí:D
PavelR. (2184)|29.9.2005 17:41
... rovnez radim necekat, Dell x51v vypada dobre; jeste si ale zapomel zminit slabsi vydrz, ktera se uvadi v souvislosti s X50v a na pocketpcthoughts i u X51v (lze ale resit dalsi/rozsirenou baterii) ...

Osobne mne X51v take laka, ale jeste porad cekam na to jak to v CR bude s MDAc2 a MDA Pro (jejich cenou a zda se vubec u nas budou prodavat) ...

PavelR.
Zdenek Malinsky (9781)|29.9.2005 18:38
Baterie se mi nezdá extra slabá. Vydrží zhruba stejně jako iPAQ 4150, ale zde záleží na síle podsvícení a spuštěných aplikacích včetně žrouta energie Wi-Fi.
Je možné koupit silnější baterii-např. Mugen 1800 mAh, která kupodivu zvětší tloušťku jen o 2,3 mm.
OT-mě u žádného zařízení nevydrží baterie ani 3/4 deklarované doby. Jediná výjímka byla Mlokia 5110, kterou kupoval bratr uz ve výprodeji za 1 Kč, pak ji užíval asi 3 roky a teď ji má matka taky přes 3 roky. Původní baterie a výdrž cca 7-10 dní. Divné.

2 PavelR
Ty nebudeš čekat na upgrade svého Hx, že chceš MDAc2 nebo MDA Pro? :O
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2005 18:52
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Mugen 1800 mAh, která kupodivu zvětší tloušťku jen o 2,3 mm.[/QUOTE]No, tak tedy nic moc, hx 4700 má 1800mAh již v základu a přijde mi to jako minimum aby to něco vydrželo bez běhání od zásuvky k zásuvce.. Tak to Vás Delláci trošku lituji, bez dokoupení té silnější baterie to musí být celkem zábava, otravovat se všude kam přijdete s nabíjením.. :?
PavelR. (2184)|29.9.2005 19:51
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]2 PavelR
Ty nebudeš čekat na upgrade svého Hx, že chceš MDAc2 nebo MDA Pro? :O [/QUOTE]

Zdenku, ja uz sveho iPAQa 4700 nemam cca 3 tydny :)
beecher (9270)|29.9.2005 20:37
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Tak to Vás Delláci trošku lituji...[/QUOTE]Neni treba, mi mame zase narozdil od Hxka primo v Dellu setreni baterii nastavovanim frekvence CPU podle vytizeni... ;)
PavelR. (2184)|29.9.2005 20:44
... no tak, nechte toho vzájemného pošťuchování :) ... na hx4700 fungují hned dvě přetaktovací aplikace ...
beecher (9270)|29.9.2005 20:53
Jo, to i na Dellu, ale ty jsou placene, ze... ;) :D
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2005 21:23
Co to je ten program na to nastavování frekvence procesoru? :O :D K čemu to jako slouží? :O :D To je takové to jak když se zapne tak se všechno brutálně zpomalí a zleniví, a nedá se s tim dost dobře pracovat bez pořádné dávky kuráže a trpělivosti? Ale to tedy vlastně nemusim vůbec používat, ani za to platit, když má hx 4700 tak silnou baterii již v základu, a vydrží dost dlouho ikdyž jede stále na plný výkon, že? ;) :yes: Jinými slovy, pokud by si někdo jako já (nikdy cihly a počítače nepodtaktovávám, spíše naopak.., a řekl bych že rozhodně nejsem sám, stačí sledovat jaký zájem všeobecně diskuze o přetaktování PDA/MDA vždy vyvolají..) koupil Della, čeká ho nezbytná několikatisícová investice do pořádného akumulátoru co už konečně něco vydrží, a navíc by mu ještě zařízení o nějaký ten milimetr "ztloustlo", a vypadalo by jak Wendy? No fuj..:? :))
beecher (9270)|29.9.2005 21:34
No, na Hxku se asi vsechno zpomali, holt ja ti za to nemuzu, ze mas tak slabe PDA a musis ho mit porad naplno, aby ti vubec bezelo...

Na Dellu je schema zmeny frekvence odladene tak, ze to, ze s timto nastavenim fungujes, nikdy nepoznas... ;)
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2005 21:36
Vsaď se že bych to poznal..;) Prostě máme každý jiné nároky na komfort práce.. Pro mne komfort znamená vysokou rychlost, výdrž a stabilitu, nemam čas čekat dvakrát tak déle než se mi přepočte nějaká trasa nebo vykreslí nějaká ta stránka. Chci výsledky pokud možno hned. Včera bylo pozdě! :D Jinak myslím že o nějaké lenosti hxka netřeba polemizovat, oba víme že žádná neexistuje. ;) Alespoň ve srovnání se současnou konkurencí. Ne nadarmo je Pavel Koza (a nejen on..) naštvaný že HTC Universal dostal do vínku slabší procesor než by bylo záhodno. 520MHz není málo, ale proč se okrádat o možnost vyšší rychlosti zpracovávaných úloh a tedy i o větší komfort a pohodlí práce se zařízením..:yes:
Kája_oldd (759)|29.9.2005 22:56
Tak když už je hádka, to se musím hnedle taky přidat...na jedné z recenzí x51v co tu byl na ni odkaz nějaký pán povídal, že tenhle stroj má s wokny 2005 prý takřka srovnatelnou rychlost vykreslování ako qvga se starými wokny...no toho pána neznám, nevím, ale stejně, esli je pravda, že mu ve woknech (dellíku) bude pomáhat grafika, tak může jet s klidem na polovinu výkonu a ipagu bude stačit (snad:D ) mno co, delík i s větší barekou (bo dvěma) stojí jako normoš ipag, nemýlím-li se?;)
beecher (9270)|29.9.2005 23:12
No, az na par haleru v podstate ne... ;)

Takze je uz rozhodnuto a vy na Dell.cz mackate u polozky X51v objednat, ne? :yes:
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2005 23:26
[QUOTE="Kája"]ale stejně, esli je pravda, že mu ve woknech (dellíku) bude pomáhat grafika, tak může jet s klidem na polovinu výkonu a ipagu bude stačit (snad:D )[/QUOTE]No, když já ale hry na PDA vážně nehraju..;) A těžko ta grafika sama spočítá načítání stránky idnes.cz či mobilmania.cz, nebo otevření dvou megového excelu s makry.. Nebo těžko sama přepočítá alternativní trasu při navigování v autě..

[QUOTE="Kája"]mno co, delík i s větší barekou (bo dvěma) stojí jako normoš ipag, nemýlím-li se?;) [/QUOTE]No to víš, za kvalitu se holt musí platit.. ;) Těžko by jsi mohl z těch pár šupů co stojí Dell sponzorovat magnesiové tělo, kvalitní akumulátor či brilantní a velký VGA displej.. Někde ten Dell musel ušetřit peníze na tu grafiku, a myslím že při pohledu na jeho displej ti hodně rychle dojde kde přesně to bylo..:)
beecher (9270)|30.9.2005 07:35
Aha, ze to Hxko je kvalitni...
Magneziove telo, je sice hezka vec, ale ve tvaru, ktery se neda drzet dlouho v ruce? BlueTooth driver a WiFi driver, zmrseny tak, ze se kvuli nim musi vymyslet berlicky pro programy, aby na tom vubec chodili? Touchpad, ktery se neda rozumne pouzivat? Nacpat tam neco, na co neni nekdo schopen napsat driver pro WM5? Odumirajici ROMka (nejsi totiz prvni ani posledni)?

Kvalita... :yes:

EDIT:
[QUOTE="Miloš Strouhal"][QUOTE="Kája"]ale stejně, esli je pravda, že mu ve woknech (dellíku) bude pomáhat grafika, tak může jet s klidem na polovinu výkonu a ipagu bude stačit (snad:D )[/QUOTE]No, když já ale hry na PDA vážně nehraju..;) A těžko ta grafika sama spočítá načítání stránky idnes.cz či mobilmania.cz, nebo otevření dvou megového excelu s makry.. Nebo těžko sama přepočítá alternativní trasu při navigování v autě...[/QUOTE]1. Mluvime o zobrazovani GUI, tedy vlastniho prostredi WM, ne o hrach. -> s nacitanim stranky to nepomuze, ale dostane to rychleji na display...
Pavlucha (1496)|30.9.2005 09:24
No nic kucí, do Vánoc času dost, tak to na chvilku zamkneme, ne? :evil: