Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

16.11.2019, Milan Šurkala, aktualita

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

Automobilce Ford unikly fotografie připravovaného nového Mustangu Mach-E. Nejde o tradiční dvoudvéřové sportovní kupé, ale o rychlé elektrické SUV, což mnozí fanoušci Mustangů nemohou přenést přes srdce. Únik má na svědomí konfigurátor, který byl rychle stažen. Objevilo se zde několik snímků, ale veskrze žádné užitečné informace. Prozatím jen víme, že budou k dispozici verze se zadním pohonem i pohonem všech čtyř kol.
 
Ford Mustang Mach-E
 
Také bude k mání několik konfigurací, co se týče výkonu. Zrychlení na 60 mph by měla auta zvládat za cca 6,5, ale i 3,5 sekundy dle verze. Pokud jde o dojezd, dle normy WLTP by měly nejlepší verze nabídnout až 370 mil (595 km). V řeči americké normy EPA se pak hovoří o rozsahu 230 až 300 mil (cca 370 až 480 km). Nejméně by měla ujet nejrychlejší a nejdražší verze GT. Podporováno by mělo být rychlé nabíjení, dojezd by měl stoupnout o 47 mil (76 km) za 10 minut nabíjení. V prodeji by novinka měla být v závěru příštího roku. Ceny se na americkém trhu mají pohybovat od $43895 až do $60500. 
 
Ford Mustang Mach-E
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama