www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů

Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
, , aktualita
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Ford chce vylepšit ekologii výroby svých vozů, a tak hledá úspornější a obecně ekologičtější materiály. Jednou z řešených oblastí jsou nyní i plasty. Ford chce svým novým projektem řešit jak náročnost jejich výroby, tak odpad z jiného odvětví. Konkrétně půjde o stravování v McDonald’s. Zbytky vznikající z pražení kávy se totiž dají dále využívat např. při výrobě plastů, kdy se smíchají s plastovou hmotou a vznikne bioplast.
 
Ford McDonalds
 
K tomuto míchání dochází při vysoké teplotě s nedostatkem vzduchu a k výrobě je potřeba o 25 % méně energie než pro normální, běžně používané plasty. Další výhodou je i jejich o 20 % nižší hmotnost, takže je úspornější nejen výroba aut, ale i jejich následný provoz díky nižší hmotnosti. Tyto bioplasty mají být dle Fordu vhodné např. jako zadní část světel, pro některé prvky interiéru a další použití.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně
Z bran nově otevřené čínské továrny Tesly začaly před pár týdny sjíždět první vozy a nyní zde chce automobilka otevřít i designérské centrum. Alespoň tak napovídá jeden z příspěvků na sociální síti WeChat.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu
Automobilka Bentley dá sbohem více než 60 let starému motoru V8 z konce 50. let, který dodnes používá. Využije ho limitovaná edice luxusního sedanu Mulsanne 6.75 Edition, který bude posledním vozem s tímto motorem.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala