www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů

Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
, , aktualita
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Ford chce vylepšit ekologii výroby svých vozů, a tak hledá úspornější a obecně ekologičtější materiály. Jednou z řešených oblastí jsou nyní i plasty. Ford chce svým novým projektem řešit jak náročnost jejich výroby, tak odpad z jiného odvětví. Konkrétně půjde o stravování v McDonald’s. Zbytky vznikající z pražení kávy se totiž dají dále využívat např. při výrobě plastů, kdy se smíchají s plastovou hmotou a vznikne bioplast.
 
Ford McDonalds
 
K tomuto míchání dochází při vysoké teplotě s nedostatkem vzduchu a k výrobě je potřeba o 25 % méně energie než pro normální, běžně používané plasty. Další výhodou je i jejich o 20 % nižší hmotnost, takže je úspornější nejen výroba aut, ale i jejich následný provoz díky nižší hmotnosti. Tyto bioplasty mají být dle Fordu vhodné např. jako zadní část světel, pro některé prvky interiéru a další použití.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala