www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford testuje vodíkový Transit FCEV a zjišťuje jeho potenciál

Ford testuje vodíkový Transit FCEV a zjišťuje jeho potenciál
, , aktualita
Ford a společnost AVL testují prototyp Transitu FCEV. Jak už napovídá název, půjde o variantu na vodík, která by měla mít také nulové emise při provozu jako elektrická varianta BEV, ze které vychází.
K oblíbeným
reklama
Možností, jak dosáhnout nulové emise při provozu, je několik. Velkým tématem jsou elektromobily, nezřídka se ale zmiňuje i vodíkový pohon, který chce otestovat automobilka Ford. Ta ve spolupráci se společností AVL a částečným financováním z vládou podporovaného Advanced Propulsion Centre připravila vodíkovou variantu užitkového vozu Transit FCEV. Na něm chce otestovat životaschopnost vodíkového pohonu v rozvážkovém provozu.
 
Ford Transit FCEV
 
V zásadě jde o elektrický Transit BEV, jehož velký akumulátor byl nahrazen mnohem menším. Zůstal elektromotor (vodíková auta jsou zpravidla stále elektromobily), dostal však palivový článek, který vyrábí elektřinu z natankovaného vodíku. Cílem je i ujistit se, že byla zvolena ideální velikost akumulátoru a vlastností vodíkového systému, vyhodnotí se také přínos delšího dojezdu, rychlejšího tankování nebo vyšší nosnosti ve srovnání s verzí Transit BEV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala