www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV

Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
, , aktualita
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Ford přichází na trh s novým malým SUV, které nazvala Puma. Toto jméno používala před nějakými 20 lety pro malé kupé, jenže auta tohoto typu karoserie dnes už téměř nikoho nezajímají a naopak spousta lidí chce SUV. Ford jim tedy vyšel vstříc, ostatně SUV tvoří více než pětinu jeho prodejů v Evropě. Nová Puma se představí jako mild-hybrid díky 48V technologii zahrnující systém BISG a malý Li-Ion akumulátor.
 
Ford Puma 2019
 
Místo alternátoru je zde 11,5kW řemenem poháněný startér/generátor BISG, který dokáže rekuperovat brzdnou energii a tou pak nabíjet akumulátor. Elektřina se pak může použít k napájení elektrických přístrojů v autě, může ale také pomoci v pohonu auta. BISG je schopen vyvinout točivý moment nanejvýš 50 Nm a v nejnižších otáčkách litrového tříválce přidat až 50 % točivého momentu navíc. Pod plným zatížením spalovacího motoru už tak moc nepřidává a může pomoci nějakými 20 Nm, ale ani to není vůbec špatné. Díky tomu, že snižuje zatížení spalovacího motoru, může motor dosahovat nižší spotřeby. Ford uvádí, že dle normy WLTP se díky tomu snížila spotřeba o 9 %.
 
Ford Puma 2019
 
Ze začátku budou k dispozici dvě motorové verze, 1.0 EcoBoost s celkovým výkonem 92 kW (125 koní) a spotřebou 5,4 l/100 km (124 g CO2/km) a silnější varianta téhož se 114 kW (155 koní), jejíž spotřeba činí 5,6 l/100 km (127 g CO2/km). Start-stop systém dokáže motor nahodit během 300 ms a může ho vypnout už po dosažení menší rychlosti než 15 km/h. Litrový tříválec má dokonce funkci vypínání jednoho válce a dokáže jezdit jako dvouválec o objemu 0,66 litru. Později se objeví i naftová verze s DCT převodovkou.
 
Ford Puma 2019

Poněvadž je rok 2019, nepřekvapí, že je Puma spíše pojízdný počítač než auto. Máme tu 12 ultrazvukových senzorů, 3 radary a 2 kamery. To spolu s automatickou převodovkou zajistí funkci adaptivního tempomatu s funkcí Stop&Go pro jízdu v zácpách, nechybí ani připojení do cloudu a aktualizace informací o dopravní situaci díky mapám od HERE. Máme tu detekci mrtvého úhlu, aktivní parkovací asistent, automatické přepínání dálkových světel, udržování vozu v jízdním pruhu, dokonce je tu asistent bránící vjetí do příkopu. Díky kamerám a mapám auto může informovat řidiče, že vjel do zákazu vjezdu a tím seznam funkcí zdaleka nekončí.
 
Ford Puma 2019
 
Zajímavostí je i to, že Puma může mít masážní sedadla. Přístojový digitální štít má 12,3" úhlopříčku, objednat je možné i panoramatickou střechu. K dispozici je bezdrátové nabíjení telefonů, dva USB porty, podpora Apple CarPlay i Android Auto, můžete mít i audio o B&O s 10 reproduktory včetně subwooferu s rozměry 150×200 mm. Přestože jde o malé auto na bázi Fiesty, potěší obrovským zavazadlovým prostorem s celkovým objemem 456 litrů a zahrnuje i výjimatelnou plastovou vaničku pod polohovatelnou podlahou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala