www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford Mustang Mach-E dosáhl rekordní spotřeby 9,5 kWh/100 km

Ford Mustang Mach-E dosáhl rekordní spotřeby 9,5 kWh/100 km
, , aktualita
Redaktor BBC se spolu se dvěma držiteli rekordů v ekorally pokusili zajet co nejúsporněji s elektromobilem Ford Mustang Mach-E. Výsledek byl opravdu působivý, dosáhli totiž hodnoty pouhých 9,5 kWh na 100 km.
K oblíbeným
reklama
V různých ekorally se dosahují extrémní výsledky, co se týče spotřeb. Redaktor BBC Paul Clifton a držitelé rekordů ve spotřebách Fergal McGrath a Kevin Brooker se pokusili provést test s elektromobilem Ford Mustang Mach-E. Šlo o verzi s pohonem zadních kol a větším 88kWh akumulátorem. Ta má oficiální dojezd 379 mil (610 km). Test zahájili v noci 3. července, aby se vyhnuli hustému provozu a celkem jeli 27 hodin s průměrnou rychlostí 31 mph (50 km/h).
 
 
To není mnoho, na druhou stranu je nutno počítat s tím, že pokud třeba v ČR jedete meziměstské trasy a i mírně překračujete rychlostní limity, průměr nedostanete výrazně přes 60 km/h. Pokud by se vám na takových trasách náhodou povedlo překonat průměr cca 70 km/h, tak to už je jízda pro zbavení se řidičského průkazu.
 
Při testu se zastavili jen na dvě zastávky pro nabíjení po celkovou dobu 45 minut (to jsou necelá 3 % z celé 27hodinové jízdy). Celá trasa měla délku 840 mil (1352 km) a dosáhli průměrné spotřeby pouhých 6,54 míle na kWh. Přepočteno na naše je to 9,5 kWh/100 km.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru
Automobilka Hyundai spouští další svolávací akci. Tentokrát je to v USA i Kanadě, kde má problém s vozy Sonata Hybrid a Tucson. Jejich dvoulitrové GDI může vykazovat předčasné opotřebení ložisek ojnice a zanedbání může vést až k požáru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů