Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ford Mach 1 bude plně elektrické SUV

15.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Ford zveřejnil video, ve kterém láká na nové plně elektrické SUV s názvem Mach 1. Přijít by mělo v roce 2020 a mnoho podrobností zatím nemáme k dispozici, tedy vyjma dojezdu bezmála 500 kilometrů.
Ford na probíhající North American International Auto Show oznámil několik nových modelů a na úplný závěr své prezentace prozradil, že připravuje plně elektrické SUV. Vše, co pro tuto chvíli máme k dispozici, je video teaser, ve kterém můžeme vidět současné SUV Explorer a sportovní Mustang, nový elektromobil by tedy měl spojovat to nejlepší z těchto dvou modelů, jako robustnost a akcelerace. Už také víme, že novinka ponese název Mach 1, který dostala podle fyzikální veličiny odvozené od rychlosti zvuku. Připomeňme, že pro americkou automobilku nejde o žádnou novinkou, přídomek Mach 1 nesly speciální verze Mustangů. V tomto případě však nemusí jít o finální název, takže na trh může nové SUV přijít pod jiným označením.
 
 
O vývoj se postará vloni vytvořená skupina Team Edison, která pracuje výhradně na elektrických Fordech a sídlí v Corktownu, historické části Detroitu. Název nejspíš nebyl zvolen náhodně, neboť Henry Ford a Thomas Edison byli od konce 19. století přáteli. A také se nabízí rivalita mezi Thomasem Edisonem a Nikolou Teslou, která tak vlastně symbolicky pokračuje mezi částí Fordu Team Edison a automobilkou Tesla.
 
Ford v loňském roce prohlásil, že plánuje třináct modelů elektromobilů či hybridů, přičemž sedm z nich by chtěl uvést do roku 2020. Kromě hybridní verze Mustangu nebo trucku F-150 nás automobilka lákala na plně elektrické SUV s dojezdem 300 mil, tedy asi 480 km. Není pochyb o tom, že se jedná o Ford Mach 1. Dodejme, že podle původních má být novinka určena pro severoamerické, evropské a asijské trhy.
 


reklama