www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně

Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně
, , aktualita
Mnohé americké automobilky velmi často mluví o tom, jakou vidí elektrickou budoucnost. Podrobnější plány společností Ford a GM nicméně ukazují, že to s těmi elektromobily asi nevidí až tak moc vážně.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita je poslední roky velkým tématem a připravují se na ni všechny automobilky. Pokud jde o ty americké, tak ty přišly už s několika více či méně úspěšnými pokusy a naprostou jedničkou je zde Tesla. O elektromobilech hodně mluví i GM a Ford, nicméně jejich reálné skutky poněkud zaostávají. Ford sice nyní rozčeřil vody se svým elektrickým SUV Mustang Mach-E, který zaznamenává solidní prodejní úspěchy, nicméně plány těchto automobilek na nadcházející roky ukazují, že s elektromobilitou ve skutečnosti až tak moc nepočítají.
 
Ford Mustang Mach-E
 
Vzhledem k tomu, jak často mluví o elektromobilitě, zní plán vyrábět dohromady jen 320 tisíc EV ročně v roce 2026 opravdu velmi překvapivě. Vždyť to je méně než produkce jediné továrny Tesly, a to navíc za rok 2019, natož v roce 2026, kdy už v těchto číslech bude čínská, evropská a patrně nejméně jedna další americká továrna (např. ta pro Cybertruck).
 
Abychom si to uvedli ještě do rozsáhlejšího kontextu, v roce 2026 chtějí tyto automobilky vyrábět okolo 5 milionů SUV a pickupů se spalovacími motory, další skoro milion klasických aut a elektromobily by tak se svými 320 tisíci vozy tvořily zhruba jen 5 % výroby. To opravdu nezní jako moc velké elektrické plány. Ty očividně počítají hlavně se spalovacími SUV. Samotná SUV mají totiž v roce 2026 tvořit téměř 90 % produkce a drtivá většina z nich bude nadále poháněna benzínem nebo naftou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV
Německo to s elektromobilitou myslí vážně. Hodlá uvolnit několik miliard EUR pro podporu elektromobility a naopak potlačovat spalovací motory. Nabíječky EV mají být povinně u každé čerpací stanice.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Broadcom tvrdí, že iPhony 12 5G naberou zpoždění Broadcom tvrdí, že iPhony 12 5G naberou zpoždění
CEO společnosti Broadcom se nechal slyšet, že se nové high-endové smartphony Apple iPhone 12 neuvede na trh ve stejném období jako každý rok. Dle jeho slov má být uvedení do obchodů odsunuto až na čtvrté čtvrtletí.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.5.5 by mohl přijít se zvýhodněnými balíčky služeb Apple iOS 13.5.5 by mohl přijít se zvýhodněnými balíčky služeb
Objevují se nové zprávy, že by se v příštích verzích operačního systému Apple iOS mohly objevit zvýhodněné balíčky služeb. Zákazníci, kteří si předplácí více služeb najednou, by tak mohli něco ušetřit.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení
Automobilka NIO, která je takovou čínskou Teslou, provozuje službu NIO Power Swap. Ta místo přímého nabíjení vozů provádí výměnu vybitých akumulátorů za nabité. Nyní provedla jubilejní výměnu s pořadovým číslem 500.000.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Youtuber musel kvůli právům skončit se stavbou Shelby GT500 z filmu 60 sekund Youtuber musel kvůli právům skončit se stavbou Shelby GT500 z filmu 60 sekund
Autorská práva jsou někdy hodně ošidná věc. Přesvědčil se o tom YouTube kanál "B is for Build", který chtěl postavit slavnou Eleanor, automobil Shelby GT500, z filmu 60 sekund. Radost zatrhl copyright na design vozu.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala