www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně

Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně
, , aktualita
Mnohé americké automobilky velmi často mluví o tom, jakou vidí elektrickou budoucnost. Podrobnější plány společností Ford a GM nicméně ukazují, že to s těmi elektromobily asi nevidí až tak moc vážně.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita je poslední roky velkým tématem a připravují se na ni všechny automobilky. Pokud jde o ty americké, tak ty přišly už s několika více či méně úspěšnými pokusy a naprostou jedničkou je zde Tesla. O elektromobilech hodně mluví i GM a Ford, nicméně jejich reálné skutky poněkud zaostávají. Ford sice nyní rozčeřil vody se svým elektrickým SUV Mustang Mach-E, který zaznamenává solidní prodejní úspěchy, nicméně plány těchto automobilek na nadcházející roky ukazují, že s elektromobilitou ve skutečnosti až tak moc nepočítají.
 
Ford Mustang Mach-E
 
Vzhledem k tomu, jak často mluví o elektromobilitě, zní plán vyrábět dohromady jen 320 tisíc EV ročně v roce 2026 opravdu velmi překvapivě. Vždyť to je méně než produkce jediné továrny Tesly, a to navíc za rok 2019, natož v roce 2026, kdy už v těchto číslech bude čínská, evropská a patrně nejméně jedna další americká továrna (např. ta pro Cybertruck).
 
Abychom si to uvedli ještě do rozsáhlejšího kontextu, v roce 2026 chtějí tyto automobilky vyrábět okolo 5 milionů SUV a pickupů se spalovacími motory, další skoro milion klasických aut a elektromobily by tak se svými 320 tisíci vozy tvořily zhruba jen 5 % výroby. To opravdu nezní jako moc velké elektrické plány. Ty očividně počítají hlavně se spalovacími SUV. Samotná SUV mají totiž v roce 2026 tvořit téměř 90 % produkce a drtivá většina z nich bude nadále poháněna benzínem nebo naftou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář