www.svetmobilne.cz
>
>
>

Fitbit Ionic: první chytré hodinky od mistra náramků

Fitbit Ionic: první chytré hodinky od mistra náramků
, , aktualita
Americký Fitbit představil své první chytré hodinky, u kterých se rozhodl jít jinou cestou než konkurence. Marně byste tak hledali kulatý displej nebo systém Android Wear, naopak překvapí dlouhá výdrž baterie a nový plavecký režim.reklama
Fitbit se dlouhodobě objevuje mezi pěti nejúspěšnějími výrobci tzv. weareables, neboli nositelných zařízení, jako jsou různé chytré náramky. Kategorii chytrých hodinek americká společnost dlouho přehlížela, což se nyní změnilo s představením modelu Fitbit Ionic, který láká na bohatou funkční výbavu (především v oblasti zdravotních a sportovních funkcí) nebo solidní výdrž baterie. Hned design nejspíš rozdělí zákazníky na dvě skupiny. Výrobce se totiž rozhodl upřednostnit funkčnost před elegancí, a tak můžeme zapomenout na kulatý displej a další snahu napodobit klasické hodinky.
 
 
V případě operačního systému nečekejte Android Wear, Tizen ani žádné jiné známé řešení, místo toho Fitbit navrh svou vlastní platformu Ionic OS. To samozřejmě dává výrobci naprostou volnost v tom, jak upraví uživatelské rozhraní a jaké funkce do hodinek integruje. Zpět ovšem k designu, kde byla využita hliníková unibody konstrukce v kombinaci s vyměnitelnými řemínky. Navíc je slibována voděodolnost do hloubky až 50 metrů. Fitbit Ionic se chlubí 1,4" displejem s rozlišením 348 x 250 pixelů a vysokým jasem 1 000 nitů, který má být zárukou dobré čitelnosti na slunci.
 
K dispozici je GPS, optický měřič srdečního tepu nebo dokonce nový senzor SpO2, který zjišťuje saturaci krve kyslíkem a v budoucnu by mohl být využit ke zjištění nemocí, jako je spánková apnoe. Hodinky rozpoznají běh a začnou jej automaticky zaznamenávat, k dispozici je také nový plavecký režim. Při sportu se můžete nechat motivovat hudbou, kterou lze uložit do 2,5GB prostoru v hodinkách a poslouchat pomocí bezdrátových sluchátek. Nechybí podpora bezdrátových plateb Fitbit Pay ani zobrazování notifikací ze smartphonu. Nové aplikace třetích stran i ciferníky je možné stahovat z obchodu Fitbit App Gallery.
 
 
V závislosti na intenzitě používání by mělo být možné dosáhnout až čtyřdenní výdrže na jedno nabití, při aktivním GPS nebo poslechu hudby však mohou hodinky hlásit vybitou baterii už za 10 hodin. Fitbit Ionic zamíří na český trh v průběhu letošního října za dosud neupřesněnou cenu. V USA dostaly hodinky cenovku 300 dolarů, v přepočtu 6 600 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva Fitbit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik