www.svetmobilne.cz
>
>
>

Fitbit Ionic: první chytré hodinky od mistra náramků

Fitbit Ionic: první chytré hodinky od mistra náramků
, , aktualita
Americký Fitbit představil své první chytré hodinky, u kterých se rozhodl jít jinou cestou než konkurence. Marně byste tak hledali kulatý displej nebo systém Android Wear, naopak překvapí dlouhá výdrž baterie a nový plavecký režim.reklama
Fitbit se dlouhodobě objevuje mezi pěti nejúspěšnějími výrobci tzv. weareables, neboli nositelných zařízení, jako jsou různé chytré náramky. Kategorii chytrých hodinek americká společnost dlouho přehlížela, což se nyní změnilo s představením modelu Fitbit Ionic, který láká na bohatou funkční výbavu (především v oblasti zdravotních a sportovních funkcí) nebo solidní výdrž baterie. Hned design nejspíš rozdělí zákazníky na dvě skupiny. Výrobce se totiž rozhodl upřednostnit funkčnost před elegancí, a tak můžeme zapomenout na kulatý displej a další snahu napodobit klasické hodinky.
 
 
V případě operačního systému nečekejte Android Wear, Tizen ani žádné jiné známé řešení, místo toho Fitbit navrh svou vlastní platformu Ionic OS. To samozřejmě dává výrobci naprostou volnost v tom, jak upraví uživatelské rozhraní a jaké funkce do hodinek integruje. Zpět ovšem k designu, kde byla využita hliníková unibody konstrukce v kombinaci s vyměnitelnými řemínky. Navíc je slibována voděodolnost do hloubky až 50 metrů. Fitbit Ionic se chlubí 1,4" displejem s rozlišením 348 x 250 pixelů a vysokým jasem 1 000 nitů, který má být zárukou dobré čitelnosti na slunci.
 
K dispozici je GPS, optický měřič srdečního tepu nebo dokonce nový senzor SpO2, který zjišťuje saturaci krve kyslíkem a v budoucnu by mohl být využit ke zjištění nemocí, jako je spánková apnoe. Hodinky rozpoznají běh a začnou jej automaticky zaznamenávat, k dispozici je také nový plavecký režim. Při sportu se můžete nechat motivovat hudbou, kterou lze uložit do 2,5GB prostoru v hodinkách a poslouchat pomocí bezdrátových sluchátek. Nechybí podpora bezdrátových plateb Fitbit Pay ani zobrazování notifikací ze smartphonu. Nové aplikace třetích stran i ciferníky je možné stahovat z obchodu Fitbit App Gallery.
 
 
V závislosti na intenzitě používání by mělo být možné dosáhnout až čtyřdenní výdrže na jedno nabití, při aktivním GPS nebo poslechu hudby však mohou hodinky hlásit vybitou baterii už za 10 hodin. Fitbit Ionic zamíří na český trh v průběhu letošního října za dosud neupřesněnou cenu. V USA dostaly hodinky cenovku 300 dolarů, v přepočtu 6 600 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva Fitbit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik