Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fitbit Inspire 2, Versa 3 a Sense: nové hodinky pomohou měřit stres

27.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Fitbit představil trojici nových fitness trackerů a chytrých hodinek. Máme tu nový kompaktní Inspire 2, chytré hodinky Versa 3 a novou řadu Sense, která zvládá i měření stresu díky novému čipu EDA.
Společnost Fitbit přichází s novými wearables. Ty mají opět rozšířit nabídku funkcí a zajímavé budou zejména chytré hodinky Sense. Ty mají nový snímač EDA (Electrodermal Activity), novou aplikaci pro EKG i senzor měření teploty kůže. To vše má pomoci detekovat symptomy stresu a vyhodnocovat je na škále od 1 do 100. Proto se zde objevilo i více než 100 různých meditačních cvičení pro jeho zvládání. Hodinky dokáží detekovat nepravidelnosti srdečního tepu, vyhodnocovat klidový tep a další údaje pro varování před některými srdečními chorobami. K tomu slouží i aplikace PurePulse 2.0. Spolu s dalšími senzory se hodinky snaží i o detekci symptomů mnoha dalších nemocí včetně COVID-19.
 
Fitbit Sense
 
Máme zde zabudovanou GPS+Glonass, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluettoth 5.0 NFC a samozřejmostí je u mnoho nejrůznějších režimů pro cvičení. K dispozici je hlasový asistent a podpora Fitbit Pay. Akumulátor Li-Pol má vydržet až na 6 dní používání. Z 10 na 80 % má být nabit do 40 minut a na jeden den používání má být nabit do 12 minut. Odolné jsou až do hloubky 50 metrů. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na 329,95 EUR.
 
Fitbit Versa 3
 
Hodinky Fitbit Versa 3 mají také GPS, PurePulse 2.0 nebo Active Zone Minutes pro monitorování a snazší dodržování stanovených cílů. Zabudován je asistent Amazon Alexa a podporovány jsou i hudební aplikace Beezer, Pandora nebo Spotify. I zde je magnetické nabíjení, 6denní výdrž a rychlé 12minutové nabíjení pro 1 den provozu. V režimech pro cvičení najdeme např. i řízené dýchání, krátká 2 nebo 5minutová cvičení. Cena činí 229,95 EUR.
 
Fitbit Inspire 2
 
Nakonec je tu ještě náramek Fitbit Inspire 2. Ten má vydržet po dobu 10 dní, přitom přináší kompaktní rozměry, 24/7 sledování srdečního tepu, přes 20 režimů cvičení, sledování menstruačního cyklu a až jeden rok bezplatného programu Fitbit Premium pro nové zákazníky (u Versa 3 jsou to 3 měsíce, u Sense pak 6 měsíců). Tento program nabízí hlubší analýzy dat, motivační hry a mnoho dalšího. Za tracker chce Fitbit 99,95 EUR.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama