Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fitbit Charge 5: barevný displej AMOLED s možností Always-On

28.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Fitbit představil další generaci svého oblíbeného chytrého náramku Charge 5. Novinka přináší barevný displej AMOLED, možnost funkce Always-On a další detektory jako např. senzor potu pro lepší vyhodnocení aktivity.
Nejpopulárnějším produktem společnosti Fitbit jsou chytré náramky Charge. Těch už firma prodala přes 40 milionů a jde o každý třetí produkt společnosti. Nyní přichází nová generace Charge 5. Máme zde nově barevný displej AMOLED, který nabídne funkci Always-On. V takovém případě je displej neustále zapnutý, což se ale projeví také na výdrži. Ta ve standardu činí 7 dní, nicméně s trvale zapnutým displejem klesne na dva. Displej má 1,04" úhlopříčku. Pokud jde o odolnost, měl by náramek vydržet ponor až do hloubky 50 metrů.
 
Fitbit Charge 5
 
Máme zde velkou spoustu senzorů, mezi které patří např. 3osý akcelerometr, GPS+Glonass, monitorování SpO2, teploměr, snímač světla a dokonce naměří i EKG a EDA (elektrodermální aktivitu). Dokáže tak změřit pocení, což pak slouží i k vyhodnocení stresu. Novinkou je funkce Daily Readiness, která vyhodnocuje variabilitu tepové frekvence, spánek i aktivitu, k dispozici je ale jen pro předplatitele služby Fitbit Premium (9,99 USD měsíčně, resp. 79,99 USD ročně), kterou k hodinkám dostanete na 6 měsíců zdarma. Tepová frekvence je při cvičení měřena každou sekundu, v klidovém stavu pak co 5 sekund. K dispozici je 20 režimů cvičení. Nechybí bezdrátová spojení Bluetooth a NFC pro Fitbit Pay. Počítat je nutné se zvýšenou cenou na 179,95 USD.
 
Fitbit Charge 5
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama