Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fisker poodhaluje Emotion, nový elektrický supersport

9.6.2017, Milan Šurkala, aktualita
Elektromobily FIsker Karma jsou již minulostí, výrobce zbankrotoval, nicméně se znovu pokouší o úspěch. Poodhalil další údaje a fotografie připravovaného elektrického supersportu Emotion, který má mít dojezd až 400 mil (640 kilometrů).
Fisker se v minulosti pokoušel konkurovat Tesle, ale nebyl zrovna moc úspěšný a společnost zbankrotovala. Nyní se pokouší o druhý nástup na scénu a znovu chystá supersport, u nějž nyní doufá ve větší úspěch. Jmenuje se Emotion a předobjednávky bude možné podávat již od 30. června tohoto roku. Oficiální přestavení vozu pak proběhne 17. srpna.
 
Fisker Emotion noc
 
Automobil má nabídnout akční rádius 400 mil, což znamená lehce přes 640 kilometrů. To je na dnešní poměry skutečně dost. Velkou zajímavostí budou grafenové baterie od FIsker Nanotech. Výrobce také slibuje maximální rychlost 161 mph (téměř 260 km/h). Při výrobě byl použit hliník a uhlíková vlákna. Např. hliníková kola byla vyvinuta společně s firmou Dymag a měla by snížit hmotnost rotujících hmot až o 40 %. 
 
Fisker Emotion kapota
 
Další zajímavostí je podora rychlého nabíjení UltraCharger, která dokáže nabít elektřinu na 100 mil (160 km) za pouhých 9 minut. Za hliníkovou maskou pak najdeme systémy LIDAR a boční zrcátka využívají kamer, což řidiči umožňuje dosáhnout 360° panoramatického pohledu.
 
Fisker Emotion maska
 
Automobily budou prodávány přes webové stránky výrobce a speciálních prodejních center, o servis se pak bude starat společnost The Hybrid Shop (THS). Cena vozu byla stanovena na 129 tisíc dolarů (cca 3 miliony Kč). S dodávkami se počítá až v roce 2019 (nebo pro modelový ročník 2019). 
 
Fisker Emotion záď
 
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama