www.svetmobilne.cz
>
>

Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y

Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
, , aktualita
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
K oblíbeným
reklama
Ve třídě elektromobilů bude za chvíli pořádně narváno. Už dnes chystá elektromobily kdekdo a firem, které na příští roky chystají elektrické novinky, je spousta. Jednou z těch, které se o to v moderní podobě pokoušely, je i Ficker Inc., který vyráběl elektromobil Fisker Karma. Firma se ale dostala do finančních potíží a na čas zmizela. Nyní to však zkouší znovu a výsledkem má být nové SUV. To by navíc nemělo být moc drahé a počítá se s cenou okolo 40.000 USD, tedy na úrovni nedávno představeného vozu Tesla Model Y, kterému má novinka konkurovat.
 
Fisker SUV
 
Nový Fisker je ve vývoji, nicméně to neznamená, že bychom ho v dohledné době měli vídat na silnicích. Náročné testy ho teprve čekají a hovoří se o zahájení prodeje až za dva roky. Z technických údajů toho zatím moc nevíme. Má se vyrábět verze s jedním elektromotorem, který bude pohánět jen jednu nápravu, i verze se dvěma motory a pohonem všech čtyř kol. 80kWh akumulátor by dle výrobce měl vydržet na ujetí 300 mil (cca 480 km).
 
Podobně jako Tesla, i Fisker plánuje vozy vyrábět v USA (zatím se ale neví kde) a prodávat je přes internet. V plánu jsou ještě další dva modely, ty ale ještě nebyly blíže určeny. Společnost má údajně vyvíjet solid-state akumulátory, které by měly zvládnout nabití elektřiny na 500 mil (800 km) za zhruba minutu, ale to zní v dnešní době jako naprosté sci-fi (znamenalo by to nabíjecí výkon asi 8 MW).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář