www.svetmobilne.cz
>
>

Fiat-Chrysler se chce spojit s Renaultem

Fiat-Chrysler se chce spojit s Renaultem
, , aktualita
Dnešním světem automobilek vládnou velké koncerny a vytvoření dalšího by nemuselo být až tak nereálné. Koncern Fiat-Chrysler se totiž chce spojit s Renaultem, kterému toto spojení navrhnul a zatím nebyl odmítnut.
K oblíbeným
reklama
Zatímco před lety si většina automobilek hrála na svém písečku, automobily měly v nabídce spoustu naprosto různých motorů, dnešní alfou a omegou je co největší snižování nákladů a unifikace modelů. A to platí nejen v rámci jedné automobilky, ale i více značek najednou. Vznikají tak nadnárodní koncerny sdružující velké množství automobilek, které mezi sebou sdílejí komponenty a dělí se o náklady na vývoj. I proto chce koncern Fiat-Chrysler (FCA) mermomocí někoho najít, s kým by se mohl spojit. Nyní se mu zalíbila francouzská automobilka Renault. Pokud by se s ní spojil, měli bychom zde třetí obrovský automobilový koncern vedle Toyoty a Volkswagenu.
 
Renault Zoe
 
FCA už toto 50/50 spojenectví Renaultu nabídla, Francouzi zatím neodmítli a zprávu i potvrdili. Dle svých vlastních slov nyní možnost něčeho takového zkoumají a vyjádří se později. Zajímavé je, že do rozhovorů o spojení nebyly vtaženy automobilky Nissan a Mitsubishi, které s Renaultem už dlouhou dobu spolupracují, byť netvoří koncern v pravém smyslu slova. Někteří dokonce tvrdí, že nedávné zatčení ředitele a CEO Carlose Ghosne (vedl Renault–Nissan–Mitsubishi Alliance i všechny tři automobilky zvlášť) bylo jakýmsi zorganizovaným převratem, který měl zabránit spojení mezi Francouzi a Japonci.
 
RAM Heavy Duty
 
Hlavním důvodem, proč by tento koncern měl smysl, je především to, že by se obě dvě společnosti velmi dobře doplňovaly. FCA je díky svým americkým značkám (např. Jeep, RAM) velmi silný v USA, kde naopak Renault neexistuje. Naopak Renault je silný v Evropě a má velmi důležité technologie pro elektromobily, ve kterých zatím FCA hodně ztrácí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář