www.svetmobilne.cz
>
>

Fiat-Chrysler se chce spojit s Renaultem

Fiat-Chrysler se chce spojit s Renaultem
, , aktualita
Dnešním světem automobilek vládnou velké koncerny a vytvoření dalšího by nemuselo být až tak nereálné. Koncern Fiat-Chrysler se totiž chce spojit s Renaultem, kterému toto spojení navrhnul a zatím nebyl odmítnut.
K oblíbeným
reklama
Zatímco před lety si většina automobilek hrála na svém písečku, automobily měly v nabídce spoustu naprosto různých motorů, dnešní alfou a omegou je co největší snižování nákladů a unifikace modelů. A to platí nejen v rámci jedné automobilky, ale i více značek najednou. Vznikají tak nadnárodní koncerny sdružující velké množství automobilek, které mezi sebou sdílejí komponenty a dělí se o náklady na vývoj. I proto chce koncern Fiat-Chrysler (FCA) mermomocí někoho najít, s kým by se mohl spojit. Nyní se mu zalíbila francouzská automobilka Renault. Pokud by se s ní spojil, měli bychom zde třetí obrovský automobilový koncern vedle Toyoty a Volkswagenu.
 
Renault Zoe
 
FCA už toto 50/50 spojenectví Renaultu nabídla, Francouzi zatím neodmítli a zprávu i potvrdili. Dle svých vlastních slov nyní možnost něčeho takového zkoumají a vyjádří se později. Zajímavé je, že do rozhovorů o spojení nebyly vtaženy automobilky Nissan a Mitsubishi, které s Renaultem už dlouhou dobu spolupracují, byť netvoří koncern v pravém smyslu slova. Někteří dokonce tvrdí, že nedávné zatčení ředitele a CEO Carlose Ghosne (vedl Renault–Nissan–Mitsubishi Alliance i všechny tři automobilky zvlášť) bylo jakýmsi zorganizovaným převratem, který měl zabránit spojení mezi Francouzi a Japonci.
 
RAM Heavy Duty
 
Hlavním důvodem, proč by tento koncern měl smysl, je především to, že by se obě dvě společnosti velmi dobře doplňovaly. FCA je díky svým americkým značkám (např. Jeep, RAM) velmi silný v USA, kde naopak Renault neexistuje. Naopak Renault je silný v Evropě a má velmi důležité technologie pro elektromobily, ve kterých zatím FCA hodně ztrácí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala