Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FIA dala zelenou závodům elektrických aut EPCS, Tesla je připravena

3.2.2018, Milan Šurkala, aktualita
Už tento rok se pojede první sezóna závodů elektrických produkčních aut EPCS. Právě dostala zelenou od federace FIA a Electric GT už má připraveny elektromobily Tesla Model S P100D v závodní úpravě.
Minulý týden úspěšně proběhl crash test závodní varianty vozu Tesla Model S P100D, který by se měl zúčastnit nové závodní série EPCS (Electric Production Car Series). Nyní tato série dostala zelenou od federace FIA a už v tomto roce bychom se tak měli setkat se závody těchto elektrických sedanů. Ty budou vycházet z klasické Tesly Model S P100D, nicméně se rozhodně nezapomnělo na spoustu závodních úprav.
 
Electric GT Tesla Model S P100D
 
Všimnout si tak můžete spoilerů zvyšujících přítlak, širších blatníků nebo zbavení se sedaček, kdy je tu jen jedna závodní. Samozřejmostí je bezpečnostní klec a máme zde i závodní pneumatiky Pirelli, brzdy Alcon i kompozitní karoserii od BComp. Maximální výkon motorů bude omezen na 585 kW (795 koní). Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje za pouhých 2,1 sekundy a vůz bude i s baterií vážit maximálně 1720 kilogramů.
 
 Závodní Tesla Model S P100D
 
Electric GT Holdings Inc. oznámil, že se závody pojedou na 60 km ve dne a 60 km za soumraku, kvalifikace bude tříkolová. Zvláštností bude také "Drift Off" souboj, do kterého postoupí dva nejlepší závodníci z daného závodu a další dva, které vyberou fanoušci. V závodech driftování pak vítěz získá další tři body do celkového bodování. Počítá se s až 20 závodníky v jedné sezóně. Kalendář závodů zatím není hotový a měl by být brzy zveřejněn.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama