www.svetmobilne.cz
>
>

Ferrari SF90 Stradale dostává 1000 hybridních koní

Ferrari SF90 Stradale dostává 1000 hybridních koní
, , aktualita
Italská automobilka Ferrari představila svůj nový hypersport SF90 Stradale. Novinka je plug-in hybridem a celkově může nabídnout 1000 koní. To stačí vůz i díky pohonu na všechna čtyři kola katapultovat na 100 km/h za 2,5 sekundy.
K oblíbeným
reklama
Od legendární automobilky Ferrari jsme se dočkali nového hypersportovního vozu SF90 Stradale. V zájmu o nižší emise do vozu dorazila hybridní technologie kombinující spalovací motor a dokonce až tři elektromotory. Pokud jde o benzínový motor, tak zde je to přeplňovaný osmiválec s rozevřením válců 90° a objemem 4,0 litru. Sám o sobě dává výkon 780 koní (574 kW). Tři elektromotory pak dávají zbývajících 220 koní (162 kW).
 
Ferrari SF90 Stradale
 
klikněte pro zvětšení
 
Celkový výkon soustavy je tak 1000 koní (736 kW) a točivý moment dosahuje maximálně hodnoty 800 Nm. Na zadní kola je dodává 8stupňová převodovka. Jeden z elektromotorů pomáhá na zadní nápravě, další dva se pak starají o přední nápravu a vektorování točivého momentu vedoucí k lepším jízdním vlastnostem.
 
Ferrari SF90 Stradale
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz je schopen jet i na čistě elektrický pohon zhruba nějakých 26 km, v takovém případě jsou poháněna pouze přední kola. Na elektrický pohon lze jet rychlostí až 135 km/h a zajímavostí je i to, že couvat se dá jen na elektrický pohon. Soustava elektrického pohonu přidala na hmotnosti nemalých 270 kg, takže bylo nutno šetřit zase někde jinde. Využilo se tak uhlíkových vláken (např. mezi kabinou a motorem), využity byly také nové hliníkové slitiny (tzv. tichý hliník). Výsledkem je pohotovostní hmotnost 1570 kg a tedy 1,57 kg na koně.
 
Ferrari SF90 Stradale
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz tak na 100 km/h zrychlí za 2,5 sekundy, na 200 km/h je pak za 6,7 sekundy. Pokud jde o maximální rychlost, ta se má dle výrobce zastavit na 340 km/h. Tento plug-in hybrid je moderní i v interiéru a najdete zde velký digitální 16palcový přístrojový štít. Jméno vozu SF90 má odkazovat na 90 let existence značky. Design začal být sice trochu více technický, ale stále jde o designově působivý hypersport.
 
Ferrari SF90 Stradale
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář