Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Feher ACH-1, klimatizovaná helma pro motorkáře

26.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Na trhu se objevuje nová motorkářská helma Feher ACH-1, která je klimatizovaná. Dle výrobce, který dělá i pro nejluxusnější automobilky na světě, udrží hlavu v teplotě o zhruba 10 až 15 °C nižší.
Vysoké venkovní teploty a projížďka na motorce s přilbou na hlavě znamená také dost vysoké teploty uvnitř přilby, což není moc komfortní. Steve Feher, který pracoval na klimatizačních systémech sedadel u luxusních automobilek jako např. Rolls-Royce, Bentley, Ferrari, Infiniti, Lexus a GM, přichází s novou helmou Feher ACH-1, která by měla tento problém vyřešit.
 
Feher ACH-1
 
Nechtěl však, aby člověk vyloženě cítil funkci klimatizace a měl z ní nepříjemný chladivý pocit. Cílem bylo spíše jemně ochladit prostředí v helmě a tím značně vylepšit komfort při jízdě. Hovoří se o snížení vnitřní teploty o 10 až 15 °C.
 
Feher ACH-1
 
Používá thermoelectrickou technologii spolu s materiálem Tubular Spacer Fabric, který má lépe rozvádět chladnější vzduch v rámci vnitřku helmy. Energii si pak bere ze samotné motorky pomocí kabelu, aby nemusela být baterie v helmě a zbytečně tak nezvyšovala její hmotnost. Ta činí dle verze okolo 1450 gramů. Využít lze ale i systémy externí baterie, kde by měl 3000mAh článek vydržet na zhruba 2 hodiny provozu, 12000mAh verze až na zhruba 6 hodin.
 
Feher ACH-1
 
Systém chlazení tak jen trochu prodlužuje zadní část helmy, ta tak ve výsledku není o moc větší a ani těžší než ty běžné. Výhodou řešení je pak také to, že vedle snižování vnitřní teploty také snižuje vlhkost. K dispozici bude ve velikostech od XS do 2XL za cenu $549. Prozatím je ale k dispozici jen ve Spojených státech.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama