www.svetmobilne.cz
>
>
>

FBI zkoumá, zda Tesla nelhala o produkci Modelu 3

FBI zkoumá, zda Tesla nelhala o produkci Modelu 3
, , aktualita
Tesla to opravdu nemá jednoduché. Nyní vyšlo najevo, že se FBI zajímá o to, zda náhodou CEO společnosti Elon Musk záměrně nelhal na sociálních sítích o produkci Modelu 3, čímž by měl mystifikovat investory společnosti.
reklama
Na Teslu má spadeno kdekdo a už nějakou dobu je i v hledáčku FBI. Ta totiž zkoumá, zda CEO Elon Musk záměrně nemystifikoval o produkčních číslech Modelu 3, čímž by měl uvádět investory společnosti v omyl. Jeho sliby totiž zdaleka nebyly splněny a je zde podezření, že je záměrně nadhodnocoval, aby společnost vypadala, že je na tom lépe, než ve skutečnosti byla.  Poslední dobou prý vyšetřování v této záležitosti nabralo na aktivitě, což bude mít jistě spojitost s neslavným tweetem Muska o odkupu Tesly do soukromého vlastnictví. Nyní jsou prohlášení Elona Muska mnohem více pod drobnohledem úřadů. Mluvčí společnosti Tesla, Kamran Mumtaz, řekl, že Tesla dostala od FBI dobrovolnou žádost o vydání podkladů, na což Tesla odpověděla a data vydala.
 
Tesla Model 3
 
Zároveň ale mluvčí podotkl, že společnost dosud nedostala žádné formální předvolání, resp. nebyl spuštěn žádný formální proces vedený vůči ní. Sama Tesla pak od úřadů už neměla po dobu několika měsíců dostat žádné další žádosti o jiné podklady. Hovoří se o tom, že se vyšetřují kroky automobilky sahající až k počátku roku 2017.
 
Je faktem, že Musk na sociálních sítích informoval o plánech produkce, které se společnosti dlouhodobě nedařilo plnit a ani dnes ještě stabilně nedosahuje dávno stanovených čísel. Např. v létě roku 2017 slíbil vyrobit 20 tisíc elektromobilů Model 3 do konce roku 2017, nicméně nezvládlo se jich vyrobit ani 2700 kusů. Zda to ale bude vyhodnoceno jako uvádění investorů v omyl, kdy firma měla dávno předtím vědět, že cíl nesplní, a zda vůbec bude proti společnosti vedeno nějaké oficiální líčení, to ukáže až čas.
 
O Muskovi je nicméně známo, že je velký workoholik a poněkud naivně předpokládá, že všichni zaměstnanci v jeho firmách jsou na tom podobně. To pak ústí v jeho tradičně nerealistické předpoklady splnění cílů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik