www.svetmobilne.cz
>
>
>

FBI zkoumá, zda Tesla nelhala o produkci Modelu 3

FBI zkoumá, zda Tesla nelhala o produkci Modelu 3
, , aktualita
Tesla to opravdu nemá jednoduché. Nyní vyšlo najevo, že se FBI zajímá o to, zda náhodou CEO společnosti Elon Musk záměrně nelhal na sociálních sítích o produkci Modelu 3, čímž by měl mystifikovat investory společnosti.
K oblíbeným
reklama
Na Teslu má spadeno kdekdo a už nějakou dobu je i v hledáčku FBI. Ta totiž zkoumá, zda CEO Elon Musk záměrně nemystifikoval o produkčních číslech Modelu 3, čímž by měl uvádět investory společnosti v omyl. Jeho sliby totiž zdaleka nebyly splněny a je zde podezření, že je záměrně nadhodnocoval, aby společnost vypadala, že je na tom lépe, než ve skutečnosti byla.  Poslední dobou prý vyšetřování v této záležitosti nabralo na aktivitě, což bude mít jistě spojitost s neslavným tweetem Muska o odkupu Tesly do soukromého vlastnictví. Nyní jsou prohlášení Elona Muska mnohem více pod drobnohledem úřadů. Mluvčí společnosti Tesla, Kamran Mumtaz, řekl, že Tesla dostala od FBI dobrovolnou žádost o vydání podkladů, na což Tesla odpověděla a data vydala.
 
Tesla Model 3
 
Zároveň ale mluvčí podotkl, že společnost dosud nedostala žádné formální předvolání, resp. nebyl spuštěn žádný formální proces vedený vůči ní. Sama Tesla pak od úřadů už neměla po dobu několika měsíců dostat žádné další žádosti o jiné podklady. Hovoří se o tom, že se vyšetřují kroky automobilky sahající až k počátku roku 2017.
 
Je faktem, že Musk na sociálních sítích informoval o plánech produkce, které se společnosti dlouhodobě nedařilo plnit a ani dnes ještě stabilně nedosahuje dávno stanovených čísel. Např. v létě roku 2017 slíbil vyrobit 20 tisíc elektromobilů Model 3 do konce roku 2017, nicméně nezvládlo se jich vyrobit ani 2700 kusů. Zda to ale bude vyhodnoceno jako uvádění investorů v omyl, kdy firma měla dávno předtím vědět, že cíl nesplní, a zda vůbec bude proti společnosti vedeno nějaké oficiální líčení, to ukáže až čas.
 
O Muskovi je nicméně známo, že je velký workoholik a poněkud naivně předpokládá, že všichni zaměstnanci v jeho firmách jsou na tom podobně. To pak ústí v jeho tradičně nerealistické předpoklady splnění cílů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat
Google nahrazuje ve svém mobilním prohlížeči Chrome funkci Spořič dat novým režimem Lite, který se nyní objevil ve verzi pro Android. A nejedná se pouze o změnu názvu, kromě nižší spotřeby dat by měl přispět třeba k rychlejšímu načítání stránek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě
Všichni víme, že splnění slibů Elona Muska na sebe obvykle nechává déle čekat. Jak ukázaly včera zveřejněné finanční výsledky Tesly, o trvalé ziskové společnosti to platí také. Po několika úspěších tu máme opět ztrátu. A ne malou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů