www.svetmobilne.cz
>
>
>

FBI zkoumá, zda Tesla nelhala o produkci Modelu 3

FBI zkoumá, zda Tesla nelhala o produkci Modelu 3
, , aktualita
Tesla to opravdu nemá jednoduché. Nyní vyšlo najevo, že se FBI zajímá o to, zda náhodou CEO společnosti Elon Musk záměrně nelhal na sociálních sítích o produkci Modelu 3, čímž by měl mystifikovat investory společnosti.
reklama
Na Teslu má spadeno kdekdo a už nějakou dobu je i v hledáčku FBI. Ta totiž zkoumá, zda CEO Elon Musk záměrně nemystifikoval o produkčních číslech Modelu 3, čímž by měl uvádět investory společnosti v omyl. Jeho sliby totiž zdaleka nebyly splněny a je zde podezření, že je záměrně nadhodnocoval, aby společnost vypadala, že je na tom lépe, než ve skutečnosti byla.  Poslední dobou prý vyšetřování v této záležitosti nabralo na aktivitě, což bude mít jistě spojitost s neslavným tweetem Muska o odkupu Tesly do soukromého vlastnictví. Nyní jsou prohlášení Elona Muska mnohem více pod drobnohledem úřadů. Mluvčí společnosti Tesla, Kamran Mumtaz, řekl, že Tesla dostala od FBI dobrovolnou žádost o vydání podkladů, na což Tesla odpověděla a data vydala.
 
Tesla Model 3
 
Zároveň ale mluvčí podotkl, že společnost dosud nedostala žádné formální předvolání, resp. nebyl spuštěn žádný formální proces vedený vůči ní. Sama Tesla pak od úřadů už neměla po dobu několika měsíců dostat žádné další žádosti o jiné podklady. Hovoří se o tom, že se vyšetřují kroky automobilky sahající až k počátku roku 2017.
 
Je faktem, že Musk na sociálních sítích informoval o plánech produkce, které se společnosti dlouhodobě nedařilo plnit a ani dnes ještě stabilně nedosahuje dávno stanovených čísel. Např. v létě roku 2017 slíbil vyrobit 20 tisíc elektromobilů Model 3 do konce roku 2017, nicméně nezvládlo se jich vyrobit ani 2700 kusů. Zda to ale bude vyhodnoceno jako uvádění investorů v omyl, kdy firma měla dávno předtím vědět, že cíl nesplní, a zda vůbec bude proti společnosti vedeno nějaké oficiální líčení, to ukáže až čas.
 
O Muskovi je nicméně známo, že je velký workoholik a poněkud naivně předpokládá, že všichni zaměstnanci v jeho firmách jsou na tom podobně. To pak ústí v jeho tradičně nerealistické předpoklady splnění cílů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář