Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FBI zkoumá, zda Tesla nelhala o produkci Modelu 3

29.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Tesla to opravdu nemá jednoduché. Nyní vyšlo najevo, že se FBI zajímá o to, zda náhodou CEO společnosti Elon Musk záměrně nelhal na sociálních sítích o produkci Modelu 3, čímž by měl mystifikovat investory společnosti.
Na Teslu má spadeno kdekdo a už nějakou dobu je i v hledáčku FBI. Ta totiž zkoumá, zda CEO Elon Musk záměrně nemystifikoval o produkčních číslech Modelu 3, čímž by měl uvádět investory společnosti v omyl. Jeho sliby totiž zdaleka nebyly splněny a je zde podezření, že je záměrně nadhodnocoval, aby společnost vypadala, že je na tom lépe, než ve skutečnosti byla.  Poslední dobou prý vyšetřování v této záležitosti nabralo na aktivitě, což bude mít jistě spojitost s neslavným tweetem Muska o odkupu Tesly do soukromého vlastnictví. Nyní jsou prohlášení Elona Muska mnohem více pod drobnohledem úřadů. Mluvčí společnosti Tesla, Kamran Mumtaz, řekl, že Tesla dostala od FBI dobrovolnou žádost o vydání podkladů, na což Tesla odpověděla a data vydala.
 
Tesla Model 3
 
Zároveň ale mluvčí podotkl, že společnost dosud nedostala žádné formální předvolání, resp. nebyl spuštěn žádný formální proces vedený vůči ní. Sama Tesla pak od úřadů už neměla po dobu několika měsíců dostat žádné další žádosti o jiné podklady. Hovoří se o tom, že se vyšetřují kroky automobilky sahající až k počátku roku 2017.
 
Je faktem, že Musk na sociálních sítích informoval o plánech produkce, které se společnosti dlouhodobě nedařilo plnit a ani dnes ještě stabilně nedosahuje dávno stanovených čísel. Např. v létě roku 2017 slíbil vyrobit 20 tisíc elektromobilů Model 3 do konce roku 2017, nicméně nezvládlo se jich vyrobit ani 2700 kusů. Zda to ale bude vyhodnoceno jako uvádění investorů v omyl, kdy firma měla dávno předtím vědět, že cíl nesplní, a zda vůbec bude proti společnosti vedeno nějaké oficiální líčení, to ukáže až čas.
 
O Muskovi je nicméně známo, že je velký workoholik a poněkud naivně předpokládá, že všichni zaměstnanci v jeho firmách jsou na tom podobně. To pak ústí v jeho tradičně nerealistické předpoklady splnění cílů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama