www.svetmobilne.cz
>
>

Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor

Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
, , aktualita
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
K oblíbeným
reklama
Elektromobil Renault Zoe je na trhu už přes šest let, a přesto jeho prodeje neklesají, ba spíše naopak. Renault tak přišel s faceliftem, který má stále populárnější vůz udržet v zájmu zákazníků a přišel s vylepšeními na těch pravých místech. Facelift se proto pochopitelně projevil jak v technice, tak i designu. Vůz tam má např. trochu jiné průduchy, vepředu i vzadu má LED světla, kola dostala jiný vzhled a mohou mít 15 až 17 palců.
 
Renault Zoe
 
Také v interiéru došlo ke změnám a najdete zde 10” dotykovou obrazovku i 7” nebo dokonce 9,3” zakřivený digitální přístrojový štít a podporu bezdrátového nabíjení telefonu. Podporována je technologie Easy Link, kterou lze využít např. i k nalezení nabíjecích stanic a zjištění jejich stavu. Pomocí smartphonu lze ve vozu předem zapnout topení nebo naopak klimatizaci. Samozřejmostí je dnes i podpora Android Auto a Apple CarPlay.
 
Renault Zoe
 
Zapracovalo se ale i na pohonu. Zůstává známý motor R110 s výkonem 109 koní (80 kW) a točivým momentem 225 Nm, v nabídce ale bude i sportovnější provedení s elektromotorem o výkonu 136 koní (100 kW) a točivém momentu 245 Nm. S tím by Zoe měl z 0 na 100 km/h zrychlit za méně než 10 sekund, pružné zrychlení z 80 na 120 km/h má zabrat 7,1 sekundy a maximální rychlost vozu se zvýšila ze 130 na 140 km/h.
 
Renault Zoe
 
Užitečnou technickou změnou je ale především akumulátor, který nyní pojme 52 kWh energie (původně 40 kWh). To by dle nové reálnější normy WLTP mělo znamenat dojezd 380 km, což je na tak malé auto solidní číslo. Nabíjení je možné pomocí rychlého 50kW CCS DC konektoru (za 30 minut energie na dalších 150 km), je ale možné využít i Type 2 AC nabíjení. Podporováno je nabíjení ze 7kW wallboxu. Ten by celou baterii pomalu nabil za 9 hodin. Cenu vozu zatím neznáme, ale patrně se nebude příliš lišit od dnešní verze.
 
Renault Zoe
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala