www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Facebook testuje Instant Articles s paywallem

Facebook testuje Instant Articles s paywallem
, , aktualita
Facebook testuje další propojení své sociální sítě s médii. Už nějakou dobu zde fungují Instant Articles pro snazší čtení článků. Nově bude možné toto propojit s nejrůznějšími formami paywallu, tedy předplatným a platbami za články.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době samotné webové stránky už moc netáhnou a lidé se ke článkům stále častěji dostávají přes odkazy na sociálních sítích. V případě mobilních telefonů mohou být stránky nedostatečně optimalizované pro prohlížení, a proto Facebook přišel v roce 2015 s platformou Instant Articles. Do té už některá média dávají své články, které jsou naformátovány v mobilně přátelské podobě. Dokonce zde mohly být i reklamy, ze kterých mají média zisky. V případě, že si reklamy zajistí sama, dostanou všech 100 %. Nově se platforma Instant Articles rozšíří i o paywall, tedy placení předplatným.
 
Facebook paywall
 
Tuto funkčnost bude zatím obsahovat jen aplikace Facebook pro Android. Podporován bude model 10 článků zdarma a pak už bude nutné zajistit si předplatné nebo freemium model, kdy si média sama zvolí, které články budou uzamčené jen pro platící a které budou volně přístupné všem. V případě, že si čtenář bude chtít pořídit předplatné, bude z Facebooku odkázán na médium a to si tak může ponechat plných 100 % z předplatného.
 
I proto se s touto funkcí patrně jen tak rychle nesetkáme na iOSu (pokud vůbec). Jedním z pravidel obchodu s aplikacemi u Applu je to, že si Apple chce nechávat 30 % ze všech nákupů v rámci aplikace. Poněvadž ale k nákupu nedochází v aplikaci, ale mimo ni, o svých 30 % by přišel, což se mu nelíbí. Ostatně přesně tentýž problém má Apple i se službou Spotify.
 
Facebook logo
 
Pojďme ale zpět k Facebooku. Výhodou provázanosti bude pochopitelně i to, že ten, kdo si zařídil předplatné bez Facebooku na webu média, bude mít automaticky přístup ke všem zaplaceným článkům nejen na tomto webu, ale rovněž v Instant Articles. Ty zaznamenávají slušný rozmach a za poslední rok se průměrný příjem z jednoho zobrazení zvýšil o 50 %. Facebook takto médiím vyplácí 1 milion dolarů denně. 
 
V testu nového přístupu zatím figurují následující média: Bild, The Boston Globe, The Economist, Hearst (The Houston Chronicle and The San Francisco Chronicle), La Repubblica, Le Parisien, Spiegel, The Telegraph, Tronc (The Baltimore Sun, The Los Angeles Times a The San Diego Union-Tribune) a The Washington Post.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej
Malý tablet Apple iPad mini se dočkal výrazné inovace. Získal modernější design s tenčími rámečky známými z modelů iPad Air a iPad Pro, lehce se zvětšil displej, má také nový výkonnější procesor A15 Bionic.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala