Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Facebook spustil kvůli vichřici v Česku funkci Safety Check

29.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Facebook poprvé spustil v České republice svou funkci Safety Check, která umožňuje v krizových situacích informovat přátele, že jste v pořádku. Důvodem byla silná vichřice, která se prohnala střední Evropou.
Safety Check, který je na Facebooku už od roku 2014, umožňuje při přírodních katastrofách, teroristických útocích a dalších krizových situacích snadno a rychle informovat přátele, že jste v bezpečí. Stejně tak je možné zjistit, zda jsou v pořádku ostatní vaši přátelé. Vůbec poprvé byla funkce v České republice aktivována v neděli 29. října 2017, kdy byl na většině území zaznamenán vítr o síle vichřice. Podle tuzemských médií si tato největší vichřice za posledních deset let vyžádala dvě oběti na životech a materiální škody dosahují miliardy korun. Statisíce domácností se také ocitly bez dodávek elektrické energie. Vichřice pojmenovaná Herwart zasáhla také okolní středoevropské státy.
 
 
Na stránce Safety Check je možné vidět seznam přátel, kteří již na Facebooku označili, že jsou v bezpečí. Pokud tak někdo neučinil, je možné jej o potvrzení požádat. Na mapě lze potom vidět přehled míst, kde lidé žádají o pomoc, jako je jídlo, voda, kojenecké potřeby, palivové hmoty, doprava apod. Stejně tak je možné nabídnout pomoc někomu jinému. Bohužel je však stránka zahlcena spíše různými vtipnými příspěvky, takže případná skutečná žádost o pomoc by se v nich nejspíš ztratila. Safety Check je dostupný jak ve webovém rozhraní sociální sítě, tak v mobilních aplikacích Facebook.
 


reklama