www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger
, , aktualita
Facebook pomalu zpřístupňuje možnost živého vysílání uživatelům z celého světa, svou samostatnou záložku získá tato funkce i v rámci mobilní aplikace. Messenger dosáhl 900 milionů uživatelů a nově podporuje uživatelská jména či QR kódy.reklama
Možnost živých videí je na Facebooku dostupná už od loňského roku, ale dlouhou dobu byla vyhrazena jen veřejně známým osobnostem s ověřeným profilem. Letos v lednu se funkce zpřístupnila všem uživatelům z USA, v nejbližší době by se konečně měli dočkat zájemci z celého světa, uvedl to ostatně sám zakladatel sociální sítě Mark Zuckerberg. Facebook se bude snažit funkci co možná nejvíce zpropagovat, už zavedený Periscope nebo připravovaný YouTube Connect tedy budou mít velmi silnou konkurenci.

V brzké době by uživatelé mobilní aplikace Facebook pro Android nebo iOS měli nalézt novou záložku, která se bude nacházet mezi záložkami pro žádosti o přátelství a notifikace. Na jednou místě budou dostupná živá videa od přátel i veřejně známých osobností, které uživatel sleduje. Kromě toho nebudou chybět celosvětově populární živá vysílání nebo videa týkající se zajímavých témat, připravena bude i vyhledávací funkce. Na dané záložce se pak bude samozřejmě nacházet i tlačítko, které umožní uživateli spustit vlastní živé vysílání.

Při sledování vysílání ostatních uživatelů nechybí možnost přidávání komentářů a také reakcí, které můžeme znát z kanálu nových příspěvků. Přítomné bude také tlačítko umožňující pozvat ke sledování videa někoho z přátel, nebude tedy nutné kvůli tomu přerušovat sledování. Facebook dokonce připravil i mapu živých vysílání, která umožní přistupovat k videím od lidí z okolí, tato funkce je ale zatím dostupná pouze z desktopového prohlížeče.

Aplikace Facebook Messenger se může pochlubit 900 miliony uživateli. K tomuto milníku připravili vývojáři drobné, pro někoho ale možná velmi užitečné funkce. První je možnost přidání uživatelského jména, ze kterého je následně možné vytvořit webovou adresu ve tvaru m.me/vaseuzivatelskejmeno. Odkaz je potom možné sdílet a umožnit tak ostatním si vás jednoduše přidat do Messengeru.

Ještě zajímavějším způsobem jsou ovšem QR kódy, které překvapí už svým vzhledem – k obyčejnému černobílému čtverci totiž mají docela daleko. A jaké je využití této funkce? Pokud se setkáte s někým, na koho nechcete ztratit kontakt, nabízí se možnost naskenovat QR kód a přidat si jej do Messengeru. Kromě toho je možné kód využít třeba na osobních webových stránkách, vizitkách apod.

Zdroj: Newsroom.fb.com, Facebook.com
reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik