Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger

8.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Facebook pomalu zpřístupňuje možnost živého vysílání uživatelům z celého světa, svou samostatnou záložku získá tato funkce i v rámci mobilní aplikace. Messenger dosáhl 900 milionů uživatelů a nově podporuje uživatelská jména či QR kódy.
Možnost živých videí je na Facebooku dostupná už od loňského roku, ale dlouhou dobu byla vyhrazena jen veřejně známým osobnostem s ověřeným profilem. Letos v lednu se funkce zpřístupnila všem uživatelům z USA, v nejbližší době by se konečně měli dočkat zájemci z celého světa, uvedl to ostatně sám zakladatel sociální sítě Mark Zuckerberg. Facebook se bude snažit funkci co možná nejvíce zpropagovat, už zavedený Periscope nebo připravovaný YouTube Connect tedy budou mít velmi silnou konkurenci.

V brzké době by uživatelé mobilní aplikace Facebook pro Android nebo iOS měli nalézt novou záložku, která se bude nacházet mezi záložkami pro žádosti o přátelství a notifikace. Na jednou místě budou dostupná živá videa od přátel i veřejně známých osobností, které uživatel sleduje. Kromě toho nebudou chybět celosvětově populární živá vysílání nebo videa týkající se zajímavých témat, připravena bude i vyhledávací funkce. Na dané záložce se pak bude samozřejmě nacházet i tlačítko, které umožní uživateli spustit vlastní živé vysílání.

Při sledování vysílání ostatních uživatelů nechybí možnost přidávání komentářů a také reakcí, které můžeme znát z kanálu nových příspěvků. Přítomné bude také tlačítko umožňující pozvat ke sledování videa někoho z přátel, nebude tedy nutné kvůli tomu přerušovat sledování. Facebook dokonce připravil i mapu živých vysílání, která umožní přistupovat k videím od lidí z okolí, tato funkce je ale zatím dostupná pouze z desktopového prohlížeče.

Aplikace Facebook Messenger se může pochlubit 900 miliony uživateli. K tomuto milníku připravili vývojáři drobné, pro někoho ale možná velmi užitečné funkce. První je možnost přidání uživatelského jména, ze kterého je následně možné vytvořit webovou adresu ve tvaru m.me/vaseuzivatelskejmeno. Odkaz je potom možné sdílet a umožnit tak ostatním si vás jednoduše přidat do Messengeru.

Ještě zajímavějším způsobem jsou ovšem QR kódy, které překvapí už svým vzhledem – k obyčejnému černobílému čtverci totiž mají docela daleko. A jaké je využití této funkce? Pokud se setkáte s někým, na koho nechcete ztratit kontakt, nabízí se možnost naskenovat QR kód a přidat si jej do Messengeru. Kromě toho je možné kód využít třeba na osobních webových stránkách, vizitkách apod.

Zdroj: Newsroom.fb.com, Facebook.com
reklama