www.svetmobilne.cz
>
>
>

Facebook Portal: chytrý displej (nejen) pro videohovory

Facebook Portal: chytrý displej (nejen) pro videohovory
, , aktualita
Facebook představil svůj delší dobu očekávaný chytrý displej. Určen je především pro videohovory, ale prostřednictvím chytré asistentky Amazon Alexa toho zvládne mnohem víc. K dispozici je i větší varianta Portal+.
reklama
Nastává doba chytrých displejů v domácnosti, myslí si někteří výrobci. Po Amazonu, Lenovu nebo Googlu představil svůj „smart display“ také Facebook. Internetový gigant, který do světa hardwaru vstupuje jen výjimečně (a dosud vždy převážně neúspěšně) představil novinky s názvy Portal a Portal+. Základní model Portal nabízí horizontálně orientovaný, 10,1” displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů a 10W duální reproduktory, naproti tomu Portal+ s 15,6” displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů můžete podle potřeby umístit horizontálně nebo vertikálně. Nabídne také silnější zvuk, a to prostřednictvím 20W sestavy dvou výškových a jednoho basového reproduktoru.
 
 
Zařízení jsou zaměřena primárně na videohovory přes Facebook Messenger. Můžete namítnout, že k tomu vám přece stačí smartphone. Jenže Portal nabízí větší displej, možnost bezdotykového ovládání a několik vychytávek navíc. Kamera s rozlišením 12 MPx, kterou jsou vybaveny oba modely, vás během hovoru automaticky sleduje a zoomuje, i pokud se pohybujete v místnosti. Pokud detekuje více lidí, může použít širokoúhlý záběr. Čtveřice mikrofonů kvalitně zaznamenává zvuk i z větší vzdálenosti, minimalizuje šum v pozadí a zlepšuje kvalitu hlasu osob, které mluví. A k tomu všemu je využívána umělá inteligence. Pokud vás to spíše vyděsilo, Facebook tvrdí, že se neopomenul ani bezpečnost. Všechny hovory jsou šifrovány a Facebook nesleduje jejich obsah ani je nikam neukládá. Uživatelé mají možnost vypnout kameru i mikrofon, a k dispozici by měla být dokonce krytka pro překrytí kamery.
 
Chytrý displej se samozřejmě neobejde bez hlasového asistenta. Facebook dal přednost Alexe od Amazonu, takže zařízení plně nahradí třeba reproduktory Echo. Pomocí hlasové povelu "Hey Portal" můžete vyhledávat informace, nastavit připomínku nebo ovládat spotřebiče v chytré domácnosti. K dispozici je hudba i videa ze služeb Facebook Watch, Spotify nebo Pandora. Také si můžete prohlížet fotografie z galerie na Facebooku.
 
Facebook Portal bude stát 199 dolarů (4 500 Kč), Portal+ dokonce 349 dolarů (4 800 Kč). Dostupnost byla zatím potvrzena jen na americkém trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik