www.svetmobilne.cz
>
>
>

Facebook Portal: chytrý displej (nejen) pro videohovory

Facebook Portal: chytrý displej (nejen) pro videohovory
, , aktualita
Facebook představil svůj delší dobu očekávaný chytrý displej. Určen je především pro videohovory, ale prostřednictvím chytré asistentky Amazon Alexa toho zvládne mnohem víc. K dispozici je i větší varianta Portal+.
reklama
Nastává doba chytrých displejů v domácnosti, myslí si někteří výrobci. Po Amazonu, Lenovu nebo Googlu představil svůj „smart display“ také Facebook. Internetový gigant, který do světa hardwaru vstupuje jen výjimečně (a dosud vždy převážně neúspěšně) představil novinky s názvy Portal a Portal+. Základní model Portal nabízí horizontálně orientovaný, 10,1” displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů a 10W duální reproduktory, naproti tomu Portal+ s 15,6” displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů můžete podle potřeby umístit horizontálně nebo vertikálně. Nabídne také silnější zvuk, a to prostřednictvím 20W sestavy dvou výškových a jednoho basového reproduktoru.
 
 
Zařízení jsou zaměřena primárně na videohovory přes Facebook Messenger. Můžete namítnout, že k tomu vám přece stačí smartphone. Jenže Portal nabízí větší displej, možnost bezdotykového ovládání a několik vychytávek navíc. Kamera s rozlišením 12 MPx, kterou jsou vybaveny oba modely, vás během hovoru automaticky sleduje a zoomuje, i pokud se pohybujete v místnosti. Pokud detekuje více lidí, může použít širokoúhlý záběr. Čtveřice mikrofonů kvalitně zaznamenává zvuk i z větší vzdálenosti, minimalizuje šum v pozadí a zlepšuje kvalitu hlasu osob, které mluví. A k tomu všemu je využívána umělá inteligence. Pokud vás to spíše vyděsilo, Facebook tvrdí, že se neopomenul ani bezpečnost. Všechny hovory jsou šifrovány a Facebook nesleduje jejich obsah ani je nikam neukládá. Uživatelé mají možnost vypnout kameru i mikrofon, a k dispozici by měla být dokonce krytka pro překrytí kamery.
 
Chytrý displej se samozřejmě neobejde bez hlasového asistenta. Facebook dal přednost Alexe od Amazonu, takže zařízení plně nahradí třeba reproduktory Echo. Pomocí hlasové povelu "Hey Portal" můžete vyhledávat informace, nastavit připomínku nebo ovládat spotřebiče v chytré domácnosti. K dispozici je hudba i videa ze služeb Facebook Watch, Spotify nebo Pandora. Také si můžete prohlížet fotografie z galerie na Facebooku.
 
Facebook Portal bude stát 199 dolarů (4 500 Kč), Portal+ dokonce 349 dolarů (4 800 Kč). Dostupnost byla zatím potvrzena jen na americkém trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala