Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Facebook Messenger bude jednodušší a rychlejší, slibuje Zuckerberg

2.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Facebook konečně vyslyšel stížnosti svých uživatelů a rozhodl se pro výrazný redesign své aplikace Messenger. Cílem je nabídnout jednodušší a rychlejší rozhraní, součástí aktualizace bude přitom také volitelný tmavý motiv.
Facebook Messenger dostává stále více funkcí, ale zároveň zabírá v telefonu čím dál více místa a zvyšují se rovněž nároky na výkon zařízení. V neposlední řadě začíná být vlivem přibývajících funkcí orientace v aplikaci stále složitější. Naštěstí si vývojáři tento problém uvědomují a rozhodli se zjednat nápravu. „Když posíláte zprávy, opravdu chcete jednoduchou a rychlou zkušenost. Využíváme tento okamžik k úplnému přepracování Messengeru, abychom se zaměřili na tyto myšlenky,“ prohlásil šéf Facebooku Mark Zuckerberg na probíhající vývojářské konferenci F8.
 
 
Pokud si nyní otevřete úvodní obrazovku mobilního Messengeru, uvidíte tři záložky v horní části a pět ve spodní části displeje. Po redesignu by mělo dojít k výraznému zjednodušení. Ačkoliv nebyly oznámeny žádné podrobnosti, leccos můžeme vyčíst ze zveřejněných obrázků. Na úvodní obrazovce už nalezneme jen tři záložky, které se nacházejí ve spodní části. První umožňuje přístup ke všem konverzacím, druhá otevře kontakty a třetí s ikonkou kompasu by mohla zobrazovat polohu přátel v okolí, i když to je zatím pouze odhad. Profilový obrázek uživatele se přesune z pravého do levého horního rohu, naproti němu se potom nachází tři zkratky pro rychlé pořízení fotky, natočení videa nebo napsání zprávy. Hned po nimi se nachází vyhledávací lišta a náhledy příspěvků přátel z funkce Můj den.
 
 
Velkou novinkou bude volitelný tmavý režim, kdy se pozadí aplikace zbarví do černa. Tento motiv se bude hodit při nočním chatování, neboť bude příjemnější pro oči. Uživatelům smartphonů s OLED displeji by potom mohl nepatrně prodloužit výdrž baterie. V nabídce zůstane možnost zbarvení bublin v jednotlivých konverzacích, ale místo plných barev se objeví efekty přechodů mezi různými odstíny. David Marcus, který ve Facebooku vede vývoj aplikace Messenger prohlásil, že na aktualizaci pracují od začátku letošního roku a veřejně by měla vyjít „velmi, velmi brzy,“ ačkoliv konkrétní termín zatím neznáme. Nová verze aplikace vyjde pro Android i iOS.
 
 


reklama