www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Facebook Messenger bude jednodušší a rychlejší, slibuje Zuckerberg

Facebook Messenger bude jednodušší a rychlejší, slibuje Zuckerberg
, , aktualita
Facebook konečně vyslyšel stížnosti svých uživatelů a rozhodl se pro výrazný redesign své aplikace Messenger. Cílem je nabídnout jednodušší a rychlejší rozhraní, součástí aktualizace bude přitom také volitelný tmavý motiv.
K oblíbeným
reklama
Facebook Messenger dostává stále více funkcí, ale zároveň zabírá v telefonu čím dál více místa a zvyšují se rovněž nároky na výkon zařízení. V neposlední řadě začíná být vlivem přibývajících funkcí orientace v aplikaci stále složitější. Naštěstí si vývojáři tento problém uvědomují a rozhodli se zjednat nápravu. „Když posíláte zprávy, opravdu chcete jednoduchou a rychlou zkušenost. Využíváme tento okamžik k úplnému přepracování Messengeru, abychom se zaměřili na tyto myšlenky,“ prohlásil šéf Facebooku Mark Zuckerberg na probíhající vývojářské konferenci F8.
 
 
Pokud si nyní otevřete úvodní obrazovku mobilního Messengeru, uvidíte tři záložky v horní části a pět ve spodní části displeje. Po redesignu by mělo dojít k výraznému zjednodušení. Ačkoliv nebyly oznámeny žádné podrobnosti, leccos můžeme vyčíst ze zveřejněných obrázků. Na úvodní obrazovce už nalezneme jen tři záložky, které se nacházejí ve spodní části. První umožňuje přístup ke všem konverzacím, druhá otevře kontakty a třetí s ikonkou kompasu by mohla zobrazovat polohu přátel v okolí, i když to je zatím pouze odhad. Profilový obrázek uživatele se přesune z pravého do levého horního rohu, naproti němu se potom nachází tři zkratky pro rychlé pořízení fotky, natočení videa nebo napsání zprávy. Hned po nimi se nachází vyhledávací lišta a náhledy příspěvků přátel z funkce Můj den.
 
 
Velkou novinkou bude volitelný tmavý režim, kdy se pozadí aplikace zbarví do černa. Tento motiv se bude hodit při nočním chatování, neboť bude příjemnější pro oči. Uživatelům smartphonů s OLED displeji by potom mohl nepatrně prodloužit výdrž baterie. V nabídce zůstane možnost zbarvení bublin v jednotlivých konverzacích, ale místo plných barev se objeví efekty přechodů mezi různými odstíny. David Marcus, který ve Facebooku vede vývoj aplikace Messenger prohlásil, že na aktualizaci pracují od začátku letošního roku a veřejně by měla vyjít „velmi, velmi brzy,“ ačkoliv konkrétní termín zatím neznáme. Nová verze aplikace vyjde pro Android i iOS.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala