www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Facebook Messenger bude jednodušší a rychlejší, slibuje Zuckerberg

Facebook Messenger bude jednodušší a rychlejší, slibuje Zuckerberg
, , aktualita
Facebook konečně vyslyšel stížnosti svých uživatelů a rozhodl se pro výrazný redesign své aplikace Messenger. Cílem je nabídnout jednodušší a rychlejší rozhraní, součástí aktualizace bude přitom také volitelný tmavý motiv.
K oblíbeným
reklama
Facebook Messenger dostává stále více funkcí, ale zároveň zabírá v telefonu čím dál více místa a zvyšují se rovněž nároky na výkon zařízení. V neposlední řadě začíná být vlivem přibývajících funkcí orientace v aplikaci stále složitější. Naštěstí si vývojáři tento problém uvědomují a rozhodli se zjednat nápravu. „Když posíláte zprávy, opravdu chcete jednoduchou a rychlou zkušenost. Využíváme tento okamžik k úplnému přepracování Messengeru, abychom se zaměřili na tyto myšlenky,“ prohlásil šéf Facebooku Mark Zuckerberg na probíhající vývojářské konferenci F8.
 
 
Pokud si nyní otevřete úvodní obrazovku mobilního Messengeru, uvidíte tři záložky v horní části a pět ve spodní části displeje. Po redesignu by mělo dojít k výraznému zjednodušení. Ačkoliv nebyly oznámeny žádné podrobnosti, leccos můžeme vyčíst ze zveřejněných obrázků. Na úvodní obrazovce už nalezneme jen tři záložky, které se nacházejí ve spodní části. První umožňuje přístup ke všem konverzacím, druhá otevře kontakty a třetí s ikonkou kompasu by mohla zobrazovat polohu přátel v okolí, i když to je zatím pouze odhad. Profilový obrázek uživatele se přesune z pravého do levého horního rohu, naproti němu se potom nachází tři zkratky pro rychlé pořízení fotky, natočení videa nebo napsání zprávy. Hned po nimi se nachází vyhledávací lišta a náhledy příspěvků přátel z funkce Můj den.
 
 
Velkou novinkou bude volitelný tmavý režim, kdy se pozadí aplikace zbarví do černa. Tento motiv se bude hodit při nočním chatování, neboť bude příjemnější pro oči. Uživatelům smartphonů s OLED displeji by potom mohl nepatrně prodloužit výdrž baterie. V nabídce zůstane možnost zbarvení bublin v jednotlivých konverzacích, ale místo plných barev se objeví efekty přechodů mezi různými odstíny. David Marcus, který ve Facebooku vede vývoj aplikace Messenger prohlásil, že na aktualizaci pracují od začátku letošního roku a veřejně by měla vyjít „velmi, velmi brzy,“ ačkoliv konkrétní termín zatím neznáme. Nová verze aplikace vyjde pro Android i iOS.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala