www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Facebook Messenger bude jednodušší a rychlejší, slibuje Zuckerberg

Facebook Messenger bude jednodušší a rychlejší, slibuje Zuckerberg
, , aktualita
Facebook konečně vyslyšel stížnosti svých uživatelů a rozhodl se pro výrazný redesign své aplikace Messenger. Cílem je nabídnout jednodušší a rychlejší rozhraní, součástí aktualizace bude přitom také volitelný tmavý motiv.
K oblíbeným
reklama
Facebook Messenger dostává stále více funkcí, ale zároveň zabírá v telefonu čím dál více místa a zvyšují se rovněž nároky na výkon zařízení. V neposlední řadě začíná být vlivem přibývajících funkcí orientace v aplikaci stále složitější. Naštěstí si vývojáři tento problém uvědomují a rozhodli se zjednat nápravu. „Když posíláte zprávy, opravdu chcete jednoduchou a rychlou zkušenost. Využíváme tento okamžik k úplnému přepracování Messengeru, abychom se zaměřili na tyto myšlenky,“ prohlásil šéf Facebooku Mark Zuckerberg na probíhající vývojářské konferenci F8.
 
 
Pokud si nyní otevřete úvodní obrazovku mobilního Messengeru, uvidíte tři záložky v horní části a pět ve spodní části displeje. Po redesignu by mělo dojít k výraznému zjednodušení. Ačkoliv nebyly oznámeny žádné podrobnosti, leccos můžeme vyčíst ze zveřejněných obrázků. Na úvodní obrazovce už nalezneme jen tři záložky, které se nacházejí ve spodní části. První umožňuje přístup ke všem konverzacím, druhá otevře kontakty a třetí s ikonkou kompasu by mohla zobrazovat polohu přátel v okolí, i když to je zatím pouze odhad. Profilový obrázek uživatele se přesune z pravého do levého horního rohu, naproti němu se potom nachází tři zkratky pro rychlé pořízení fotky, natočení videa nebo napsání zprávy. Hned po nimi se nachází vyhledávací lišta a náhledy příspěvků přátel z funkce Můj den.
 
 
Velkou novinkou bude volitelný tmavý režim, kdy se pozadí aplikace zbarví do černa. Tento motiv se bude hodit při nočním chatování, neboť bude příjemnější pro oči. Uživatelům smartphonů s OLED displeji by potom mohl nepatrně prodloužit výdrž baterie. V nabídce zůstane možnost zbarvení bublin v jednotlivých konverzacích, ale místo plných barev se objeví efekty přechodů mezi různými odstíny. David Marcus, který ve Facebooku vede vývoj aplikace Messenger prohlásil, že na aktualizaci pracují od začátku letošního roku a veřejně by měla vyjít „velmi, velmi brzy,“ ačkoliv konkrétní termín zatím neznáme. Nová verze aplikace vyjde pro Android i iOS.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala