Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Explozi baterie v Galaxy Note 7 zabrání aktualizace, s vybuchujícími telefony se potýká i Xiaomi

15.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung přišel na řešení, jak alespoň dočasně minimalizovat riziko exploze u dotčených kusů Galaxy Note 7 – spočívá překvapivě v aktualizaci softwaru. Mezitím řeší dva případy exploze svých telefonů také konkurenční společnost Xiaomi.
Samsung se nadále potýká s vadnými kusy Galaxy Note 7, jejichž baterie může při nabíjení způsobit explozi a následný požár. Výrobce sice zahájil program výměny, ale informace se nejspíš nedostala ke všem dotčeným uživatelům, mnozí možná zase riziko podceňují. Podle informací, které přinesl jeden jihokorejský deník, Samsung přišel na způsob, jak alespoň dočasně omezit riziko exploze na dotčených kusech Galaxy Note 7 a zároveň přimět uživatele k tomu, aby svůj telefon vyměnili. Spekuluje se o softwarové aktualizaci, která by měla omezit maximální hodnotu nabití na 60 %. Kapacita baterie se tak rázem sníží z 3 500 na přibližně 2 100 mAh a výdrž smartphonu bude skoro poloviční.

Neznámé zatím zůstávají některé další detaily, třeba zda bude aktualizace vydána celosvětově, nebo jen v Jižní Koreji. A také zda bude update uživateli vnucen na pozadí, nebo bude moct jeho instalaci odmítnout. Mezitím se v USA objevil další případ škody, kterou s velkou pravděpodobností způsobila explodující baterie v Galaxy Note 7. Clifford Samuels údajně při jízdě po dálnici nabíjel Galaxy Note 7 a najednou uslyšel, jak jeho telefon vybouchl. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, automobil dotčeného se ovšem záhy ocitl v plamenech. Není divu, že americké úřady už zakázaly používání Galaxy Note 7 na palubách letadel. V tuto chvíli není jasné, kolik z nebezpečných 2,5 milionu kusů Galaxy Note 7 už jejich majitelé vrátili.


Samsung ovšem není jediným výrobcem, který v tuto chvíli řeší problémy s explodujícími telefony. Během září došlo minimálně ke dvěma takovým případům modelů čínské značky Xiaomi. Majitel Xiaomi Mi 4c utrpěl popáleniny třetího stupně, když jeho smartphone vybuchl v zadní kapse kalhot. Celý incident natočila průmyslová kamera, ze zveřejněné fotografie zničeného zařízení je potom patrné, že za explozí by mohla i v tomto případě stát baterie. Podle dostupných informací se jedná o telefon zakoupený přímo na stránkách Xiaomi, musí tedy jít o originál.

Čínská média informují také o případu phabletu Mi Max, který vybuchl a způsobil požár při nabíjení originální nabíječkou. Čínský výrobce už údajně problém řeší, využívá přitom služeb společnosti, která vyšetřuje příčiny incidentů. Nejspíš se snaží objasnit i explozi Xiaomi Mi4i při nabíjení, ke které došlo v červenci letošního roku v jedné z indických kanceláří. I tentokrát vše zachytila bezpečnostní kamera, naštěstí ale nikdo nebyl zraněn. Jedná se jen o ojedinělé případy, nebo bychom si měli začít dávat větší pozor při používání našich smartphonů?

Zdroj: Phonearena.com (1, 2, 3)
reklama