Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Evolveo FitBand B3: chytrý náramek s barevným displejem

19.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Mezi cenově dostupnými fitness náramky se objevil FitBand B3 od české společnosti Evolveo. I přes rozumnou cenu se může pochlubit barevným displejem, měřením krevního tlaku a certifikací IP67.
Pryč jsou časy, kdy byly chytré náramky jednoduchá zařízení s několika notifikačními diodami. Nyní většinou obsahují displej, který zobrazuje všechny podstatné informace bez nutnosti používat smartphone. Také nový Evolveo FitBand B3 odpovídá těmto trendům, neboť je osazen barevným IPS displejem, který se aktivuje jemným poklepáním a ovládá se pohybem zápěstí či dotykem. Kromě aktuálního času nebo naměřených hodnot ukazuje také notifikace z mobilního telefonu, jako příchozí hovory, SMS zprávy nebo události z kalendáře. Náramek můžete snadno spárovat přes Bluetooth, a to se smartphony vybavenými Androidem nebo iOS.
 
 
Hlavním důvodem, proč si obvykle uživatelé pořizují chytrý náramek, je ovšem měření pohybových aktivit i zdravotních ukazatelů. FitBand B3 proto zvládne měření hodnot krevního tlaku a tepové frekvence, obsahuje krokoměr, vypočítává spálené kalorie a hodnotí vaši celodenní aktivitu. Při delším lenošení vás jemnými vibracemi upozorní na pohyb a během noci zvládne monitorovat kvalitu spánku. Všechny naměřené údaje jsou shromažďovány v mobilní aplikaci, kde lze pohodlně prohlížet veškeré statistiky. Uživatelské rozhraní náramku i aplikace je kompletně v českém a slovenském jazyce.
 
Dále lze příslušenství využít jako dálkovou spoušť k fotoaparátu ve smartphonu nebo budík. Kapacita baterie 90 mAh se sice nezdá příliš velká, ale vzhledem k energetické náročnosti tak malého zařízení by měla stačit až k deseti dnům používání. Potom lze náramek snadno vložit přímo do USB portu počítače či nabíječky bez potřeby externího kabelu. FitBand M3 váží jen 20 g a v základním balení naleznou uživatelé dvě barevné varianty pásku – černou a tyrkysovou, které mohou střídat podle aktuální nálady nebo outfitu. Vzhledem k certifikaci IP67 je náramek odolný proti vodě i prachu, což je pro zařízení, které nosí uživatel celodenně na ruce, skoro nezbytností.
 
Evolveo FitBand B3 se na českém trhu prodává za doporučenou cenu 1 290 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama