www.svetmobilne.cz
>
>

Estonsko bojuje proti rychlosti: pokuta nebo čekání

Estonsko bojuje proti rychlosti: pokuta nebo čekání
, , aktualita
Policie v Estonsku zkouší nový způsob trestů za vysokou rychlost. Pokud je to poprvé, řidič si může vybrat, zda zaplatí pokutu, nebo zda bude muset vyčkat 45 až 60 minut s policistou, než mu bude dovoleno jet dál.
K oblíbeným
reklama
Pokuty nejsou pro všechny zrovna velkým trestem, a v Estonsku proto zkouší nový systém časových trestů místo peněžitých. Pokud je řidič poprvé chycen za přestupek překročení povolené rychlosti, má na výběr ze dvou možností potrestání. Buď zaplatí pokutu, nebo bude muset počkat určitou dobu, než mu vyprší časový trest. Ten může být 45 minut, pokud byla rychlost překročena o 20 km/h nebo méně, případně 60 minut, pokud byla překročena v rozmezí 21 až 40 km/h.
 
Překročení rychlosti
 
ilustrační obrázek, autor: Michael Coghlan [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Prozatím jde jen o test nového systému, který bude občas probíhat na silnici mezi městy Tallinn a Rapla (během následujícího měsíce by měl být vyzkoušen alespoň ještě jednou). Policie si od nového systému slibuje, že dlouhé čekání pak řidiče ve výsledku lépe naučí nepřekračovat rychlost, než jednodušší a rychlejší zaplacení pokuty. Systém se v zemi zkouší i proto, že v posledních dvou letech zde významně narostl počet mrtvých na silnicích. Součástí testu bude i výzkum toho, jak řidiči takový časový postih vnímají, a jak vlastně zdůvodňují to, proč se neřídili dopravními předpisy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala