www.svetmobilne.cz
>
>

Estonsko bojuje proti rychlosti: pokuta nebo čekání

Estonsko bojuje proti rychlosti: pokuta nebo čekání
, , aktualita
Policie v Estonsku zkouší nový způsob trestů za vysokou rychlost. Pokud je to poprvé, řidič si může vybrat, zda zaplatí pokutu, nebo zda bude muset vyčkat 45 až 60 minut s policistou, než mu bude dovoleno jet dál.
K oblíbeným
reklama
Pokuty nejsou pro všechny zrovna velkým trestem, a v Estonsku proto zkouší nový systém časových trestů místo peněžitých. Pokud je řidič poprvé chycen za přestupek překročení povolené rychlosti, má na výběr ze dvou možností potrestání. Buď zaplatí pokutu, nebo bude muset počkat určitou dobu, než mu vyprší časový trest. Ten může být 45 minut, pokud byla rychlost překročena o 20 km/h nebo méně, případně 60 minut, pokud byla překročena v rozmezí 21 až 40 km/h.
 
Překročení rychlosti
 
ilustrační obrázek, autor: Michael Coghlan [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Prozatím jde jen o test nového systému, který bude občas probíhat na silnici mezi městy Tallinn a Rapla (během následujícího měsíce by měl být vyzkoušen alespoň ještě jednou). Policie si od nového systému slibuje, že dlouhé čekání pak řidiče ve výsledku lépe naučí nepřekračovat rychlost, než jednodušší a rychlejší zaplacení pokuty. Systém se v zemi zkouší i proto, že v posledních dvou letech zde významně narostl počet mrtvých na silnicích. Součástí testu bude i výzkum toho, jak řidiči takový časový postih vnímají, a jak vlastně zdůvodňují to, proč se neřídili dopravními předpisy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala