Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Essential propouští zaměstnance, ale chystá i nový produkt

21.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Essential Products založená Andy Rubinem se dlouhodobě potýká s problémy. Jedním z důsledků by mělo být propuštění značné části zaměstnanců, přesto údajně zůstává v plánu nový revoluční produkt.
Americký Essential Products patří k nejmladším značkám smartphonů na trhu. Za pár týdnů oslaví třetí narozeniny od založení a první produkt, kterým byl smartphone Essential Phone (PH-1), spatřil světlo světa teprve v dubnu 2017. Letos na jaře se objevila informace, že společnost ruší svou připravovanou druhou vlajkovou loď a hledá kupce. A špatné časy pokračují. Web Bloomberg.com uvedls odvoláním na důvěryhodné osoby, že Essential propouští 30 % svých zaměstnanců, především z oddělení prodeje, marketingu a hardwaru. Podle oficiálních webových stránek ve firmě pracuje 120 zaměstnanců, takže propouštění by se mělo dotknout až čtyřiceti z nich.
 
 
Ani přes propouštění však Essential nekončí. Ještě v květnu zakladatel společnosti Andy Rubin prohlašoval, že ve vývoji zůstává několik nových produktů. Podle nejaktuálnějšího vyjádření mluvčí se však nyní Essential zaměřilo na jeden produkt, který by měl změnit trh. Není jasné, o co konkrétního se jedná, ale už nějaký čas se spekuluje o smartphonu s malým displejem, který by měl nabídnout nové možnosti využití umělé inteligence. Hlavním lákadlem bude údajně možnost automatických odpovědí na přijaté zprávy, kdy by telefon „napodoboval“ svého uživatele. Doufejme, že k představení dojde do konce letošního roku, neboť každým dnem bez nového produktu se finanční situace firmy zhoršuje.
 
Společnost Essential Products vstoupila na trh poměrně sebevědomě a především mezi odbornou veřejností dokázala vzbudit zájem. Je to i díky samotné osobě zakladatele a šéfa Andyho Rubina, který je často označován za „otce Androidu“. Právě on totiž se svými kolegy stál u zrodu tohoto operačního systému a později byl dlouho na vedoucích pozicích v Googlu. Essential Phone byl prvním smartphonem, který byl vybaven výřezem displeje a o několik měsíců předběhl iPhone X od Applu. Telefon ovšem obdržel smíšené recenze a žádného výrazného prodejního úspěchu nedosáhl, i když v tomto ohledu jistě pomohly výrazné slevové akce. Výrobci se ovšem řadu neduhů, třeba nedokonalosti fotoaparátu, podařilo odstranit pomocí softwarových aktualizací. Essential Phone také nabídl update na Android 9.0 v ten samý den, kdy Google vydal tuto verzi systému.
 


reklama