www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Eset varuje před aplikací QRecorder, luxuje bankovní účty

Eset varuje před aplikací QRecorder, luxuje bankovní účty
, , aktualita
Antivirová společnost Eset varuje před aktualizacemi aplikace QRecorder pro Android. Ta totiž obsahuje trojského koně, který pomáhá útočníkům napadat bankovní účty a už nyní jdou nahlášené škody do milionů.
K oblíbeným
reklama
Ani instalace aplikací z oficiálních obchodů nemusí zajistit, že bude aplikace nezávadná. Antivirová společnost Eset totiž objevila, že v jedné z aktualizací aplikace QRecoder, která běžně slouží k nahrávání hovorů a dosud nebyla nijak nebezpečná, se objevil trojský kůň Android/Spy.Banker.AIX. Kontrola aplikací u Googlu to neodhalila a aktualizování aplikace uživateli vede k infekci telefonů. Trojský kůň je velmi nebezpečný, protože cílí především (nikoli však výhradně) na bankovní účty a aplikace s nimi pracující.
 
Eset logo
 
Útočník má možnost zjistit si, které aplikace má uživatel nainstalované, a které by se tak dalo nějakým způsobem zpeněžit. Poté se do telefonu stáhne moduly, které nad takovými aplikacemi vytvoří nepostřehnutelnou vrstvu odchytávající např. přihlašovací údaje uživatele nebo potvrzovací SMS. To jim pak umožní posílat si na své účty peníze z napadeného účtu oběti. Vypadá to, že útoky jsou hodně úspěšné a hovoří se už o několik obětech se škodami ve statisících, takže v celkovém součtu už můžeme mluvit i o milionech.
 
Aktualizace s malwarem cílí na českou, polskou a německou verzi Androidu. Obrana proti malwaru dle Esetu není úplně jednoduchá a jednoznačná. Dobré je aplikaci co nejrychleji odinstalovat, telefon projet antivirem a neuškodí ani se dočasně nepřihlašovat na žádnou citlivou aplikaci.
 
Zdroj: eset.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře