www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Eset varuje před aplikací QRecorder, luxuje bankovní účty

Eset varuje před aplikací QRecorder, luxuje bankovní účty
, , aktualita
Antivirová společnost Eset varuje před aktualizacemi aplikace QRecorder pro Android. Ta totiž obsahuje trojského koně, který pomáhá útočníkům napadat bankovní účty a už nyní jdou nahlášené škody do milionů.
reklama
Ani instalace aplikací z oficiálních obchodů nemusí zajistit, že bude aplikace nezávadná. Antivirová společnost Eset totiž objevila, že v jedné z aktualizací aplikace QRecoder, která běžně slouží k nahrávání hovorů a dosud nebyla nijak nebezpečná, se objevil trojský kůň Android/Spy.Banker.AIX. Kontrola aplikací u Googlu to neodhalila a aktualizování aplikace uživateli vede k infekci telefonů. Trojský kůň je velmi nebezpečný, protože cílí především (nikoli však výhradně) na bankovní účty a aplikace s nimi pracující.
 
Eset logo
 
Útočník má možnost zjistit si, které aplikace má uživatel nainstalované, a které by se tak dalo nějakým způsobem zpeněžit. Poté se do telefonu stáhne moduly, které nad takovými aplikacemi vytvoří nepostřehnutelnou vrstvu odchytávající např. přihlašovací údaje uživatele nebo potvrzovací SMS. To jim pak umožní posílat si na své účty peníze z napadeného účtu oběti. Vypadá to, že útoky jsou hodně úspěšné a hovoří se už o několik obětech se škodami ve statisících, takže v celkovém součtu už můžeme mluvit i o milionech.
 
Aktualizace s malwarem cílí na českou, polskou a německou verzi Androidu. Obrana proti malwaru dle Esetu není úplně jednoduchá a jednoznačná. Dobré je aplikaci co nejrychleji odinstalovat, telefon projet antivirem a neuškodí ani se dočasně nepřihlašovat na žádnou citlivou aplikaci.
 
Zdroj: eset.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik