www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Eset varuje před aplikací QRecorder, luxuje bankovní účty

Eset varuje před aplikací QRecorder, luxuje bankovní účty
, , aktualita
Antivirová společnost Eset varuje před aktualizacemi aplikace QRecorder pro Android. Ta totiž obsahuje trojského koně, který pomáhá útočníkům napadat bankovní účty a už nyní jdou nahlášené škody do milionů.
reklama
Ani instalace aplikací z oficiálních obchodů nemusí zajistit, že bude aplikace nezávadná. Antivirová společnost Eset totiž objevila, že v jedné z aktualizací aplikace QRecoder, která běžně slouží k nahrávání hovorů a dosud nebyla nijak nebezpečná, se objevil trojský kůň Android/Spy.Banker.AIX. Kontrola aplikací u Googlu to neodhalila a aktualizování aplikace uživateli vede k infekci telefonů. Trojský kůň je velmi nebezpečný, protože cílí především (nikoli však výhradně) na bankovní účty a aplikace s nimi pracující.
 
Eset logo
 
Útočník má možnost zjistit si, které aplikace má uživatel nainstalované, a které by se tak dalo nějakým způsobem zpeněžit. Poté se do telefonu stáhne moduly, které nad takovými aplikacemi vytvoří nepostřehnutelnou vrstvu odchytávající např. přihlašovací údaje uživatele nebo potvrzovací SMS. To jim pak umožní posílat si na své účty peníze z napadeného účtu oběti. Vypadá to, že útoky jsou hodně úspěšné a hovoří se už o několik obětech se škodami ve statisících, takže v celkovém součtu už můžeme mluvit i o milionech.
 
Aktualizace s malwarem cílí na českou, polskou a německou verzi Androidu. Obrana proti malwaru dle Esetu není úplně jednoduchá a jednoznačná. Dobré je aplikaci co nejrychleji odinstalovat, telefon projet antivirem a neuškodí ani se dočasně nepřihlašovat na žádnou citlivou aplikaci.
 
Zdroj: eset.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik