Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

ESET Mobile Antivirus: Ochrana vašeho zařízení (nejen) před viry a trojany

, , aktualita
ESET Mobile Antivirus: Ochrana vašeho zařízení (nejen) před viry a trojany
ESET Mobile Antivirus je novým produktem pro ochranu mobilních zařízení. Uživatelům, zvláště smartphone telefonů, poskytuje ochranu před rozšiřujícími se virovými hrozbami, které útočí prostřednictvím těchto zařízení.
ESET Mobile Antivirus: Ochrana vašeho zařízení (nejen) před viry a trojany
ESET tak od tohoto týdne nabízí kompletní portfolio bezpečnostních řešení – chrání koncové stanice, servery i mobilní zařízení. Mezi hlavní funkce ESET Mobile Antiviru patří a uživatele smartphonů HTC Diamond, HTC TYNT2, MDA Vario III, MDA Touch či Samsung I900 Omnia budou z hlediska funkčnosti a užitnosti zajímat především tyto důležité vlastnosti:  • Optimalizovaná pokročilá heuristika pro mobilní platformy poskytuje ochranu v reálném čase proti aktuálním i budoucím hrozbám.
  • SMS antispam blokuje nevyžádané SMS podle nastaveného blacklistu a whitelistu, případně blokuje SMS od neznámých odesílatelů.
  • Aktivity log ukládá statistiky o kontrolách zařízení v přehledném formátu a poskytuje i možnost sledování minulých logů.
  • Skenování CAB souborů, ve kterých si uživatel může vybrat hloubku vnoření.

Kromě těchto vlastností nabízí ESET Mobile Antivirus automatické, ale i nastavitelné aktualizace. Uživatel si může vybrat ze dvou jednoduchých možností zakoupení produktu. Pokud má mobilní zařízení s možností připojení na internet, ESET Mobile Antivirus si může koupit přímo ze svého zařízení. V opačném případě má uživatel možnost zakoupit si produkt pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.eset.cz. Cena licence pro jedno mobilní zařízení na 1 rok je 480 Kč (s DPH, 19 %), na dva roky pak 720 Kč (s DPH, 19 %).

ESET Mobile Antivirus bude od pátku 14. 11. 2008 možné zakoupit prostřednictvím ESET Partnerů nebo na webové stránce společnosti www.eset.cz. Ke stažení je od středy 12. 11. 2008 od 17 hodin zkušební (trial) verze ESET Mobile Antivirus na 30 dnů zdarma. Zkušební verze má plnou funkcionalitu.

Komentář: Mít antivir či další ochranné aplikace na stolním počítači už dnes nikoho nepřekvapí a vzhledem k obrovskému množství nástrah i neustále zdokonalovaným metodám útočníků je to téměř nutnost. Cílem tvůrců podobných škodlivých stránek či aplikací už dávno není jen neškodně pobavit, ale jdou tvdě po informacích, o které se rozhodně nechcete s nikým dělit - čísla kreditních karet, bankovní hesla a další. Vzhledem k odlišnostem mezi stolními počítači a mobilními zařízeními sice (zatím) není riziko tak vysoké, ale především uživatelé holdující aktivitám jako je aktivní používání warez souborů by měli být trochu na pozoru. Vždyť pro útočníky není zas takový problém rozšířit pirátskou verzi aplikace, která jako bonus k "free" verzi komerční aplikace přibalí drobnou utilitku, která za noc vyluxuje váš kredit voláním na Želví ostrovy nebo posíláním prémiových SMS zpráv :-).

Tím samozřejmě nechci říct, že si hned zítra musí každý koupit a nainstalovat antivira. Jen se snažím upozornit na to, že ani mobilní svět není možné považovat za 100% bezpečný a je nutné se podle toho začít chovat.
reklama