Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Energy Phone Max 3+ je dostupný smartphone se španělskými kořeny

21.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na český trh se dostává smartphone od méně známé španělské společnosti Energy Sistem..Jeho jinak průměrnou výbavu osvěžuje 4000mAh baterie, čtečka otisků prstů nebo bezdrátová sluchátka v základním balením.
Pokud v obchodě narazíte na pro vás dosud neznámou značku smartphonů, pravděpodobně si řeknete, že nejspíš půjde o dalšího čínského výrobce. To však neplatí o společnosti Energy Sistem, která byla založena už před dvaceti lety ve Španělsku a zabývá se nejrůznější spotřební elektronikou. Některé produkty se dostaly také na český a slovenský trh, poslední novinkou je v tomto ohledu Energy Phone Max 3+. Tento smartphone je v tiskové zprávě označován jako hudební, nečekejte však stereo reproduktory, předinstalované aplikace zaměřené na hudbu ani jiné speciality pro audiofily. Bonusem jsou ovšem Bluetooth in-ear sluchátka Energy Earphones 1, která mají integrovaný mikrofon a praktický ovladač pro zastavení hudby, změnu hlasitosti nebo přeskočení na další skladbu. Na jedno nabití údajně vydrží až pět hodin provozu.


Co se týče samotného telefonu, ten dostal do vínku 5,2" IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Krycí sklo se chlubí úpravou, která by měla zabraňovat ulpívání otisků prstů, jak však víme z telefonů jiných značek, většinou má tato úprava k dokonalosti daleko. Kde naopak otisky prstů nebudou vadit, je jejich čtečka, která byla integrována do domovského tlačítka pod displejem. Tato forma zabezpečení se poměrně rychle stala standardem rovněž u cenově dostupnějších modelů. Energy Phone Max 3+ je poháněn čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 1,25 GHz, konkrétní název čipu však výrobce nezveřejnil, Víme ovšem o použití 2GB RAM, kterou dnes můžeme považovat za minimum pro dostatečně dobře fungující smartphone s Androidem. Interní úložiště dostalo kapacitu 16 GB a možnost rozšíření pomocí micro SD karty.

Zadní fotoaparát využívá 13MPx snímač od Samsungu, samozřejmostí je autofokus a LED blesk. 5MPx přední fotoaparát potěší širokým úhlem záběru 84°. Ani v případě konektivity nečekejte žádné zázraky, k dispozici je Dual SIM a LTE (4G) s podporou „českých“ pásem, naopak by mohla zamrzet absence NFC. Pokud by někomu nevyhovovala dodávaná bezdrátová sluchátka, může si připojit jakákoliv jiná pomocí 3,5mm audio jacku. Baterie o nadprůměrné kapacitě 4 000 mAh naznačuje, že tento smartphone by neměl mít problémy s výdrží. K nabíjení slouží tradiční port micro USB. Operační systém Android 7.0 Nougat už nepatří k nejmladším, ale stále jej nalezneme i v mnohem dražších smartphonech. Energy Phone Max 3+ se na českém trhu prodává za 5 190 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva


reklama