Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elone, bylo to zapotřebí? Nerovný souboj Cybertrucku s F-150

27.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
Elon Musk propaguje svůj elektrický Cybertruck a to i srovnávacím testem v přetahované s pickupem Ford F-150. Jenže jak se ukázalo, test to byl hodně nerovný a pickup od Fordu záměrně poškozoval.
Kontroverzní Elon Musk se opět dopustil něčeho, co mu nepřidá moc kreditu. Nedávno představil elektrický pickup Cybertruck a v rámci jeho propagace na Twitteru ho nechal vyzkoušet v přetahované s největším rivalem, pickupem Ford F-150. Bohužel to poněkud připomíná chování Intelu vůči AMD na poli procesorů a test byl postaven tak, že vůz Fordu měl na kontě hned několik nevýhod, kvůli kterým velmi snadno prohrál.
 
 
Asi největší kontroverzi způsobil ten fakt, že Tesla do testu přijela se čtyřkolkou, zatímco Ford dostal jen pohon zadní nápravy. Také to vypadá, že F-150 byla v základní verzi se slabším motorem 2.7 EcoBoost V6 s 325 koňmi a 400 Nm, zatímco v nabídce jsou i verze s 3.5 EcoBoost V6 (375k/470Nm a 450k/510Nm), 3.0 Turbo Diesel V6 (250k/440Nm) nebo 5.0L Ti-VCT V8 (395k/400Nm). Sundeep Madra z Fordu se už na Twitteru ozval Muskovi a vyzval ho k rovnému souboji. Ať tedy přiveze svůj Cybertruck a vyzkouší se pořádně (jablka s jablky), kdo je lepší. Elon Musk si to pochopitelně nenechal líbit, výzvu přijal a nové video by se mělo objevit v příštím týdnu. Faktem nicméně je, že se o Tesle díky tomu ještě více mluví.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama