www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí

Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
, , aktualita
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
K oblíbeným
reklama
Aby Tesla na konci čtvrtletí vykázala lepší finanční výsledky, automobilka chtěla  v posledních dnech nahnat co nejvíce dodávek vozů jejich majitelům. Jenže toto může fungovat jen krátkodobě v daném čtvrtletí a nyní si to uvědomuje už i Elon Musk. Zatímco někdy to může výsledkům v daných čtvrtletích pomoci, aby vypadala lépe a např. vykázala (větší) zisk, obrácenou stranou mince je to, že tato narychlo dodaná auta pak chybí v následujícím čtvrtletí (zejména v prvních týdnech pak dodávky dramaticky spadnou). 
 
Tesla Model Y
 
To ale zdaleka není jediný problém. Vysoké tempo na konci těchto čtvrtletí s sebou nese také zvýšené náklady na přesčas, dražší dopravu a platby za dočasné pozice, aby se to stihlo. V dlouhodobém horizontu to navíc vlastně ani nic neřeší, jen se dodá stejné množství vozů v jiných čtvrtletích a bohužel s vyššími náklady. Musk tak před pár dny vyzval zaměstnance, ať už tuto strategii neřeší a primárně se soustředí na snižování nákladů. Říká, ať se snaží o co nejefektivnější řešení tak, jako by Tesla nebyla veřejně obchodovatelnou společností, která se má zalíbit investorům.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala