www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
, , aktualita
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
reklama
Tesla našla mezi svými zaměstnanci sabotéra. Elon Musk o tom prostřednictvím e-mailu informoval zaměstnance a nabádá k ostražitosti. Tato osoba prováděla změny v operačním systému a také kradla velmi citlivá data, která pak předávala dalším třetím stranám, nicméně zatím se neví, komu přesně. Zatím není jasné, jak obrovský tento únik je, dotyčný se ale přiznal a jeho motivací bylo to, že nebyl povýšen. Jak sám Musk pak v e-mailu podotkl, rozhodnutí o zamítnutí povýšení byl tedy správný krok, takový člověk si jej nezasloužil.
 
Elon Musk
 
V e-mailu pak ještě zmiňoval, že je zde spousta lidí, kteří by Tesle přáli smrt. Předně to jsou investoři, kteří shortovali akcie Tesly, tedy si "vsadili" na jejich pokles. Ti mohou kvůli nárůstu ceny akcie přijít o obrovské částky, jen za poslední měsíc totiž vzrostla jejich cena o 30 %. Za další to jsou klasické ropné společnosti, kterým se nelíbí idea solární energie a elektrických aut. A v neposlední řadě to jsou jiné automobilky vyrábějící benzinová a naftová auta. Když dle Muska podváděly při emisních testech (ostatně šéf Audi byl včera zatčen, aby nemařil vyšetřování a nezničil důkazy), proč by "nepodváděly" ani zde?
 
Musk dále řekl, že tyto síly poškodit Teslu stoupají s tím, jak se blíží závazek navýšit výrobu Modelu 3 na 5000 vozů týdně, což by se mělo stát příští týden. Poněvadž Tesla stále není zisková a naopak navyšuje ztrátu, nedávno se vedení společnosti rozhodlo propustit zhruba 9 % pracovní síly (3600 lidí), to se ale netýká těch, kteří jsou spojení s výrobou Modelu 3. Tak uvidíme, jaké budou příští zprávy o hospodaření. Snad to bude veselejší než naposledy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě
MediaTek chce se svým novým procesorem Helio P70 rozšířit prémiové funkce založené na umělé inteligenci do telefonů (vyšší) střední třídy. Podporuje také Google Lens, ARCore nebo až 48MPx fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min
Nový hypersport Aston Martin Valkyrie bude mít na dnešní dobu naprosto nevídaný motor. Půjde o atmosférický dvanáctiválec, který bude točit přes 11 tisíc otáček za minutu. A bude překvapivě lehký.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní
Pininfarina už není jen karosářem, bude i výrobcem automobilů. Už brzy by z jeho bran mělo vyjet elektrické hypersportovní auto Battista, jehož maximální výkon by měl dosahovat neuvěřitelných 1900 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik