www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
, , aktualita
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
K oblíbeným
reklama
Tesla našla mezi svými zaměstnanci sabotéra. Elon Musk o tom prostřednictvím e-mailu informoval zaměstnance a nabádá k ostražitosti. Tato osoba prováděla změny v operačním systému a také kradla velmi citlivá data, která pak předávala dalším třetím stranám, nicméně zatím se neví, komu přesně. Zatím není jasné, jak obrovský tento únik je, dotyčný se ale přiznal a jeho motivací bylo to, že nebyl povýšen. Jak sám Musk pak v e-mailu podotkl, rozhodnutí o zamítnutí povýšení byl tedy správný krok, takový člověk si jej nezasloužil.
 
Elon Musk
 
V e-mailu pak ještě zmiňoval, že je zde spousta lidí, kteří by Tesle přáli smrt. Předně to jsou investoři, kteří shortovali akcie Tesly, tedy si "vsadili" na jejich pokles. Ti mohou kvůli nárůstu ceny akcie přijít o obrovské částky, jen za poslední měsíc totiž vzrostla jejich cena o 30 %. Za další to jsou klasické ropné společnosti, kterým se nelíbí idea solární energie a elektrických aut. A v neposlední řadě to jsou jiné automobilky vyrábějící benzinová a naftová auta. Když dle Muska podváděly při emisních testech (ostatně šéf Audi byl včera zatčen, aby nemařil vyšetřování a nezničil důkazy), proč by "nepodváděly" ani zde?
 
Musk dále řekl, že tyto síly poškodit Teslu stoupají s tím, jak se blíží závazek navýšit výrobu Modelu 3 na 5000 vozů týdně, což by se mělo stát příští týden. Poněvadž Tesla stále není zisková a naopak navyšuje ztrátu, nedávno se vedení společnosti rozhodlo propustit zhruba 9 % pracovní síly (3600 lidí), to se ale netýká těch, kteří jsou spojení s výrobou Modelu 3. Tak uvidíme, jaké budou příští zprávy o hospodaření. Snad to bude veselejší než naposledy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala