www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
, , aktualita
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
reklama
Tesla našla mezi svými zaměstnanci sabotéra. Elon Musk o tom prostřednictvím e-mailu informoval zaměstnance a nabádá k ostražitosti. Tato osoba prováděla změny v operačním systému a také kradla velmi citlivá data, která pak předávala dalším třetím stranám, nicméně zatím se neví, komu přesně. Zatím není jasné, jak obrovský tento únik je, dotyčný se ale přiznal a jeho motivací bylo to, že nebyl povýšen. Jak sám Musk pak v e-mailu podotkl, rozhodnutí o zamítnutí povýšení byl tedy správný krok, takový člověk si jej nezasloužil.
 
Elon Musk
 
V e-mailu pak ještě zmiňoval, že je zde spousta lidí, kteří by Tesle přáli smrt. Předně to jsou investoři, kteří shortovali akcie Tesly, tedy si "vsadili" na jejich pokles. Ti mohou kvůli nárůstu ceny akcie přijít o obrovské částky, jen za poslední měsíc totiž vzrostla jejich cena o 30 %. Za další to jsou klasické ropné společnosti, kterým se nelíbí idea solární energie a elektrických aut. A v neposlední řadě to jsou jiné automobilky vyrábějící benzinová a naftová auta. Když dle Muska podváděly při emisních testech (ostatně šéf Audi byl včera zatčen, aby nemařil vyšetřování a nezničil důkazy), proč by "nepodváděly" ani zde?
 
Musk dále řekl, že tyto síly poškodit Teslu stoupají s tím, jak se blíží závazek navýšit výrobu Modelu 3 na 5000 vozů týdně, což by se mělo stát příští týden. Poněvadž Tesla stále není zisková a naopak navyšuje ztrátu, nedávno se vedení společnosti rozhodlo propustit zhruba 9 % pracovní síly (3600 lidí), to se ale netýká těch, kteří jsou spojení s výrobou Modelu 3. Tak uvidíme, jaké budou příští zprávy o hospodaření. Snad to bude veselejší než naposledy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kia e-Niro poskytne až 615km dojezd ve městě Kia e-Niro poskytne až 615km dojezd ve městě
Automobilka KIA připravila nový elektrický crossover e-Niro. Ten se bude vyrábět se dvěma různými velikostmi akumulátoru, které budou mít i jiný maximální výkon motoru. Lepší verze by měla ve městě ujet až 615 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung potvrdil Galaxy J4+ a J6+ na českém trhu. Jaké budou ceny? Samsung potvrdil Galaxy J4+ a J6+ na českém trhu. Jaké budou ceny?
Minulý týden představená dvojice smartphonů Galaxy J4+ a Galaxy J6+ se dostane ještě tento měsíc na český trh. Telefony nabídnou pohledný design a povedený displej za rozumnou cenu, k dispozici bude i slušný výběr barevných verzí.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Honor posiluje, ale od Huawei se neoddělí Honor posiluje, ale od Huawei se neoddělí
Honor roste a dokonce se chce dostat mezi největší výrobce smartphonů světa. Není divu, že se objevily spekulace, podle kterých by se z Honoru měla stát samostatná společnost. Jakékoliv dělení ovšem odmítl jeho šéf.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
VW uvádí elektrododávky ABT e-Transporter a e-Caddy VW uvádí elektrododávky ABT e-Transporter a e-Caddy
Automobilka Volkswagen se připravuje na elektrickou budoucnost také dvojicí nových elektrických dodávek ABT e-Transporter a ABT e-Caddy. Aby toho nebylo málo, uvádí také elektrickou doručovací tříkolku Cargo e-Bike.
Včera, aktualita, Milan Šurkala