www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
, , aktualita
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
reklama
Tesla našla mezi svými zaměstnanci sabotéra. Elon Musk o tom prostřednictvím e-mailu informoval zaměstnance a nabádá k ostražitosti. Tato osoba prováděla změny v operačním systému a také kradla velmi citlivá data, která pak předávala dalším třetím stranám, nicméně zatím se neví, komu přesně. Zatím není jasné, jak obrovský tento únik je, dotyčný se ale přiznal a jeho motivací bylo to, že nebyl povýšen. Jak sám Musk pak v e-mailu podotkl, rozhodnutí o zamítnutí povýšení byl tedy správný krok, takový člověk si jej nezasloužil.
 
Elon Musk
 
V e-mailu pak ještě zmiňoval, že je zde spousta lidí, kteří by Tesle přáli smrt. Předně to jsou investoři, kteří shortovali akcie Tesly, tedy si "vsadili" na jejich pokles. Ti mohou kvůli nárůstu ceny akcie přijít o obrovské částky, jen za poslední měsíc totiž vzrostla jejich cena o 30 %. Za další to jsou klasické ropné společnosti, kterým se nelíbí idea solární energie a elektrických aut. A v neposlední řadě to jsou jiné automobilky vyrábějící benzinová a naftová auta. Když dle Muska podváděly při emisních testech (ostatně šéf Audi byl včera zatčen, aby nemařil vyšetřování a nezničil důkazy), proč by "nepodváděly" ani zde?
 
Musk dále řekl, že tyto síly poškodit Teslu stoupají s tím, jak se blíží závazek navýšit výrobu Modelu 3 na 5000 vozů týdně, což by se mělo stát příští týden. Poněvadž Tesla stále není zisková a naopak navyšuje ztrátu, nedávno se vedení společnosti rozhodlo propustit zhruba 9 % pracovní síly (3600 lidí), to se ale netýká těch, kteří jsou spojení s výrobou Modelu 3. Tak uvidíme, jaké budou příští zprávy o hospodaření. Snad to bude veselejší než naposledy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů