Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje

19.6.2018, Milan Šurkala, aktualita
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Tesla našla mezi svými zaměstnanci sabotéra. Elon Musk o tom prostřednictvím e-mailu informoval zaměstnance a nabádá k ostražitosti. Tato osoba prováděla změny v operačním systému a také kradla velmi citlivá data, která pak předávala dalším třetím stranám, nicméně zatím se neví, komu přesně. Zatím není jasné, jak obrovský tento únik je, dotyčný se ale přiznal a jeho motivací bylo to, že nebyl povýšen. Jak sám Musk pak v e-mailu podotkl, rozhodnutí o zamítnutí povýšení byl tedy správný krok, takový člověk si jej nezasloužil.
 
Elon Musk
 
V e-mailu pak ještě zmiňoval, že je zde spousta lidí, kteří by Tesle přáli smrt. Předně to jsou investoři, kteří shortovali akcie Tesly, tedy si "vsadili" na jejich pokles. Ti mohou kvůli nárůstu ceny akcie přijít o obrovské částky, jen za poslední měsíc totiž vzrostla jejich cena o 30 %. Za další to jsou klasické ropné společnosti, kterým se nelíbí idea solární energie a elektrických aut. A v neposlední řadě to jsou jiné automobilky vyrábějící benzinová a naftová auta. Když dle Muska podváděly při emisních testech (ostatně šéf Audi byl včera zatčen, aby nemařil vyšetřování a nezničil důkazy), proč by "nepodváděly" ani zde?
 
Musk dále řekl, že tyto síly poškodit Teslu stoupají s tím, jak se blíží závazek navýšit výrobu Modelu 3 na 5000 vozů týdně, což by se mělo stát příští týden. Poněvadž Tesla stále není zisková a naopak navyšuje ztrátu, nedávno se vedení společnosti rozhodlo propustit zhruba 9 % pracovní síly (3600 lidí), to se ale netýká těch, kteří jsou spojení s výrobou Modelu 3. Tak uvidíme, jaké budou příští zprávy o hospodaření. Snad to bude veselejší než naposledy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama